• pečujeme o zahradní nůžky aby nezrezivěly

  Jak nejlépe pečovat o zahradní nůžky

  , 0 komentářů

  Nářadí, se kterým budeme v zahradě pracovat, bychom měli vybírat velmi obezřetně. A to nejen s ohledem na jeho funkční vlastnosti, ale také na možnost a snadnost údržby. To platí i u takových zdánlivě jednoduchých pomůcek jako jsou zahradní nůžky. Mohou nás stát několik stokorun, ale jejich cena se leckdy vyšplhá přes tisícikorunu.

 • dřevěný popel můžeme použít až zcela vychladlý

  Dřevěný popel poslouží jako hnojivo

  , 3 komentáře

  Pokud máte k dispozici dřevěný popel, určitě jej nevyhazujte do popelnice. Při vhodném použití vám velmi dobře poslouží jako hnojivo. Poradíme vám, kdy, kam a jak dřevěný popel nejlépe přidávat.

 • čištění okapů je činnost nevděčná, ale potřebná

  Jak vyzrát na čištění okapů?

  , 0 komentářů

  Čištění okapů je pro mnohé majitele nemovitostí noční můrou. Je to činnost nezbytná, ale zároveň i velmi otravná. A v mnoha případech také nebezpečná. Zvlášť, pokud se jedná o vyšší budovy či starší stavby. Tuhle nepříjemnou práci však nemusíte dělat sami. S čištěním okapů vám pomohou nejen profesionálové, ale jako zdatný pracant se osvědčil i robot. 

 • černá skvrnitost na růžích - použití postřiku

  Černá skvrnitost a jak před ní chránit růže

  , 2 komentáře

  Možná, že i vaše růže začínají mít na listech koncem léta stále více tmavých fleků. Drobné skvrny se zvětšují, listy žloutnou, hnědnou a opadávají. Podle charakteristických příznaků dostala tahle choroba velmi popisný název: černá skvrnitost růží. Poradíme vám, jak šíření této nepříjemné houbové choroby zmírnit či dokonce velmi významně omezit.

 • sazenice jahodníku připravená k výsadbě

  Přichází čas na nákup a výsadbu jahodníků

  , 0 komentářů

  Přelom srpna a září je čas, kdy se objevují nabídky nových sazenic jahodníků. Ať už chcete pěstovat jahody poprvé nebo potřebujete svou jahodovnu obnovit či rozšířit, snažte se vždy získat co nejhodnotnější sazenice. Stoprocentní záruku bohaté sklizně vám nedá nikdo, ale kvalitní sadba je jejím nejlepším základem. Poradíme vám, nač dávat při nákupu pozor.

 • plody ostružiníku jsou v době zralosti téměř černé

  Sklizeň a zpracování ostružin

  , 0 komentářů

  Ostružiny patří k plodům, na kterých si rádi pochutnáme v podobě čerstvého ovoce. Potíž je, když se jich urodí příliš najednou. Ostružiny dlouhé skladování v syrové podobě nevydrží. Nicméně na rozdíl od malin nám dávají o trochu víc času.

 • tulipán ze skupiny třepenitých

  Jak nakoupit ty nejlepší tulipány?

  , 0 komentářů

  Na výsadbu tulipánů máme ještě docela dost času. Do země by jejich cibule měly přijít v průběhu září a října. Pokud si chcete příští jaro zpestřit zahradu tulipány zajímavých tvarů a atraktivních barev, přichází nejvhodnější čas na jejich nákup. Poradíme vám, podle čeho vybírat v moři tulipánových cibulek.

 • v zahrádkách se snažíme o co nejrannější sklizeň brambor

  Kdy sklízet brambory

  , 0 komentářů

  Sklizeň brambor na polích vrcholí na Vysočině většinou počátkem října. Charakteristický dým bramborové natě tak máme spojený s počátkem podzimu. Při pěstování na zahrádkách však dáváme přednost pěstování odrůd s co nejčasnější sklizní. Poradíme vám, jak poznat vhodný čas pro sklizeň brambor i to, jak se o ně před uskladněním postarat.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK