• listy dubů se na podzim zbarvují do žluta

  S likvidací náletových dřevin neotálejte

  , 0 komentářů

  Podzim je ideální čas pro odhalení a likvidaci nevítaných dřevin v zahradě. Právě v této době se cizorodá vegetace prozradí odlišně zbarveným listím. Zvlášť pozorně je vhodné v tuto dobu prohlídnout živé ploty a skupiny keřů.

 • hebe s růžovými květy

  Hebe mráz většinou nemiluje

  , 0 komentářů

  Keříky hebe patří k rostlinám, které zaujmou na první pohled. Zvlášť, pokud mají atraktivně vybarvené listy a ještě lépe, jsou-li bohatě rozkvetlé. Právě takové kousky prodejci rostlin rádi vystavují do popředí, často v pestře namixovaných kolekcích. Bohužel, po nadšení z nákupu nádherných rostlin přichází často vystřízlivění v podobě rozpaků, co jsme to vlastně koupili.

 • pažitku můžeme snadno rychlit doma

  Rychlení pažitky aneb čerstvé vitamíny i v zimě

  , 0 komentářů

  Pokud patříte k milovníkům pažitky, nemusíte o čerstvou podobu své oblíbené bylinky přijít ani v zimním období. Buď si ji můžete koupit již narychlenou, a nebo – máte-li dostatek rostlin na zahradě, se můžete pustit do rychlení sami. Druhá varianta je pracnější, ale můžete si tak připravit mnohem levněji průběžný přísun vitamínů.

 • kadeřavá kapusta

  Kadeřávek, kadeřník či jarmuz

  , 0 komentářů

  V době, kdy můžeme v obchodech koupit celoročně téměř vše, nač si vzpomeneme, poněkud zanikají přednosti sezónní zeleniny. A tak možná nedokážeme dostatečně ocenit ty druhy, které byly dostupné v čerstvém stavu i v zimním období. K nejotužilejším zeleninám patří kadeřávek, někdy uváděný jako kapusta kadeřavá.

 • vysazovat nebo množit můžeme na podzim bohyšky

  Podzimní množení trvalek dělením

  , 0 komentářů

  I trvalky čas od času přivítají změnu. Rostliny po několika letech na jednom místě vyčerpají živiny a přesazení jim prospěje. Toho můžeme využít ke snadnému získání dalších rostlin dělením trsů. Podzim je ideální čas pro množení druhů kvetoucích na jaře nebo počátkem léta.

 • dochan připomíná v době květu tryskající fontánu

  Dochan připomíná fontánu

  , 0 komentářů

  Okrasné trávy jsou nádherné zvlášť počátkem podzimu, kdy je zdobí bohatá květenství. Ale ne každý má na zahradě tak velký prostor, aby mohl pěstovat mohutnou pampovou trávu. Vždyť její květenství dosahují až třímetrové výšky. Tentokrát vám představíme trávu podstatně menší, ale určitě neméně atraktivní - dochan.

 • truhlík osázený vřesy, krásnohlávkem a libavkou

  Truhlíky nemusí osiřet ani na podzim

  , 0 komentářů

  Většina klasických truhlíkových květin, které nás svými květy provázely celé léto, přichází o svou krásu s prvními mrazíky. Proto je počátkem podzimu nejvyšší čas přemýšlet o další výzdobě oken či balkonů. Truhlíkům totiž touto dobou zdaleka sezóna nemusí končit. Naopak, mohou nabrat nový dech, respektive nové rostliny, a přivítat podzim v mnoha zajímavých variacích.

 • brslen na odzim oslní rudými listy

  Nebojte se solitérů v zahradě

  , 0 komentářů

  Roli solitér mohou v zahradě plnit nejen stromy či keře, ale také některé výraznější trvalky. Právě počátek podzimu je výborný čas na přemýšlení, jaké solitéry by vaší zahradě slušely? Poradíme vám, co vše je vhodné zvážit dřív, než se pro výsadbu osamocené rostliny rozhodnete.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK