• brkoslav severní miluje bobule

  Co mají ptáci nejraději?

  , 0 komentářů

  Rádi pozorujete krmítku a zajímá vás, čemu který druh dává nejvíce přednost? Ornitologové vám poradí nejen čím v zimních měsících ptákům přilepšit, ale také představí nejčastější i nejvzácnější hosty krmítek v blízkosti našich obydlí.

 • zelenině v zimě prospívá sněhová přikrývka

  Kdy a jak sklízet zeleninu v zimě

  , 0 komentářů

  Pokud toužíte i v nejchladnějších měsících roku konzumovat čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky, stačí včas vysázet vhodné odrůdy mrazuvzdorných zelenin. Až do jara pak můžete využívat vitamíny z vlastních zdrojů. Poradíme vám, jak nejčastěji pěstované druhy sklízet i jak je ochránit před nepřízní počasí.

 • jasmín nahokvětý rozkvétá už v zimě

  Jasmín nahokvětý rozkvétá už v zimních měsících

  , 0 komentářů

  Oč méně je v zimě kvetoucích druhů, o to větší pozornost tito otužilci přitahují. Zářivě žlutými květy prosvítí zahradu v nejchladnějším období roku jasmín nahokvětý. Zatímco ve volné přírodě bychom v zimních měsících kvetoucí keře či stromy hledali marně, v zahradách můžeme obdivovat květy na stromech a keřích pocházejících z velmi vzdálených koutů světa.

 • klíčení hrachu

  Pučálka – dobrota z napučeného hrachu

  , 0 komentářů

  Nejrůznější klíčky a zelené natě nám v zimě poskytují náhradu za syrovou zeleninu. Drobnou nevýhodou při jejich přípravě je, že nejsou k jídlu hned, když na ně dostaneme chuť. Ale co je pár dní čekání ve srovnání s vyhlížením úrody na zahrádce. A věřte, že pučálka, pokrm připravený z naklíčeného hrachu, zaujmete i ty, kteří syrové klíčky zrovna nemusí.

 • výhodné je pěstovat různé druhy salátu baby leaf najednou

  Baby leaf aneb čerstvý salát i bez zahrady

  , 0 komentářů

  V obchodech můžeme většinu zeleniny koupit celoročně. Ale pokud dáváme přednost vlastním výpěstkům, je zimní období na salátovou zeleninu skoupé. Samozřejmě, že hlávky salátu se nám za oknem vypěstovat nepodaří. Ale pokud se spokojíme s menší úrodou, můžeme se o zpestření zimního jídelníčku vlastními silami pokusit. Odměnou budou jemné mladé listy.

 • bramboříky bývají nejčastěji růžové či fialové

  Jak nezahubit brambořík

  , 4 komentáře

  Zimní období je v našich zeměpisných šířkách na květy víc než skoupé. O to víc si v této době milovníci zahradničení užívají bohatě kvetoucích pokojových rostlin. Mezi dlouhodobě oblíbené v zimě kvetoucí pokojovky patří bramboříky. Při správné péči se nám odvděčí dlouhým a bohatým kvetením.

 • hlízy topinambur je možné konzumovat syrové i vařené

  Kdy a jak sklízet topinambury?

  , 1 komentář

  Slunečnice topinambur v našich podmínkách vykvétají poměrně pozdě. Jakmile přijdou první mrazíky, nadzemní část zmrzne. A tak se často ani všechny květy nestačí otevřít. Sklizeň hlíz, pro kterou tuto rostlinu v zahrádkách pěstujeme nejčastěji, mráz neohrozí. Sklízet můžeme podle potřeby až do jara.

 • nejen rostliny, ale také ryby v zahradním jezírku musíme připravit na zimní období

  Příprava zahradního jezírka na zimu

  , 0 komentářů

  Pokud máme na zahradě jezírko či rybníček, měli bychom věnovat péči jejich přípravě na zimu v dostatečném předstihu. To vše nejen kvůli pěstovaným rostlinám, ale především s ohledem na chované ryby.

« Předchozí
1
2 3 4 6 11 15 20 Další »