• terakotové nádoby osázené převislými muškáty

  Nebojte se experimentovat s nádobami

  , 0 komentářů

  Vhodně zvolené nádoby na pěstování rostlin umožní oživit kouty, kde nejsou vhodné podmínky pro vytvoření záhonu. Zvlášť dobře se robustní květináče vyjímají na okrajích teras, dlážděných dvorcích či ve vnitroblocích městské zástavby.

 • proutěný věnec ozdobený květináči se sukulenty

  Rozpustilé květináče

  , 1 komentář

  Květináč bývá většinou méně výrazným doplňkem rostlin. Jak je však patrné ze snímků, můžeme mu bez obav přenechat i hlavní roli. Snadno a levně si tak pořídíme naprosto osobitou ozdobu zahrady.

 • sítě se hodí i pro pěstování hrachu ve velkém

  Nejlepší opory pro hrách

  , 0 komentářů

  Toužíte po co největší a pohodlné sklizni hrášku? Využijte úponky, kterými se hrách zachytává o opory. Stačí rostlinám včas nabídnout vhodnou oporu. Vždyť pár deštivých dní či silnější vítr mohou porost obtěžkaný dozrávajícími lusky snadno znehodnotit. Navíc dobře zvolená opora dodá vaší zahradě šmrnc.

 • na skalce to velmi dobře sluší rostlinám, které tvoří nízké koberce květů

  Toužíte po skalce? Jděte na výlet!

  , 0 komentářů

  Výzva z titulku není v žádném případě míněna tak, že byste rostliny pro svou budoucí skalku měli vyrýpávat v přírodě. To nejen proto, že většina rostlin, kterým by to na skalce slušelo, je ve volné přírodě přísně chráněna, ale také proto, že by svévolné přemístění nemusely přežít.

 • koláč ozdobený červeně zbarevenými řapíky rebarbory

  Rebarborou ozdobíte koláče, chutná je i k masu

  , 0 komentářů

  Máte-li dostatek rebarbory a strávníky, kterým její konzumace ze zdravotních důvodů nevadí, pak máte v rebarboře téměř ideální rostlinu. Na jaře roste jak o závod a z jejích řapíků je možné připravit jak jídla sladká, tak i slaná. A to v době, kdy se na sklizeň většiny plodin v našich podmínkách teprve těšíme.

 • květenství kopru působí atraktivně

  Kopr jako skvělý soused

  , 0 komentářů

  Kopr obvykle pěstujeme v zeleninové zahradě. Je pravda, že patří mezi kořeninovou zeleninu, ale klidně jej můžeme vyset i do okrasné části zahrady. Odvděčí se nám nejen jemnou vůní a atraktivním květenstvím, ale dokáže chránit některé rostliny před škůdci.

 • dobře osázené závěsné koše působí vzdušným dojmem

  Závěsné koše přidají prostoru další rozměr

  , 0 komentářů

  V malé i větší zahradě můžeme se závěsnými koši doslova kouzlit. Jejich vhodným umístěním přidáme zahradě vzdušné patro. Přinášíme inspiraci jak snadno zkrášlit místa, která by jinak působila smutně a nudně.

 • myš z vajíčka a plátků ředkvičky

  Rozpustilé ředkvičky dětem zachutnají

  , 0 komentářů

  O tom, že jsou ředkvičky výbornou zeleninou pro zpestření jarního jídelníčku, není pochyb. Ne vždy se to však daří vysvětlit menším dětem. Stačí, aby měly zkušenost s hodně pálivým kouskem a už je odmítají. Prostřednictvím fotografií přinášíme inspiraci, jak ředkvičky atraktivně nabídnout dětem ke svačině či večeři.

« Předchozí
1
2 3 4 5 8 12 15 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK