-
Pěstujeme křen: správný křen má říz
Ne nadarmo říkávaly naše babičky, že křen má cenu zlata. V literatuře je někdy nazýván českým ženšenem a pro své léčivé účinky byl vysoce oceňován již v řecké mytologii. Díky hluboké tradici je křen v našich podmínkách od pradávna velmi oblíben. Chceme-li však získat zdravé, silné a chutné kořeny, měli bychom křenu i při jeho nenáročnosti trochu pozornosti dopřát.
-
Vypěstujte si vlastní bouquet garni
Svazek bylinek známý jako bouquet garni proslavil francouzskou kuchyni. Pokud chcete dodat pokrmu osobitou chuť koření, ale nechcete z něj v závěru jednotlivé snítky složitě lovit, svažte vše provázkem, za jehož konec v závěru vaření bylinky snadno vytáhnete. Inu nápad z kategorie jednoduše geniální.
-
Denivky, ideální rostliny pro vášnivé sběratele
Kříženci divokých denivek jsou mimořádně populární především v USA. A tak není divu, že šlechtitelé každoročně chrlí množství novinek. Jen v Americe je ročně registrováno okolo 2 500 nových odrůd těchto rostlin! A jak přiznávají i tuzemští pěstitelé, koho jednou denivky okouzlí, snadno jim podlehne.
-
Jak nedat plevelům šanci? Nenechte půdu zahálet
Čím delší doba uplyne mezi sklizní zeleniny a dalším využitím půdy, tím větší prostor dostávají rostliny, po kterých většina z nás na záhonech netouží – plevele. Pokud si nechcete přidělávat práci jejich likvidací, pak nenechávejte půdu po sklizni zahálet. Porozhlédněte se po zeleninách s kratší dobou vegetace nebo zvolte zelené hnojení.
-
Nenáročný plicník lékařský
Roste po celé Evropě téměř samovolně, aniž by vyžadoval nějakou zvláštní péči. Nepotřebuje hnojení, ani mnoho vody, přesto ozdobí zahradu jemnými kvítky i po několik měsíců v roce. Krom toho může přinést i jiné užitečné benefity - jaké jsou přínosy pěstování plicníku?
-
Střádejte suroviny pro výrobu potpourri
V létě je ideální čas pro vytváření zásob, které se budou hodit k výrobě drobných dárků s vůní zahrady. K maličkostem, které potěší i ty, kteří vlastní zahradu nemají, určitě patří aromatické směsi známé jako potpourri. Zvlášť, pokud do nich přimícháte své nejmilovanější vůně.
-
Purpurový nevadlec do pokoje, na balkon i do záhonu
Některé rostliny mají květy tak sytých barev, že při pohledu na ně přemýšlíme, jestli někdo rostlinu nedobarvil uměle. V případě celosie nazvané Deep Purple si můžete být jisti, že svou sytou purpurovou barvu nezískala žádnými podpůrnými prostředky, ale mnohaletým šlechtěním.
-
Starček přímořský – krasavec s šedivými listy
Starček přímořský patří k rostlinám, jejichž největší ozdobou jsou listy. Poutají pozornost nejen svým rozeklaným tvarem, ale také stříbřitou barvou. Zatímco ve své domovině roste tento starček jako trvalka, v našich zeměpisných šířkách jej pěstujeme jako letničku. Nejčastěji se využívá k lemování květinových záhonů či jako elegantní doplněk pestře kvetoucích rostlin v nádobách.
-
Broskev neplodí
Dobrý den. Mám 4letou broskev Harbrite a ještě neplodila. Mám zahradu ve výšce 600m. Děkuji za odpověď. Jarda.
» odpověď -
Nežádoucí výhonky u trubače
Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
» odpověď -
Rebarbora
Prosím Vás, můžu konzumovat rebarboru, která mi právě kvete?
» odpověď