• gerbery potřebují hodně světla

  Jak pěstovat gerbery

  , 0 komentářů

  Gerbery patří k pětici nejoblíbenějších řezaných květin. Ale prodávají se také jako pokojová rostlina. Pěstování gerber v domácích podmínkách není úplně snadné. Poradíme vám co udělat pro to, aby vám gerbera kvetla co nejdéle či dokonce opakovaně.

 • nůžky různých velikostí

  Ideální nůžky pro vás a vaši zahradu

  , 0 komentářů

  Jak napovídá úvodní snímek, zcela univerzální zahradní nůžky neexistují. Poradíme vám jak vybrat vhodné zahradní nůžky nejen pro vaši zahradu, ale také vaši ruku. Jedině s takovými se vám bude dobře pracovat a zároveň vám poslouží co nejdéle.

 • rozmetadlo využijeme pro rovnoměrné hnojení či vápnění

  Otazníky kolem vápnění

  , 2 komentáře

  Správné vápnění je velmi důležitou součástí péče o intenzivně využívanou půdu. Přidáním vápníku dochází nejen ke změně půdní reakce, ale také k lepšímu vstřebávání některých živin rostlinami. A v neposlední řadě vápník pomáhá také zlepšit struktury půdy. Poradíme vám, co vše je třeba před vápněním zvážit, aby nezpůsobilo víc škody než užitku.

 • Zahrada na svažitém pozemku

  Zahrada ve svahu - jak zpřístupnit a zpevnit svah a co vysadit

  , 0 komentářů

  Jakkoli nemusí pozemky umístěné ve svahu působit na první pohled výhodně, pro majitele mohou mít v některých případech i své kladné stránky. A pro určité lokality je svažitý terén dokonce vítaným benefitem. Těm zahrádkářům, jimž však zahrada ve svahu přidělává vrásky na čele, nabízíme návod s eventuálními možnostmi, jak danou situaci řešit.

 • koupě semen: výsev semen kopru

  Než se vypravíte nakupovat semena

  , 1 komentář

  Čas, který vynaložíte rozvaze před nákupem semen, se vám mnohonásobně vrátí. A to především tehdy, když zvolíte semena nejvhodnější pro vaše podmínky. Nejlepší není mrkev s nejkrásnější fotkou na obalu, ale taková, která na vaší zahrádce poroste nejlépe a ještě si na ní pochutnáte.

 • k nejoblíbenějším patří vánoční hvězdy s červeným byvarvením honích listů

  Jak prodloužit život vánoční hvězdě

  , 0 komentářů

  Vánoční hvězda se i u nás stala oblíbenou dekorací svátečně vyzdobených bytů. Naše příbytky však nemusí opouštět společně s další vánoční výzdobou krátce po startu nového roku. Při vhodné péči nám může dělat radost nejen dlouho po Vánocích, ale třeba i v příštím roce.

 • Úroda jablek připravená k dalšímu zpracování pro kalvádos

  Domácí kalvádos aneb pálenka z jablek

  , 0 komentářů

  Máte ve sklepě ještě loňskou jablečnou úrodu, kterou nestačíte zkonzumovat? Pokud patříte mezi ty šťastnější zahrádkáře, kterým se v předchozím roce urodilo větší množství jablek a není ve vašich silách je všechny spotřebovat, máme pro vás skvělý tip pro jejich další zpracování.

 • plánování zahrady začíná nákresem

  Jak získat plán zahrady?

  , 0 komentářů

  Každý, kdo to myslí s budováním zahrady vážně, by měl mít solidní plán. A to nejen co se nápadů a jejich proveditelnosti týče, ale také ve smyslu nákresu a časových horizontů. Hned v úvodu upozorňujeme, že plán nezískáte snadno ani zadarmo.