• bramboříky bývají nejčastěji růžové či fialové

  Jak nezahubit brambořík

  , 4 komentáře

  Zimní období je v našich zeměpisných šířkách na květy víc než skoupé. O to víc si v této době milovníci zahradničení užívají bohatě kvetoucích pokojových rostlin. Mezi dlouhodobě oblíbené v zimě kvetoucí pokojovky patří bramboříky. Při správné péči se nám odvděčí dlouhým a bohatým kvetením.

 • hlízy topinambur je možné konzumovat syrové i vařené

  Kdy a jak sklízet topinambury?

  , 2 komentáře

  Slunečnice topinambur v našich podmínkách vykvétají poměrně pozdě. Jakmile přijdou první mrazíky, nadzemní část zmrzne. A tak se často ani všechny květy nestačí otevřít. Sklizeň hlíz, pro kterou tuto rostlinu v zahrádkách pěstujeme nejčastěji, mráz neohrozí. Sklízet můžeme podle potřeby až do jara.

 • nejen rostliny, ale také ryby v zahradním jezírku musíme připravit na zimní období

  Příprava zahradního jezírka na zimu

  , 0 komentářů

  Pokud máme na zahradě jezírko či rybníček, měli bychom věnovat péči jejich přípravě na zimu v dostatečném předstihu. To vše nejen kvůli pěstovaným rostlinám, ale především s ohledem na chované ryby.

 • pomoc potřebují pouze ježci, kteří by sami zimu nepřežili

  Kdy potřebují ježci naši pomoc?

  , 1 komentář

  Ježci jsou pro své okolí velmi užiteční. Pokud jim připravíme na zahrádce dostatečné podmínky, budou našimi skvělými pomocníky. Živí se brouky, červy a slimáky a to je na zahradě pomoc k nezaplacení. Ale mohou nastat situace, kdy bez naší pomoci nemají šanci přežít zimu. Pak bychom zase měli pomoci my jim.

 • šípky je vhodnější sbírat v rukavicích

  Jděte k šípku! Ale kdy?

  , 1 komentář

  Patříte k milovníkům šípkového čaje či jiných pochoutek ze šípků? Pak se za šípky raději vypravte. Pěstování divoké růže sice není žádný problém, ale snadno se vymkne kontrole a její vystrnadění ze zahrady je téměř nemožné. O tom, jak trnité prodírání šípkovými keři může být, věděl své už princ z pohádky o Šípkové Růžence.

 • krásnoplodka Bodinierova pochází z Číny

  Krásnoplodka dodá podzimní zahradě eleganci

  , 0 komentářů

  Chcete-li zahradu vyzdobit na podzim něčím zvláštním, vysaďte krásnoplodky. S velkou pravděpodobností si těchto keřů v podzimních měsících všimnou i ti, kteří ostatním rostlinám příliš pozornosti nevěnují. Nejen, že se krásnoplodkám s přicházejícím podzimem pěkně vybarví listy do žluté a oranžové barvy, ale mnohem déle je krášlí atraktivní plody.

 • suchá květenství rozchodníkovců jsou elegantní i v zimě

  Nezničte všechny vzpomínky na léto

  , 0 komentářů

  Někdo má na podzim tendenci trvalkové a smíšené záhony téměř srovnat se zemí. Ne ve všech případech je však odstřižení nadzemních částí rostlin před zimou vhodné kvůli vymrzání. Navíc některá uschlá květenství či listy vypadají velmi atraktivně právě v zimním období. Jako příjemné odpočívadlo je ocení také ptáci.

 • čemeřice nejsou pouze jednobarevné

  Čemeřice jako zahradní šperk

  , 0 komentářů

  Díky své jedinečné době kvetení si čemeřice vysloužily přezdívku zimní, vánoční či postní růže. Nejranější druhy vykvétají už v polovině zimy. Pokud čemeřice vysadíte na vhodné místo, rozrostou se do mohutného trsu, který bude atraktivní ještě dlouho po odkvětu. A co teprve, když se poohlédnete po některém z nově vyšlechtěných hybridů.