• trnovník akát má husté větve

  Likvidace akátu je zdlouhavá

  , 0 komentářů

  Záměr vysadit v zahradě francouzského krále akát, původem z Ameriky, byl jistě chvályhodný. Evropané si strom oblíbili nejen pro jeho vůni a zdroj lahodného medu, ale také pro jeho rychle rostoucí a zároveň velmi odolné dřevo i pro schopnost vegetovat v nepříznivých podmínkách. Dnes však trnovník akát patří k rostlinám, které Evropě přerostly přes hlavu.

 • zelené části je nutné před vařením z brambor odstranit

  Proč nejíst zelené brambory

  , 1 komentář

  Nejde o to, že by zelené brambory nebyly dostatečně zralé. Potíž je ve zvýšeném obsahu jedovatého solaninu. V obchodech se většinou s nazelenalými hlízami nepotkáme. Poradíme vám, jak zelenání zabránit jak při pěstování, tak při skladování.

 • hořcový stromek bohatě kvete až do prvních mrazíků

  Hořcový stromek klame jménem

  , 0 komentářů

  K oblíbeným rostlinám pěstovaným v nádobách patří hořcový stromek. Mnozí jej zahlédnou v katalogu či u přátel a touží jej mít také. Po rozbalení objednané zásilky často přichází velké rozčarování. Ta drobná rostlinka má být vysněný stromek?!

 • papriky vyžadují pravidelnou a důkladnou zálivku

  Jak pěstovat papriky

  , 0 komentářů

  Pěstování paprik patří k velmi oblíbeným, byť poměrně náročným disciplínám. Proto se nenechte odradit případnými začátečnickými neúspěchy. Poradíme vám, na co si dát při jejich pěstování nejvíc pozor.

 • pýr se rychle rozrůstá díky oddenkům

  Jak se zbavit pýru

  , 0 komentářů

  Pokud se na pozemku objeví pýr plazivý, čeká majitele zdlouhavý souboj s mizivou šancí na vítězství. Pýr je hodně těžký soupeř. Ve svůj prospěch dovede využít, či spíše zneužít, každé naše zaváhání. Jeho nejsilnější zbraní je obrovská reprodukční schopnost: deseticentimetrový oddenek se v průběhu vegetace rozroste až do délky 30 metrů.

 • bohatě rozkvetlá louka

  Recepty na rozkvetlou louku

  , 0 komentářů

  Cesty, které vedou k rozhodnutí přeměnit část pozemku na rozkvetlou louku, bývají různé. Někdy je impulsem příliš velká plocha nízkého trávníku, který nestíháme udržovat, jindy vysoká ekonomická náročnost spojená s péčí o něj či touha po zpestření části zahrady lučními květy.

 • plzák španělský na salátu

  Zaručené recepty na hubení slimáků a plzáků

  , 2 komentáře

  Škodliví plži jsou rok od roku stále větším postrachem nejen zahrádkářů, ale také zahradníků a zemědělců. Hubíme je někdy tak horečnatě, až si do budoucna líčíme pasti sami na sebe a své blízké. Je účinná obrana vůbec možná?

 • Řešíme nerovnováhu živin v půdě: po přihnojení půdu provzdušníme

  Projevy nedostatku a nadbytku živin v půdě

  , 0 komentářů

  Živiny v půdě jsou značně proměnlivou veličinou. Na jejich obsah působí i během vegetace různé vlivy. Nastat mohou samovolné chemické reakce nebo také silné deštivé počasí, kdy dochází k vyplavování žádoucích prvků z půdy. Rádi bychom zajistili optimální množství důležitých půdních elementů, ovšem jak rozpoznat v půdě jejich správnou hladinu?