• koupel v létě osvěží i ptáky

  Ptačí napajedla a koupadla

  , 1 komentář

  Podobně jako ptačí hosté v zimě přivítají dobře zásobené krmítko, v parném létě ocení dostatek vody k pití i ke koupání. Jenže zatímco na doplňování krmítek v zimním období jsme si zvykli, vhodných napajedel a koupadel je v zahradách stále málo. Poradíme, jak vytvořit přívětivý a přitom bezpečný prostor pro drobné opeřence.

 • chroustek letní je menší než chroust obecný

  Chroustek letní zatočí s trávníkem i dřevinami

  , 2 komentáře

  Pokud chroustka ještě neznáte, buďte rádi. V posledních letech však míst, kde se mu daří, přibývá. Zvlášť zapeklitá bývá situace, kdy se chroustek přemnoží v trávníku. Postižená místa se zachraňují velmi obtížně.

 • s vylupováním hrášku rády pomohou děti

  Tři klíče k lahodnému hrášku

  , 0 komentářů

  Čerstvý zelený hrášek má určitě víc nadšených příznivců než odpůrců. Tedy pokud je opravdu lahodný. Bohužel v obchodech často bývá velmi drahý a nepříliš dobrý. Poradíme vám, jak získat ten nejchutnější hrášek z vlastní sklizně.

 • astronomické léto začíná letním slunovratem

  Co stihnete, než se setmí?

  , 0 komentářů

  Každý, kdo se snaží udělat maximum věcí v zahradě po návratu z práce, je neúprosně limitován nejen svou energií, ale také západem Slunce, respektive tmou. S letním slunovratem se můžete radovat za začátku astronomického léta. Zároveň počítejte s tím, že se pomalu ale jistě bude délka denního světla krátit. 

 • jíchu necháme kvasit ve starém dřevěném sudu

  Hnojivé výluhy a jíchy

  , 0 komentářů

  Za královnu rostlinných hnojiv bývá považována kopřiva. Výluhy, odvary a jíchy však můžeme připravit i z mnoha dalších rostlin. Jsou to vlastně snadno dostupná, zcela přírodní tekutá hnojiva. Náklady na jejich získání jsou minimální.

 • mšice maková žije v početných koloniích

  Mšice maková si příliš nevybírá

  , 0 komentářů

  S trochou nadsázky můžeme mšici makovou zařadit do kategorie univerzálních mšic. Co se jídelníčku týče, není příliš nevybíravá, zvlášť v jarním a letním období. Možná budete překvapeni, kdy a kde se s ní můžete v zahradě potkat.

 • letničkový záhon může být velmi pestrý

  Letničky pro opozdilce

  , 0 komentářů

  Někdy chybí čas, jindy zázemí pro předpěstování sazenic. A pak nás v létě mrzí, že jsme své záhony ochudili o zářivé květy letniček. Poradíme vám, které druhy můžete úspěšně vysévat přímo na záhon ještě teď.

 • hlízy brambor vysazujeme narašené či předklíčené

  Kdy, kam a jak vysadit brambory?

  , 0 komentářů

  Kdo jednou propadl chuti dobrých brambor, nerad se spoléhá na dodávky v obchodech. Zvlášť v případě raných brambor pochází téměř polovina produkce od drobných pěstitelů. Pěstování brambor nevyžaduje žádné velké dovednosti. Výhodou raných odrůd je, že záhon můžete po sklizni opět využít.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK