• pečujeme o zahradní nůžky aby nezrezivěly

  Jak nejlépe pečovat o zahradní nůžky

  , 0 komentářů

  Nářadí, se kterým budeme v zahradě pracovat, bychom měli vybírat velmi obezřetně. A to nejen s ohledem na jeho funkční vlastnosti, ale také na možnost a snadnost údržby. To platí i u takových zdánlivě jednoduchých pomůcek jako jsou zahradní nůžky. Mohou nás stát několik stokorun, ale jejich cena se leckdy vyšplhá přes tisícikorunu.

 • dřevěný popel můžeme použít až zcela vychladlý

  Dřevěný popel poslouží jako hnojivo

  , 4 komentáře

  Pokud máte k dispozici dřevěný popel, určitě jej nevyhazujte do popelnice. Při vhodném použití vám velmi dobře poslouží jako hnojivo. Poradíme vám, kdy, kam a jak dřevěný popel nejlépe přidávat.

 • čištění okapů je činnost nevděčná, ale potřebná

  Jak vyzrát na čištění okapů?

  , 0 komentářů

  Čištění okapů je pro mnohé majitele nemovitostí noční můrou. Je to činnost nezbytná, ale zároveň i velmi otravná. A v mnoha případech také nebezpečná. Zvlášť, pokud se jedná o vyšší budovy či starší stavby. Tuhle nepříjemnou práci však nemusíte dělat sami. S čištěním okapů vám pomohou nejen profesionálové, ale jako zdatný pracant se osvědčil i robot. 

 • na hrabání listí se hodí tzv. švédské hrábě

  Jedny hrábě nestačí?

  , 0 komentářů

  Máte na starosti zahradu se stromy, trávníkem a záhony? Pak se hrabání nemáte šanci vyhnout. Těžko však budete hledat hrábě, které by se daly použít na všechny potřebné činnosti. Které se na co hodí nejvíce? Nač si dát při nákupu pozor?

 • černá skvrnitost na růžích - použití postřiku

  Černá skvrnitost a jak před ní chránit růže

  , 2 komentáře

  Možná, že i vaše růže začínají mít na listech koncem léta stále více tmavých fleků. Drobné skvrny se zvětšují, listy žloutnou, hnědnou a opadávají. Podle charakteristických příznaků dostala tahle choroba velmi popisný název: černá skvrnitost růží. Poradíme vám, jak šíření této nepříjemné houbové choroby zmírnit či dokonce velmi významně omezit.

 • sazenice jahodníku připravená k výsadbě

  Přichází čas na nákup a výsadbu jahodníků

  , 0 komentářů

  Přelom srpna a září je čas, kdy se objevují nabídky nových sazenic jahodníků. Ať už chcete pěstovat jahody poprvé nebo potřebujete svou jahodovnu obnovit či rozšířit, snažte se vždy získat co nejhodnotnější sazenice. Stoprocentní záruku bohaté sklizně vám nedá nikdo, ale kvalitní sadba je jejím nejlepším základem. Poradíme vám, nač dávat při nákupu pozor.

 • zázvor obecný můžete zkusit vypěstovat i doma

  Jak vypěstovat zázvor?

  , 0 komentářů

  Když se řekne zázvor, většina si představí ztlustlé oddenky, známé z regálů obchodů se zeleninou. Rostlinu však viděl růst málokdo. V našich zeměpisných šířkách nejsou pro venkovní pěstování zázvoru vhodné podmínky. Na zakládání zázvorových plantáží tedy rychle zapomeňte. Poradíme vám, jak si můžete vlastní rostlinu vypěstovat v květináči.

 • plody ostružiníku jsou v době zralosti téměř černé

  Sklizeň a zpracování ostružin

  , 0 komentářů

  Ostružiny patří k plodům, na kterých si rádi pochutnáme v podobě čerstvého ovoce. Potíž je, když se jich urodí příliš najednou. Ostružiny dlouhé skladování v syrové podobě nevydrží. Nicméně na rozdíl od malin nám dávají o trochu víc času.