• sýkora babka na tukovém krmítku

  Ptačí tukové krmítko 6x jinak

  , 0 komentářů

  Pokud s oblibou pozorujete ptačí hosty na krmítku, můžete jim v zimních měsících kromě sypaných semen nabídnout lůj či tukovou směs. Koupit můžete již hotové tukové koule. Složitá však není ani vlastnoruční výroba. Nejen, že výsledné krmení pořídíte levněji, ale můžete do jeho výroby zapojit i děti.

 • i sfukování svíček vyžaduje zvýšenou opatrnost

  Šťastné a bezpečné

  , 1 komentář

  Právě v období vánočních svátků si ve zvýšené míře užíváme kouzlo pohledu do živého ohně. Ať už si s oblibou rozsvěcíme svíčky, zapalujeme oheň v krbu či třeba jen necháme byt provonět purpurou či františky, vždycky musíme mít na paměti neúprosné pravidlo požární bezpečnosti: otevřený oheň nikdy nesmí zůstat bez dozoru.

 • k dekoraci můžeme použít sušené plátky pomerančů a jablek

  Jak sušit citrony a pomeranče

  , 3 komentáře

  Sušené plátky citrusových plodů patří k oblíbeným ozdobám adventních dekorací a vánočních stromků. Plátky sušených pomerančů si můžeme koupit již usušené, ale velmi snadno si je připravíme sami. Sušit můžeme i celé plody či jen oloupanou kůru, z které před sušením vykrájíme nožem či formičkami požadované tvary.

 • na slabší pruty použijeme kalsické zahradní nůžky

  Zimní řez v okrasné zahradě

  , 0 komentářů

  Často se stává, že spolu s novou zahradou se staneme majiteli keřů, o kterých mnoho nevíme. Zvlášť začínající zahrádkáři často tápou kdy, co a jak je řezat. A nebo prostě nestíháme či zapomínáme. Pro všechny, kteří by rádi věnovali svým keřům správnou péči ve správný čas jsme připravili tipy na čtyři okrasné keře, kterým řez v zimním období prospěje.

 • barborky - rychlené kvetoucí větvičky

  Barborky aneb jak rychlit větvičky

  , 1 komentář

  Toužíte svůj byt na Vánoce přizdobit rozkvetlou větvičkou? Tak nezapomeňte, že na 4. prosinec připadá svátek svaté Barbory. Právě s tímto datem se pojí tradice řezání třešňových větviček. Za příhodných podmínek nám doma vykvetou na vánoční svátky. Poradíme vám, které další druhy dřevin jsou k rychlení vhodné.

 • eukalypty u nás potřebují v zimě chráněné stanoviště

  Pěstování eukalyptů u nás není snadné

  , 0 komentářů

  Eukalyptus se našich podmínkách pěstuje spíše jako letnička. Je možné jej pěstovat i jako přenosnou zeleň. Pro přezimování vyžaduje chráněný, ale ne příliš teplý prostor s dostatečným přístupem světla a pečlivou zálivku.

 • tavná lepicí pistole je skvělý pomocník

  Tavná pistole - super pomocník nejen pro aranžéry

  , 0 komentářů

  Patříte mezi ty, kteří spíše než kupovaným dekoracím dávají přednost jejich vytváření? Pak se vám určitě bude hodit tavná lepicí pistole. Poradíme vám, jak vybrat tu nejlepší, respektive nejvhodnější. Zatímco pro příležitostné lepení bohatě postačí pistole v ceně kolem stokoruny, náročnější kutilové mohou při výběru přihlédnout i k dalším parametrům.

 • oleandry je v našich podmínkách vhodné na zimu nenechávat venku

  Co a jak může přezimovat na balkoně

  , 1 komentář

  Balkony a terasy stále častěji představují malé zelené oázy, kde se nepěstují pouze klasické truhlíkové rostliny, ale také trvalky, drobné ovoce či zakrslé dřeviny. Mnozí se nechali strhnout módní balkonovou vlnou a koncem podzimu tápou, jak nejlépe svou minizahrádku připravit na zimu. Důležité je vzít na vědomí, že balkon patří mezi velmi extrémní stanoviště. Tomu by měla odpovídat naše péče.