• Pestrolučník krkonošský poradí jak pečovat o bohatě kvetoucí louky

  Seznamte se: pestrolučník krkonošký

  , 0 komentářů

  Pestrolučník krkonošský se objevil v minulých dnech na území Krkonošského národního parku. Tentokrát se však nejedná o nový druh hmyzu či vzácnou rostlinu. Ale o velmi praktickou pomůcku pro všechny, kteří touží něco udělat pro bohatě kvetoucí horské louky.

 • strašáci z polí pomalu mizí

  Strašák do zelí, vinohradu i rýžového pole

  , 0 komentářů

  Ať hlídá políčko zelí před zajíci nebo vinohrad před špačky, princip je vždy stejný. Někdo nebo něco se snaží ochránit úrodu před nezvanými hosty. Na velkých plochách dnes vítězí technická řešení v podobě akustických plašičů a tak strašákům hrozí vyhynutí či hledání nové role.

 • polštářek s peckami můžeme používat nahřátý i vychlazený podle potřeby

  Třešňové pecky v dárkovém balení

  , 0 komentářů

  Pecky končí většinou v odpadu. V případě třešní nebo višní je však můžeme skvěle využít. Poradíme vám jak z nich připravit originální dárek pro vaše blízké. Pecky spolehlivě poslouží jako náplň nahřívacích polštářků.

 • smíšené záhony jsou nejen užitečné, ale také krásné

  Dobří sousedé v zeleninové zahradě

  , 0 komentářů

  Zatímco v okrasných částech zahrady pěstujeme smíšené kultury běžně, v zeleninové části jsou pestré záhony spíše výjimkou. Představíme vám rostliny, které budou v zeleninové zahradě nejen pěkně vypadat, ale zároveň budou mít na své zeleninové sousedy blahodárný vliv.

 • oblíbenou rostlinou, které sešlap nevadí, je trpasličí mateřídouška

  Vyspárujte chodník rostlinami

  , 0 komentářů

  Nebaví vás čistit spáry mezi kameny zahradních cest? Chodník se spárami osázenými vhodnými rostlinami vám ušetří spoustu práce. Představíme vám trvalky, kterým nějaké to šlápnutí nevadí. Výhodou je, že nerostou do výšky a tak odpadá starost s jejich sekáním. A navíc mnohé z nich pěkně kvetou.

 • jemná elegance: růžové růže, modré černuchy a bílé fialy

  Nejkrásnější letní kytice: inspirujte se vlastní zahradou

  , 0 komentářů

  Zatímco v zimě důmyslně rychlíme větvičky, abychom vyčarovali aspoň nějaký kvítek, v létě je kolem nás květů tolik, že je někdy pro samou další práci nestíháme vnímat.

 • marmeláda přizdobená kusem přírodní juty

  Marmeládám sluší juta, kanafas i háčkované kloboučky

  , 0 komentářů

  Kdo má na zahradě bohatou úrodu ovoce, většinou nikdy nestačí všechny plody zkonzumovat čerstvé. Jedním z oblíbených řešení bývá výroba džemů či marmelád. Nabízíme inspiraci, jak vaši domácí produkci povýšit na originální dárek.

 • kombinace různých barev levandule

  Kde to sluší levanduli

  , 0 komentářů

  Levandule miluje slunce. Pokud pro ni najdeme v zahradě vhodné místo, navodí nádhernou středomořskou atmosférou. Poradíme vám, s jakými rostlinami levandulové keříky kombinovat, aby co nejlépe vynikla jejich krása.

« Předchozí
1
2 3 4 5 8 12 15 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK