• na hrabání listí se hodí tzv. švédské hrábě

  Jedny hrábě nestačí?

  , 0 komentářů

  Máte na starosti zahradu se stromy, trávníkem a záhony? Pak se hrabání nemáte šanci vyhnout. Těžko však budete hledat hrábě, které by se daly použít na všechny potřebné činnosti. Které se na co hodí nejvíce? Nač si dát při nákupu pozor?

 • černá skvrnitost na růžích - použití postřiku

  Černá skvrnitost a jak před ní chránit růže

  , 2 komentáře

  Možná, že i vaše růže začínají mít na listech koncem léta stále více tmavých fleků. Drobné skvrny se zvětšují, listy žloutnou, hnědnou a opadávají. Podle charakteristických příznaků dostala tahle choroba velmi popisný název: černá skvrnitost růží. Poradíme vám, jak šíření této nepříjemné houbové choroby zmírnit či dokonce velmi významně omezit.

 • sazenice jahodníku připravená k výsadbě

  Přichází čas na nákup a výsadbu jahodníků

  , 0 komentářů

  Přelom srpna a září je čas, kdy se objevují nabídky nových sazenic jahodníků. Ať už chcete pěstovat jahody poprvé nebo potřebujete svou jahodovnu obnovit či rozšířit, snažte se vždy získat co nejhodnotnější sazenice. Stoprocentní záruku bohaté sklizně vám nedá nikdo, ale kvalitní sadba je jejím nejlepším základem. Poradíme vám, nač dávat při nákupu pozor.

 • zázvor obecný můžete zkusit vypěstovat i doma

  Jak vypěstovat zázvor?

  , 0 komentářů

  Když se řekne zázvor, většina si představí ztlustlé oddenky, známé z regálů obchodů se zeleninou. Rostlinu však viděl růst málokdo. V našich zeměpisných šířkách nejsou pro venkovní pěstování zázvoru vhodné podmínky. Na zakládání zázvorových plantáží tedy rychle zapomeňte. Poradíme vám, jak si můžete vlastní rostlinu vypěstovat v květináči.

 • plody ostružiníku jsou v době zralosti téměř černé

  Sklizeň a zpracování ostružin

  , 0 komentářů

  Ostružiny patří k plodům, na kterých si rádi pochutnáme v podobě čerstvého ovoce. Potíž je, když se jich urodí příliš najednou. Ostružiny dlouhé skladování v syrové podobě nevydrží. Nicméně na rozdíl od malin nám dávají o trochu víc času.

 • tulipán ze skupiny třepenitých

  Jak nakoupit ty nejlepší tulipány?

  , 0 komentářů

  Na výsadbu tulipánů máme ještě docela dost času. Do země by jejich cibule měly přijít v průběhu září a října. Pokud si chcete příští jaro zpestřit zahradu tulipány zajímavých tvarů a atraktivních barev, přichází nejvhodnější čas na jejich nákup. Poradíme vám, podle čeho vybírat v moři tulipánových cibulek.

 • sáčky naplněné sušenými levandulovými květy zapudí šatní moly

  Čím provonět skříně a prádelníky?

  , 0 komentářů

  K osvědčeným rostlinám, které se používají k ochraně šatníků před návštěvou šatních molů, patří levandule, především její sušené květy. Představíme vám i další přírodniny, které provoní a zároveň pomohou ochránit vaše skříně a prádelníky.

 • v zahrádkách se snažíme o co nejrannější sklizeň brambor

  Kdy sklízet brambory

  , 0 komentářů

  Sklizeň brambor na polích vrcholí na Vysočině většinou počátkem října. Charakteristický dým bramborové natě tak máme spojený s počátkem podzimu. Při pěstování na zahrádkách však dáváme přednost pěstování odrůd s co nejčasnější sklizní. Poradíme vám, jak poznat vhodný čas pro sklizeň brambor i to, jak se o ně před uskladněním postarat.