• fazol šarlatový je ozdobou letní zahrady

  Fazol šarlatový – kytka nebo zelenina?

  , 0 komentářů

  Stručně by se na otázku z titulku dalo odpovědět: to i ono. Ačkoli plody fazolu šarlatového můžeme po uvaření konzumovat, jeho semena najdeme v zahrádkářských prodejnách mezi popínavými letničkami. A záleží už jen na nás, kam tuhle rostlinu se sytě červenými, případně červenobílými nebo jen bílými květy, zasadíme.

 • padlí na napadených listech růže

  Padlí postihuje nejen okrasné dřeviny

  , 0 komentářů

  Nepříjemné onemocnění padlí ohrožuje v poslední době stále více stromů i rostlin. Setkat se s ním můžete téměř kdekoliv, zvlášť v období střídavého počasí a vyšší vlhkosti. V takových podmínkách se šíří poměrně rychle a postihuje stále širší spektrum rostlin. Jak zasáhnout v případě výskytu této choroby a jaké jsou možnosti preventivních opatření?

 • sklízíme plně vybarvené a zralé plody

  Kdy a jak sklidit nejchutnější meruňky

  , 0 komentářů

  Kdo jednou ochutnal dobře vyzrálé meruňky, málokdy si na těch prodávaných pochutná. Ovoce, která se nabízí u silnic, na tržištích či v obchodech, totiž mnohdy bývá sklizené předčasně. Jeho chuť i vůně jsou méně intenzivní a nezlepší se ani později. Poradíme vám, kdy a jak nejlépe meruňky sklízet.

 • koupel v létě osvěží i ptáky

  Ptačí napajedla a koupadla

  , 1 komentář

  Podobně jako ptačí hosté v zimě přivítají dobře zásobené krmítko, v parném létě ocení dostatek vody k pití i ke koupání. Jenže zatímco na doplňování krmítek v zimním období jsme si zvykli, vhodných napajedel a koupadel je v zahradách stále málo. Poradíme, jak vytvořit přívětivý a přitom bezpečný prostor pro drobné opeřence.

 • letní kytice z obilných klasů, chrp a vlčích máků

  Obilné klasy jako atraktivní dekorace

  , 2 komentáře

  Pokud rádi aranžujete, nezapomeňte se při letních procházkách poohlédnout po dozrávajícím obilí. Je zajímavé nejen svým tvarem, ale také tím, že vhodně doplní aranžmá jak z divokých, tak šlechtěných květin.

 • měsíček lékařský - rostlina okrasná i léčivá

  Měsíček lékařský – nenáročný a vděčný

  , 0 komentářů

  Měsíček lékařský patří k nenáročným stálicím našich zahrad. Hodí se do letničkových výsadeb, výhodně zaplní místo po zatahujících jarních cibulovinách či ozdobí bylinkovou partii zahrady, uříznout ho můžete i do vázy. Stále častěji se vysazuje jako lem zeleninových záhonů. Zeleninu chrání před mšicemi, háďátky a sviluškami. Úspěšně jej můžeme využít i pro zelené hnojení.

 • mavuň červená může kvést nejen červeně, ale také růžově či bíle

  Mavuň nezklame ani v parných dnech

  , 0 komentářů

  Horké dny nás nutí hledat rostliny, které dokáží přežít sluneční výheň vlastními silami. Zvlášť, pokud máme zahradu u chaty či chalupy, kterou nemůžeme zalévat podle potřeby. Nenáročná, a přitom hojně a dlouho kvetoucí, je mavuň červená.

 • Houby - hřiby v lesním porostu

  Kde rostou houby – podmínky pro růst hub

  , 0 komentářů

  Jedlé houby zpestří jídelníček v každé kuchyni a nemusíte pro ně chodit jen do lesa. Za určitých podmínek mohou vyrůst i ve Vaší zahradě, venkovském sídle nebo na pozemku v okolí chaty. Pro některé druhy hub postačí dokonce i jednoduché domácí prostředí. Která místa jsou ta nejlepší a jaké podmínky houby pro svůj růst potřebují?

« Předchozí
1
2 3 4 6 11 15 20 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK