• chroustek letní je menší než chroust obecný

  Chroustek letní zatočí s trávníkem i dřevinami

  , 2 komentáře

  Pokud chroustka ještě neznáte, buďte rádi. V posledních letech však míst, kde se mu daří, přibývá. Zvlášť zapeklitá bývá situace, kdy se chroustek přemnoží v trávníku. Postižená místa se zachraňují velmi obtížně.

 • kopřiva dvoudomá má řadu využití

  Kopřiv se nezbavujte, vemte je na milost

  , 0 komentářů

  Kopřiva dvoudomá určitě není klasická zahradní květina. Přesto existuje celá řada dobrých důvodů, proč by v zahradě neměla chybět. Nemusí růst na čestném místě, klidně jí může patřit odlehlý zahradní kout, ale určitě se ji nesnažte vystrnadit za každou cenu. Užitek z ní totiž můžete mít nejen v době rašení prvních lístků, ale celý rok.

 • Šalvěj ozdobí zděné prvky v zahradě

  Vypěstujte si domácí šalvěj

  , 0 komentářů

  Léčivá síla bylinek je díky množství účinných substancí známá po staletí, neboť aktivní látky v nich obsažené působí na lidské zdraví. Navíc plní mnoho dalších užitečných funkcí, pro které byliny pěstujeme v okrasných zahradách nebo třeba jen v truhlíku na balkoně či okenním parapetu. Proč vysadit právě šalvěj, jak využít jejích účinků a co bychom měli vědět o této trvalce?

 • levandule korunkatá Lavandula stoechas

  Ušatá levandule korunkatá nesnáší mráz

  , 0 komentářů

  Zatímco levandule lékařská přezimuje v našich zahradách bez větších problémů, její příbuzná, levandule korunkatá, je na mráz podstatně citlivější. Ve své domovině – Středozemí – roste jako vytrvalý polokeř na křovinatých stanovištích a v okrajích borových lesů. Bohužel, řada prodejců na tuto skutečnost zákazníky řádně neupozorní, a tak se mnozí pěstitelé na jaře dočkají zklamání nad zbytečně vymrzlou rostlinou.

 • s vylupováním hrášku rády pomohou děti

  Tři klíče k lahodnému hrášku

  , 0 komentářů

  Čerstvý zelený hrášek má určitě víc nadšených příznivců než odpůrců. Tedy pokud je opravdu lahodný. Bohužel v obchodech často bývá velmi drahý a nepříliš dobrý. Poradíme vám, jak získat ten nejchutnější hrášek z vlastní sklizně.

 • astronomické léto začíná letním slunovratem

  Co stihnete, než se setmí?

  , 0 komentářů

  Každý, kdo se snaží udělat maximum věcí v zahradě po návratu z práce, je neúprosně limitován nejen svou energií, ale také západem Slunce, respektive tmou. S letním slunovratem se můžete radovat za začátku astronomického léta. Zároveň počítejte s tím, že se pomalu ale jistě bude délka denního světla krátit. 

 • chřestovníček dvanáctitečný

  Chřest milují i chřestovníčci

  , 0 komentářů

  Chřestovníčci jsou brouci, které řadíme mezi mandelinky. Jsou poměrně drobní, ale velmi mrštní. Pokud chcete škodám na porostu chřestu předejít, čas od času jej zkontrolujte. Možná o nezvaných hostech ani nevíte...

 • do ledu můžete zamrazit nejen jedlé květy, ale i drobné plody

  Jedlé květy začarujte do ledu

  , 0 komentářů

  Se stoupající venkovní teplotou vzrůstá také chuť na důkladně vychlazené nápoje. Chuťově i vzhledově je pomohou oživit originální ledové kostky. Příprava je mimořádně snadná a rychlá. Stačí natrhat vhodné květy, zalít vodou a zmrazit. Poradíme vám, co můžete do ledového krunýře uvěznit, aniž by hostům hrozily zdravotní komplikace.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK