• vhodná péče prodlouží květinám ve váze život

  Prodlužte život řezaným květům

  , 0 komentářů

  Květiny, které ustřihneme do vázy, mají svůj život jednou pro vždy zkrácený. Ale dodržíme-li několik základních pravidel, mohou nás těšit přece jen docela dlouho. Ať už jsme je vypěstovali na vlastní zahradě nebo dostali jako dárek.

 • pampová tráva má nádherná květenství

  Pampová tráva – jak předejít zklamání

  , 0 komentářů

  Kortadérie, známá spíše pod názvem pampová tráva či pampas, dokáže opravdu oslnit jen tehdy, pokud jí dopřejeme vhodné podmínky. Díky mohutnému vzrůstu a hlavně nádherným chocholovitým květenstvím právem patří k nejoblíbenějším okrasným travinám našich zahrad.

 • při sklizni višní můžeme odstřihnout i větve s plody

  Jak předejít vyholování višní?

  , 0 komentářů

  S péčí o budoucí úrodu višní je vhodné začít v době jejich sklizně, případně krátce po ní. Zvlášť, pokud pěstujeme některou z převislých odrůd. Správně provedený řez pomůže zabránit vzniku dlouhých vyholených výhonů a podpoří budoucí úrodu.

 • komule Davidova má květy nejčastěji ve fialových barvách

  Rady pro nákup motýlího keře

  , 0 komentářů

  Někteří majitelé zahrádek jsou nepoučitelní. Zatímco při nákupu přístrojů pečlivě zvažují nejen cenu, ale také jejich možnosti, u rostlin často výběr končí pohledem na cenovku. Zvlášť po nákupech u neznámých prodejců v dalších letech často přichází velké rozčarování. Klasickým příkladem neuvážených nákupů jsou motýlí keře.

 • svlačec rolní je nepříjemný plevel

  Svlačec rolní a jak se ho zbavit

  , 3 komentáře

  Nenáviděný, proklínaný, neustále likvidovaný a přesto téměř všudypřítomný. I tak by bylo možné charakterizovat jeden z  nejúpornějších plevelů – svlačec. Jeho vlastnosti velmi dobře vystihují lidové názvy: opletník, obtáčka, plazivý koukol, pupenec, slak, slatec, svlak, šlatec či votáčka.

 • dobromysl obecně známe jako koření oregano

  Ideální čas na sklizeň dobromysli - oregana

  , 0 komentářů

  Kdo má rád středomořskou kuchyni, může si v zahrádce pěstovat vlastní koření. K nejznámějším středomořským bylinkám patří tymián, bazalka, šalvěj, rozmarýn a oregano, u nás známé jako dobromysl. Poradíme nejen kdy a jak toto koření sklízet, ale jak při sušení a skladování co nejlépe zachovat jeho aroma.

 • pro řízkování používáme nekvetoucí větvičky levandule

  Levanduli množíme semeny, řízkováním i hřížením

  , 2 komentáře

  Milujete levanduli a rádi byste jí dali v zahradě větší prostor? Ať ji potřebujete na sušení nebo ji chcete využít jako elegantní lem záhonu, nabízíme vám tři způsoby, jak jí vypěstovat potřebné množství. 

 • svazenka vratičolistá medonosná i na zelené hnojení

  Zelené hnojení hnůj nenahradí, ale...

  , 0 komentářů

  Chcete-li co nejméně používat průmyslová hnojiva a nemáte v dostatečné blízkosti zdroj klasického hnoje ani kompostu, zkuste to s hnojením zeleným. Chlévský hnůj sice nahradí jen z poloviny, ale dodá půdě množství snadno rozložitelné organické hmoty.