• blahočet se vyznačuje velmi pravidelným růstem

  Vánoční stromek z Tichého oceánu

  , 0 komentářů

  Blahočet ztepilý, známý též jako araukárie, vypadá z dálky jako naprosto ideální vánoční stromek. Má-li vhodné životní podmínky, vyniká velmi pravidelným růstem. Patří k mála jehličnanům, které je u nás možné pěstovat v domácím prostředí. Než se však rozhodnete klasický stromek nahradit araukárií, zvažte, zda pro jeho pěstování máte vhodné podmínky.

 • stále větší oblibě se těší stromky v květináčích

  Stromek klasický, umělý nebo v květináči?

  , 0 komentářů

  Mnozí rok co rok řeší dilema zda koupit na Vánoce stromek uříznutý, který po svátcích opadá a skončí v odpadu, nebo raději zvolit stromek umělý, který je možné použít opakovaně. Zdánlivě nejzajímavější variantou se zdá nákup stromku v květináči. Ale i toto řešení má svá úskalí.

 • Zima a mráz v zahradě

  Nebezpečí mrazů a mrazíků pro zahrádkáře

  , 0 komentářů

  Po zkušenosti s minulými mírnými zimami většinou neočekáváme tuhou zimu, ovšem počasí nám může připomenout, jak mocně úspěchy v zahradničení mohou záviset právě na počasí a na pochopení jeho pestrých projevů a proměn. Každý rok je svým způsobem specifický a nám nezbývá nic jiného než se co nejlépe připravit na různé eventuality.

 • sýkora koňadra na krmítku se slunečnicovými semínky

  Námraza - smrtelné nebezpečí pro ptáky

  , 0 komentářů

  Nepříjemnosti působí námraza nejen lidem, ale také ptákům. Především drobné ptáky může současná námraza ohrozit i na životě. Pomoci může vhodné přikrmování.

 • růže v zimě - jak zazimovat růže

  Zimní ochrana růží

  , 0 komentářů

  I když nynější pochmurné a deštivé počasí většinou ven nikoho příliš neláká a raději dáváme přednost teplu domova, vyplatí se věnovat pozornost zahradním rostlinám, které necháváme i v průběhu zimy venku na zahradě. Dnes se zaměříme na všeobecně oblíbené růže. Připravíme-li je dobře na zimní spánek, budeme mít příští sezónu větší radost z nádherných a bohatě rozkvetlých keřů.

 • Omladit nebo vysadit lísku? Lískové oříšky jsou oblíbené

  Omladit starou nebo vysadit novou lísku?

  , 0 komentářů

  Lísky se leckdy v zahradách tak trochu dědí. Často ani netušíme, jak jsou staré. Na jednu stranu je příjemné, že nepotřebují příliš péče. Na druhou stranu minimální péči po čase začne odpovídat i minimální úroda. Nejrychlejším řešením je zaběhnout pro pytlík vyloupaných oříšků do obchodu. Péče o vlastní větší sklizeň trochu úsilí potřebuje, ale není to nic obtížného.

 • listy dubů se na podzim zbarvují do žluta

  S likvidací náletových dřevin neotálejte

  , 1 komentář

  Podzim je ideální čas pro odhalení a likvidaci nevítaných dřevin v zahradě. Právě v této době se cizorodá vegetace prozradí odlišně zbarveným listím. Zvlášť pozorně je vhodné v tuto dobu prohlídnout živé ploty a skupiny keřů.

 • Listopadová příprava zahrady na zimní odpočinek

  Listopadová příprava zahrady na zimu

  , 0 komentářů

  S blížícím se nástupem zimy je potřeba zařídit vše potřebné pro naši zahradu tak, aby všechny rostliny přečkaly nastávající chladné období bez úhony, a s cílem zajistit co nejlepší úrodu v dalším roce. Na co se zaměřit a co bychom neměli opomenout?