-
Barborky aneb jak rychlit větvičky
Toužíte svůj byt na Vánoce přizdobit rozkvetlou větvičkou? Tak nezapomeňte, že na 4. prosinec připadá svátek svaté Barbory. Právě s tímto datem se pojí tradice řezání třešňových větviček. Za příhodných podmínek nám doma vykvetou na vánoční svátky. Poradíme vám, které další druhy dřevin jsou k rychlení vhodné.
-
Pěstování eukalyptů u nás není snadné
Eukalyptus se našich podmínkách pěstuje spíše jako letnička. Je možné jej pěstovat i jako přenosnou zeleň. Pro přezimování vyžaduje chráněný, ale ne příliš teplý prostor s dostatečným přístupem světla a pečlivou zálivku.
-
Tavná pistole - super pomocník nejen pro aranžéry
Patříte mezi ty, kteří spíše než kupovaným dekoracím dávají přednost jejich vytváření? Pak se vám určitě bude hodit tavná lepicí pistole. Poradíme vám, jak vybrat tu nejlepší, respektive nejvhodnější. Zatímco pro příležitostné lepení bohatě postačí pistole v ceně kolem stokoruny, náročnější kutilové mohou při výběru přihlédnout i k dalším parametrům.
-
Co a jak může přezimovat na balkoně
Balkony a terasy stále častěji představují malé zelené oázy, kde se nepěstují pouze klasické truhlíkové rostliny, ale také trvalky, drobné ovoce či zakrslé dřeviny. Mnozí se nechali strhnout módní balkonovou vlnou a koncem podzimu tápou, jak nejlépe svou minizahrádku připravit na zimu. Důležité je vzít na vědomí, že balkon patří mezi velmi extrémní stanoviště. Tomu by měla odpovídat naše péče.
-
Jak nejlépe skladovat kořenovou zeleninu
Dobře skladovaná kořenová zelenina nám vydrží i několik měsíců. Až půl roku můžeme uchovat mrkev a celer. Pastinák či kořenová petržel bez natě vydrží v dobré kondici přibližně čtyři měsíce. Co všechno je potřeba udělat pro to, abychom si na plodech naší práce i za několik měsíců opravdu pochutnali?
-
Rez hrušňová škodí nejen hrušním
Díky výrazně zbarveným flekům, které se od léta objevují na listech hrušní, je tato houbová choroba nepřehlédnutelná. Nenapadá však jen hrušně. Škodí také na některých druzích jalovců. Kdy a jak je možné se proti této rzi bránit? A je to vůbec v našich silách?
-
Než půjdete koupit zahradní borůvky
Toužíte obohatit ovocnou zahradu borůvkovým keřem? Poradíme vám, nač byste si měli odpovědět dřív, než se vypravíte borůvky kupovat. Čas, který věnujete přípravě pozemku a volbě vhodné odrůdy se vám zúročí v podobě bohaté úrody.
-
Potřebujete drtič nebo štěpkovač?
Při péči o větší zahradu, zvlášť, pokud pěstujeme ovocné stromy či množství keřů, vzniká spousta dřevního bioodpadu. Jeho odvoz mimo zahradu je poměrně náročný a ve většině případů zbytečný. Nejlépe, pokud hmotu opětovně využijeme.
-
Broskev neplodí
Dobrý den. Mám 4letou broskev Harbrite a ještě neplodila. Mám zahradu ve výšce 600m. Děkuji za odpověď. Jarda.
» odpověď -
Nežádoucí výhonky u trubače
Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
» odpověď -
Rebarbora
Prosím Vás, můžu konzumovat rebarboru, která mi právě kvete?
» odpověď