• kovařík Ampedus elegantulus je skutečně elegantní a navíc chráněný

  Drátovci škodí nejen bramborám

  , 0 komentářů

  Pokud jste ve sklizených bramborách zaznamenali drobné dírky, nejspíš jste marně hledali jejich původce. S největší pravděpodobností mají tyhle chodbičky na svědomí larvy kovaříků. Při sklizni se jim většinou podaří uniknout. Seznámení s jejich životním cyklem nám pomůže největším škodám předcházet.

 • při sklizni višní můžeme odstřihnout i větve s plody

  Jak předejít vyholování višní?

  , 0 komentářů

  S péčí o budoucí úrodu višní je vhodné začít v době jejich sklizně, případně krátce po ní. Zvlášť, pokud pěstujeme některou z převislých odrůd. Správně provedený řez pomůže zabránit vzniku dlouhých vyholených výhonů a podpoří budoucí úrodu.

 • komule Davidova má květy nejčastěji ve fialových barvách

  Rady pro nákup motýlího keře

  , 0 komentářů

  Někteří majitelé zahrádek jsou nepoučitelní. Zatímco při nákupu přístrojů pečlivě zvažují nejen cenu, ale také jejich možnosti, u rostlin často výběr končí pohledem na cenovku. Zvlášť po nákupech u neznámých prodejců v dalších letech často přichází velké rozčarování. Klasickým příkladem neuvážených nákupů jsou motýlí keře.

 • dobromysl obecně známe jako koření oregano

  Ideální čas na sklizeň dobromysli - oregana

  , 0 komentářů

  Kdo má rád středomořskou kuchyni, může si v zahrádce pěstovat vlastní koření. K nejznámějším středomořským bylinkám patří tymián, bazalka, šalvěj, rozmarýn a oregano, u nás známé jako dobromysl. Poradíme nejen kdy a jak toto koření sklízet, ale jak při sušení a skladování co nejlépe zachovat jeho aroma.

 • pro řízkování používáme nekvetoucí větvičky levandule

  Levanduli množíme semeny, řízkováním i hřížením

  , 0 komentářů

  Milujete levanduli a rádi byste jí dali v zahradě větší prostor? Ať ji potřebujete na sušení nebo ji chcete využít jako elegantní lem záhonu, nabízíme vám tři způsoby, jak jí vypěstovat potřebné množství. 

 • stínění skleníků: před ostrým slunečním světlem je vhodné rostliny chránit

  Stínění skleníků – nutnost nebo přežitek?

  , 1 komentář

  V horkých letních dnech musíme rostliny ve sklenících či zimních zahradách chránit nejen před přílišnou teplotou, ale také před ostrým slunečním zářením. Nutnost zastínění závisí nejen na tom co, ale také kde a jak pěstujeme.

 • cibulové a česnekové copy jsou velmi dekorativní

  Jak uplést česnekové a cibulové copy

  , 0 komentářů

  Zhotovení dokonale vypadajícího česnekového nebo cibulového copu není snadné. Připravte se na to, že napoprvé to nejspíš nebude výstavní kus. Ale pokud se nechcete prodejem copů živit, ale pouze si s nimi přizdobit kuchyň, pak to určitě zkuste.

 • fenykl obecný se pěstuje jako lahůdková zelenina

  Řapíkatý fenykl jako lahůdková zelenina

  , 0 komentářů

  Příležitostí k výsevům zeleniny je počátkem léta podstatně méně než na jaře. Máte uvolněné záhony po sklizni rané zeleniny a chuť experimentovat? Zkuste pěstovat řapíkatý fenykl. Zatímco u nás je tato lahůdková zelenina poměrně málo známá, ve francouzské i italské kuchyni patří k velmi oblíbeným.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK