-
Rady pro nákup motýlího keře
Někteří majitelé zahrádek jsou nepoučitelní. Zatímco při nákupu přístrojů pečlivě zvažují nejen cenu, ale také jejich možnosti, u rostlin často výběr končí pohledem na cenovku. Zvlášť po nákupech u neznámých prodejců v dalších letech často přichází velké rozčarování. Klasickým příkladem neuvážených nákupů jsou motýlí keře.
-
Svlačec rolní a jak se ho zbavit
Nenáviděný, proklínaný, neustále likvidovaný a přesto téměř všudypřítomný. I tak by bylo možné charakterizovat jeden z nejúpornějších plevelů – svlačec. Jeho vlastnosti velmi dobře vystihují lidové názvy: opletník, obtáčka, plazivý koukol, pupenec, slak, slatec, svlak, šlatec či votáčka.
-
Ideální čas na sklizeň dobromysli - oregana
Kdo má rád středomořskou kuchyni, může si v zahrádce pěstovat vlastní koření. K nejznámějším středomořským bylinkám patří tymián, bazalka, šalvěj, rozmarýn a oregano, u nás známé jako dobromysl. Poradíme nejen kdy a jak toto koření sklízet, ale jak při sušení a skladování co nejlépe zachovat jeho aroma.
-
Levanduli množíme semeny, řízkováním i hřížením
Milujete levanduli a rádi byste jí dali v zahradě větší prostor? Ať ji potřebujete na sušení nebo ji chcete využít jako elegantní lem záhonu, nabízíme vám tři způsoby, jak jí vypěstovat potřebné množství.
-
Zelené hnojení hnůj nenahradí, ale...
Chcete-li co nejméně používat průmyslová hnojiva a nemáte v dostatečné blízkosti zdroj klasického hnoje ani kompostu, zkuste to s hnojením zeleným. Chlévský hnůj sice nahradí jen z poloviny, ale dodá půdě množství snadno rozložitelné organické hmoty.
-
Kdy a jak sklízet česnek
Dobře sklizený a usušený česnek se nám odvděčí dlouhou trvanlivostí. V závislosti na druhu a skladovacích podmínkách můžeme česnek uchovat téměř rok. Pokud s jeho sklizní zaváháme, přiděláme si nejen zbytečnou práci, ale podstatně zkrátíme jeho životnost. Česnek ponechaný příliš dlouho v zemi se začne rozpadat - hůř se sklízí i skladuje.
-
Stínění skleníků – nutnost nebo přežitek?
V horkých letních dnech musíme rostliny ve sklenících či zimních zahradách chránit nejen před přílišnou teplotou, ale také před ostrým slunečním zářením. Nutnost zastínění závisí nejen na tom co, ale také kde a jak pěstujeme.
-
Triky pro střih a tvarování buxusu
Buxus je oblíbeným keřem všech, kteří touží po tvarování keřů v zahradě. V parcích z něj bývají vystříhány nejen geometrické tvary, ale i zvířecí či lidské postavy. Prozradíme vám několik triků na jeho tvarování. Jen nečekejte, že na první pokus vystříháte veverku či slona. Takové kreace bývají dílem profesionálů.
-
Broskev neplodí
Dobrý den. Mám 4letou broskev Harbrite a ještě neplodila. Mám zahradu ve výšce 600m. Děkuji za odpověď. Jarda.
» odpověď -
Nežádoucí výhonky u trubače
Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
» odpověď -
Rebarbora
Prosím Vás, můžu konzumovat rebarboru, která mi právě kvete?
» odpověď