• letní kytice z obilných klasů, chrp a vlčích máků

  Obilné klasy jako atraktivní dekorace

  , 2 komentáře

  Pokud rádi aranžujete, nezapomeňte se při letních procházkách poohlédnout po dozrávajícím obilí. Je zajímavé nejen svým tvarem, ale také tím, že vhodně doplní aranžmá jak z divokých, tak šlechtěných květin.

 • mavuň červená může kvést nejen červeně, ale také růžově či bíle

  Mavuň nezklame ani v parných dnech

  , 0 komentářů

  Horké dny nás nutí hledat rostliny, které dokáží přežít sluneční výheň vlastními silami. Zvlášť, pokud máme zahradu u chaty či chalupy, kterou nemůžeme zalévat podle potřeby. Nenáročná, a přitom hojně a dlouho kvetoucí, je mavuň červená.

 • lišaj smrtihlav patří k největším evropským motýlům

  Lišaj smrtihlav – motýl se špatnou pověstí

  , 0 komentářů

  Kresba připomínající lebku dala jednomu z největších evropských motýlů nejen jméno, ale i špatnou pověst. Lidé věřili, že pokud se někde lišaj smrtihlav objeví, přináší zprávu o něčí smrti. Paradoxně tak mnohdy podobná setkání končila smrtí lišaje.

 • moruše - plody morušovníku černého a bílého

  Moruše neznámé, milované i nenáviděné

  , 1 komentář

  Skutečnost, že housenky bource morušového jiné, než morušové, listí nežerou, je všeobecně známá. Méně se ví, jak důmyslně naši předci plody těchto stromů využívali v kuchyni. Zlatá éra pěstování morušovníků u nás je ta tam. Leckde však rostou letité morušovníky v parcích či alejích.

 • letní květy jiřinek

  Jiřinky v létě

  , 0 komentářů

  Abychom se mohli těšit z krásných pestrobarevných květů, věnujeme jiřinkám během vegetace o něco více pozornosti. Trochu práce navíc se jistě vyplatí, odměnou za vynaloženou energii nám budou nádherné vznešené rostliny, bohatě kvetoucí až do pozdních podzimních měsíců.

 • jahody se sklízejí do loubkových košíků

  Kdy a jak sklízet nejlepší jahody

  , 0 komentářů

  Jahody patří k poměrně choulostivým plodům, kterým nesvědčí dlouhé skladování. Kdy a jak je nejlépe sklízet? Jak dlouho je můžeme skladovat, aniž by ztratily svou lahodnou chuť a vůni?

 • na jediné rostlině někdy hoduje celý houf plzáků

  Sedm nejčastějších chyb při hubení slimáků a plzáků

  , 0 komentářů

  Nájezdy plzáků představují v posledních letech pro zahrádkáře v některých částech republiky pohromu. Zvlášť, pokud se někde zalíbí invazním plzákům španělským, nemají některé rostliny šanci přežít. Leckdy však plzákům řádění sami ulehčujeme. Případně pracně děláme naprosto neúčinné zákroky.

 • vitálka, sanvitálka nebo Aztécké zlato

  Sanvitálka aneb plný truhlík zlata

  , 0 komentářů

  Toužíte po nenáročné dlouho kvetoucí rostlině do truhlíku či na letničkový záhon? Představíme vám krásku, která není tak všeobecně známá jako klasické balkonovky. A to přesto, že do Evropy přicestovala již koncem 18. století. Prodává se pod řadou názvů, nejčastěji jako vitálka či sanvitálka.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK