• Vyrývání jiřin za pomoci rycích vidlí

  Jak připravit jiřiny na zimní období

  , 0 komentářů

  Podobně jako ostatní hlíznaté rostliny, potřebují i jiřinky přečkat zimu bez mrazů. Proto nejpozději do konce října připravíme rostliny k zimnímu stěhování a následnému odpočinku. Pokud by hlízy venku zastihly mrazivé teploty, může dojít k jejich poškození a v následující sezoně bychom mohli jen těžko očekávat kvalitní a bohatě kvetoucí "mexikánky"..

 • na listí jsou vhodné švédské hrábě

  Listí vraťte do oběhu

  , 2 komentáře

  V tom, jak recyklovat druhotné suroviny, má většina z nás jasno a pečlivě odpad třídí. Nemenší důslednost se vyplatí i při zahradničení. Spadané listí nepatří do kontejnerů komunálního odpadu ani na ohniště. Nejen, že nám za takové počínání hrozí pokuta, ale hlavně se ošidíme o velmi cenný zdroj živin.

 • Kalina červené plody

  Kalina v okrasné zahradě

  , 0 komentářů

  Atraktivní kalina bezpochyby zvýrazní každý zahradní prostor. Pěstuje se především kvůli nádherným, výrazným květenstvím, která od přelomu jara a během léta zahradu doslova prozáří. Rostlina potěší svými bílými až růžovými květy a u mnoha druhů kalin i příjemnou vůní. Pro mnohé milovníky rostlin jsou důvodem k pěstování také listy a ozdobné plody, které v sobě však někdy ukrývají i jedno nemilé úskalí..

 • ochrana pivoněk na podzim: červeně se zbarvují pouze některé druhy

  Co s pivoňkami přes zimu - zimní ochrana

  , 0 komentářů

  Hlavní sezónou, kdy pivoňky krášlí naše zahrady, je jaro. Zatímco dřevitým pivoňkám na podzim listí opadá a zdřevnatělé výhony opět obrazí na jaře, u bylinných druhů se doporučuje před zimou výhony s listy odřezat. Určitě však s touto činností zbytečně nespěchejte. Zvlášť v případě druhů, které mají atraktivní podzimní zbarvení listů.

 • výsadba mladého stromku meruňky

  Kde a kdy vysadit meruňku?

  , 0 komentářů

  Ačkoliv meruňky kladou vysoké nároky na pěstování, těší se velké oblibě a v mnoha zahradách zaujímají nezastupitelné místo. Pokud také uvažujete o pořízení meruňky, možná váháte, kde nebo v jakém období je nejlepší ji zasadit. Správně tušíte, že zajištění budoucího úspěchu bývá v případě meruněk někdy složitější. Jak začít a na co je vhodné myslet již předem?

 • kozlíček polníček snáší i chladnější teploty

  Kozlíček polníček – salát i mimo hlavní sezónu

  , 0 komentářů

  Pokud patříte k milovníkům salátů, nemusíte se mimo hlavní sezónu zdaleka spoléhat pouze na obchodní síť. Dokonce i ti, kteří nemají mnoho pěstitelských zkušeností, mohou zkusit pěstování listové zeleniny s poněkud legračním názvem kozlíček polníček

 • tis červený zdobí na podzim červené obaly semen - míšky

  Tis červený – keř krásný i zákeřný

  , 4 komentáře

  Při budování zahrady je dobré mít na paměti nejen užitek či krásu, ale také bezpečí všech jejích uživatelů. Právě tis červený patří k rostlinám krásným, ale velmi nebezpečným. Téměř všechny jeho části jsou prudce jedovaté jak pro lidi, tak pro zvířata. A co hůř: protijed zatím neznáme. Ne náhodou už v dávných dobách tisu přezdívali strom smrti.

 • mezi prvními bychom měli zazimovat liboru

  Kdy skončit letnění rostlin?

  , 0 komentářů

  Záleží nejen na druhu, ale často i na konkrétní odrůdě a umístění rostlin. Zatímco některé letněné rostliny zvládají i krátkodobý pokles teploty pod nulu, teplomilnější druhy by měly do zimoviště putovat přednostně.