• Kvetoucí magnolie

  První dáma jara - Magnolie

  , 0 komentářů

  V mnohých zahradách, parcích i zahrádkách v současné době dává na odiv svou krásu keř, který snad nikdo nemůže minout bez povšimnutí. Krásu magnolií neboli šácholanů, obdivovali již ve staré Číně a magnoliový keř z rukou císaře byl jedním z nejvyšších vyznamenání.

 • Listy špenátu na záhonu

  Špenát vyséváme nejen na jaře

  , 0 komentářů

  Listová zelenina je obecně velmi oblíbená. Barevná rozmanitost listů a její lahodná chuť přímo vybízí ke konzumaci i v syrovém stavu. Ani špenát není v tomto ohledu výjimkou. Čerstvě utržené mladé listy jsou výživné a při pečlivém výběru odrůdy a zajištění vhodných podmínek pro pěstování mohou poskytnout téměř celoroční úrodu.

 • černý kořen sklizeň

  Zdravý a vzácný černý kořen

  , 0 komentářů

  Černý kořen aneb hadí mord španělský pochází z Blízkého Východu a jižní Evropy, pravděpodobně ze Španělska, jak sám název napovídá. Dnes se mu daří po celé Evropě i Asii, u nás je však spíš výjimkou a vzácností. Proč tomu tak je a co odrazuje od pěstování této vynikající a zdravé zeleniny, i když je rostlinou celkem ne příliš náročnou?

 • narcisy ladoničky bělomodré trávník

  Pestré narcisy ohlašují příchod jara

  , 0 komentářů

  Narcisy patří k rostlinám nenáročným na pěstování a dovedou svou rozmanitostí tvarů a forem každého potěšit. Zvlášť v předjaří, kdy s nedočkavostí vyhlížíme rozkvět přírody a těšíme se na první barevné kvítky, představují narcisy výrazné oživení truhlíků, záhonů, trávníků i okolí stromů.

 • řez ovocného stromu předjaří

  Řez ovocných dřevin provádějme s citem

  , 0 komentářů

  Účelem řezu ovocných stromů je regulovat jejich velikost tak, abychom nastolili zdravou rovnováhu mezi růstem nových výhonů a plodností. Při snaze docílit požadované úpravy stromu bychom měli k řezu ovocných dřevin přistupovat vždy citlivě a určitě také neuškodí mít na paměti staré osvědčené pořekadlo „dvakrát měř, jednou řež“.

 • řez keře nůžky

  Včasný řez angreštu zlepší jeho kvalitu

  , 0 komentářů

  Zima zatím není zdaleka u konce a jistě nám bude svou nadvládu ještě po určitý čas dávat patřičně najevo. Pro všechny zahrádkáře však pomalu nastává čas přípravných jarních aktivit, mezi nimiž by neměla chybět ani pozornost věnovaná dřevinám angreštu. Jeho pupeny začínají rašit mezi prvními, a řez je proto potřeba provádět již brzy v předjaří, co nejdříve po ukončení mrazů.

 • Jedle kavkazská - školka pro vánoční stromky.

  Jedle kavkazská – krásná i vznešená

  , 0 komentářů

  Možná právě vybíráte vhodný vánoční stromek. A možná váháte, jestli dát přednost borovici nebo jedličce. Rozhodnutí nemusí být vždy snadné. Máte-li však dostatečný prostor, jedle kavkazská svou elegancí zaujme a uchvátí vaši pozornost.

 • Zima v zahradě

  Jaká nebezpečí přináší mrazivé počasí pro zahrádkáře?

  , 0 komentářů

  Po loňské mírné zimě jsme většinou neočekávali příchod zimy nijak dramaticky, ovšem letos nám počasí připomíná, jak mocně úspěchy v zahradničení mohou záviset právě na počasí a na pochopení jeho pestrých projevů a proměn. Každý rok je svým způsobem specifický a nám nezbývá nic jiného než se co nejlépe připravit na různé eventuality.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK