• Štěpkovač - zpracování dřevního odpadu

  Štěpkujeme dřevní odpad

  , 0 komentářů

  Na každé zahradě se během roku vytvoří poměrně velké množství přírodního odpadu. Zvlášť v podzimním období ukládají zahrádkáři spoustu přírodního materiálu do kompostů a shromažďují zbytky dřevin po prořezávání stromů a keřů. Pokud máte najednou hromadu ne příliš silných větví, poměrně snadno si s nimi poradíte sami. Můžete je zpracovat a vyžít prakticky beze zbytku.

 • řez stromů - katalpa trubačovitá v zimním období

  Řez stromů s kulovitou korunou - javor, katalpa a trnovník akát

  , 0 komentářů

  Některé ze stromů s kulovitou korunou jsou vyšlechtěny tak, že u nich řez není vůbec nutný. Stačí, když při výsadbě dostanou dostatečný prostor. Ale jsou situace, kdy je prostor opravdu malý a řez je potřeba. Poradíme vám, kdy a jak nejlépe takový zásah uskutečnit.

 • Myš na zahradě není vítaný host

  Jak na hlodavce v zahradě

  , 0 komentářů

  Většina zahrádkářů je důvěrně zná. Možná je nikdy nepřistihli při činnosti, ale určitě zaznamenali důsledky jejich soustavné „pracovitosti“. A kdo je tímto nevítaným hostem mnohých zahrad, sadů i sklepů?  Hlodavci. Drobní živočichové různých velikostí, s typicky uzpůsobeným chrupem. Boj s nimi je zdlouhavý, ale možností obrany je celá řada.

 • Kdy odebíráme rouby a jak rouby uchovávat?

  Odběr a uchování roubů

  , 0 komentářů

  Roubování patří k činnostem, které vyžadují přípravu v dostatečném předstihu. Pokud toužíte po záchraně nějakého zvlášť oblíbeného stromu, případně chcete rozšířit sortiment pěstovaných odrůd, zkuste roubování. Počítejte však s tím, že ne vždy se dostaví stoprocentní výsledky. Obrňte se trpělivostí a klidně si vše nejdříve natrénujte, napoprvé třeba na jabloních.

 • kalanchoe čili kolopejka v ozdobném obalu

  Květina jako dárek či milá pozornost

  , 0 komentářů

  V předvánočním období nás kromě shonu kolem shánění dárků čeká i řada setkání s přáteli. Často váháme, čím hostitele potěšit. Zvlášť majitelům zahrádek uděláme radost květinou. Atraktivně naaranžované řezané květy však mají velmi krátkou životnost. Proto jsme pro vás připravili přehled květin, které můžete v zimním období darovat v květináči.

 • dospělé smutnice pomůže odchytit žlutá lepová deska

  Smutnice likvidujte dřív, než se přemnoží

  , 0 komentářů

  Drobné šedočerné mušky, známé pro svou barvu jako smutnice, se nejčastěji vyskytují ve sklenících nebo v blízkosti pokojových rostlin. Pokud už se někde objeví, platí, že čím dříve s nimi začnete bojovat, tím méně vás to bude stát času a prostředků. Poradíme vám také, jak se nejlépe vpádu smutnic vyvarovat.

 • Nákup vánoční hvězdy: existuje mnoho barevných variací

  Při nákupu vánoční hvězdy buďte vybíraví

  , 1 komentář

  Možná se vám to už někdy také stalo: koupená vánoční hvězda byla krásně vybarvená, ale krátce po nákupu se její listy začaly kroutit a opadávat. Abychom měli jistotu, že nám opravdu do svátečních dnů vydrží jako dekorace, často její nákup odkládáme na poslední chvíli. A to, zvlášť v mrazivém počasí, nemusí být zrovna šťastné řešení.

 • je-li sníh hodně mokrý, přináší větvím nadměrnou zátěž

  Zimní ochrana rostlin začíná výběrem a výsadbou

  , 0 komentářů

  Čím pestřejší rostliné druhy pěstujeme, o to více péče bychom měli věnovat jejich odpovídající zimní ochraně. I když je počasí nevlídné, měli bychom průběžně zahradou procházet i v zimě. Jedině tak si včas všimneme rostlin potřebujících naši pomoc.

« Předchozí
1
2 3 4 6 11 15 20 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK