• česnek na sadbu se prodává od září

  Prodej sadbového česneku startuje

  , 0 komentářů

  Sehnat kvalitní sadbu česneku může být docela náročný úkol. Zvlášť tehdy, pokud zatoužíme po konkrétní odrůdě. V množství registrovaných odrůd patří sice Česká republika mezi česnekové velmoci, ale dostupnost sadby bývá omezená. Kdy a kde nejlépe česnek shánět?

 • lichořeřišnice bývá často napadána černými broučky - dřepčíky

  Dřepčíci - pohroma nejen pro lichořeřišnice

  , 0 komentářů

  Lichořeřišnice u nás patří k oblíbeným letničkám. Nejlépe se jim daří na prosluněných stanovištích. Tam však bývají, zvlášť v období delšího sucha, napadány drobnými černými broučky – dřepčíky.

 • prasklá rajčata musíme okamžitě zpracovat

  Praskání rajčat – vada nebo vlastnost?

  , 0 komentářů

  Kromě chorob a škůdců se na sklizni zeleniny mohou negativně odrazit i různé poruchy. Způsobovat je mohou okolnosti, které nemůžeme mít pod kontrolou, jako třeba kolísání teplot. Jiné vlivy, například nepravidelnost zálivky, můžeme ovlivnit aspoň částečně.

 • plody mochyně peruánské jsou oblíbenou pochoutkou

  Mochyně peruánská skrývá ovoce v papírové lucerně

  , 0 komentářů

  Zatímco oranžové lampionky mochyně židovská třešeň rostou v našich zahradách hojně, mochyně peruánská se pěstuje spíše jako rarita. Možná je to tím, že její semena či sazenice nebývají běžně dostupné. Svou roli hraje jistě také menší známost chutě jejích plodů. Není divu, že mnozí netuší, jak vlastně mochyně peruánská vypadá.

 • trubač popínavý je atraktivní liána

  Trubač neboli křivouš

  , 0 komentářů

  České jméno této atraktivní liány zná málokdo. Jen se zkuste zeptat, jestli někdo nepěstuje křivouš. Majitelé zahrádek tuhle exotickou krásku znají jako trubač. Jméno odvozené od tvaru květů připomínajících trubku se přece jen pamatuje lépe než název inspirovaný křivými větvemi.

 • svlačec přežívá v suchem popraskané půdě díky dlouhým kořenům

  Co dělat, když není čím zalévat?

  , 0 komentářů

  Podle meteorologů postihlo letos Česko největší sucho za posledních 12 let. Zemědělci z mnoha koutů republiky hlásí až o třetinu nižší úrodu. A to je ještě ta lepší varianta. V horším případě některé plodiny uschly úplně nebo mají plody tak malé, že se sklizeň nevyplácí. O mnoho lépe na tom nejsou ani majitelé zahrádek.

 • sklízíme plně vybarvené a zralé plody

  Kdy a jak sklidit nejchutnější meruňky

  , 0 komentářů

  Kdo jednou ochutnal dobře vyzrálé meruňky, málokdy si na těch prodávaných pochutná. Ovoce, která se nabízí u silnic, na tržištích či v obchodech, totiž mnohdy bývá sklizené předčasně. Jeho chuť i vůně jsou méně intenzivní a nezlepší se ani později. Poradíme vám, kdy a jak nejlépe meruňky sklízet.

 • letní kytice z obilných klasů, chrp a vlčích máků

  Obilné klasy jako atraktivní dekorace

  , 2 komentáře

  Pokud rádi aranžujete, nezapomeňte se při letních procházkách poohlédnout po dozrávajícím obilí. Je zajímavé nejen svým tvarem, ale také tím, že vhodně doplní aranžmá jak z divokých, tak šlechtěných květin.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK