• blahočet se vyznačuje velmi pravidelným růstem

  Vánoční stromek z Tichého oceánu

  , 0 komentářů

  Blahočet ztepilý, známý též jako araukárie, vypadá z dálky jako naprosto ideální vánoční stromek. Má-li vhodné životní podmínky, vyniká velmi pravidelným růstem. Patří k mála jehličnanům, které je u nás možné pěstovat v domácím prostředí. Než se však rozhodnete klasický stromek nahradit araukárií, zvažte, zda pro jeho pěstování máte vhodné podmínky.

 • stále větší oblibě se těší stromky v květináčích

  Stromek klasický, umělý nebo v květináči?

  , 0 komentářů

  Mnozí rok co rok řeší dilema zda koupit na Vánoce stromek uříznutý, který po svátcích opadá a skončí v odpadu, nebo raději zvolit stromek umělý, který je možné použít opakovaně. Zdánlivě nejzajímavější variantou se zdá nákup stromku v květináči. Ale i toto řešení má svá úskalí.

 • sýkora koňadra na krmítku se slunečnicovými semínky

  Námraza - smrtelné nebezpečí pro ptáky

  , 0 komentářů

  Nepříjemnosti působí námraza nejen lidem, ale také ptákům. Především drobné ptáky může současná námraza ohrozit i na životě. Pomoci může vhodné přikrmování.

 • Omladit nebo vysadit lísku? Lískové oříšky jsou oblíbené

  Omladit starou nebo vysadit novou lísku?

  , 0 komentářů

  Lísky se leckdy v zahradách tak trochu dědí. Často ani netušíme, jak jsou staré. Na jednu stranu je příjemné, že nepotřebují příliš péče. Na druhou stranu minimální péči po čase začne odpovídat i minimální úroda. Nejrychlejším řešením je zaběhnout pro pytlík vyloupaných oříšků do obchodu. Péče o vlastní větší sklizeň trochu úsilí potřebuje, ale není to nic obtížného.

 • listy dubů se na podzim zbarvují do žluta

  S likvidací náletových dřevin neotálejte

  , 0 komentářů

  Podzim je ideální čas pro odhalení a likvidaci nevítaných dřevin v zahradě. Právě v této době se cizorodá vegetace prozradí odlišně zbarveným listím. Zvlášť pozorně je vhodné v tuto dobu prohlídnout živé ploty a skupiny keřů.

 • hebe s růžovými květy

  Hebe mráz většinou nemiluje

  , 0 komentářů

  Keříky hebe patří k rostlinám, které zaujmou na první pohled. Zvlášť, pokud mají atraktivně vybarvené listy a ještě lépe, jsou-li bohatě rozkvetlé. Právě takové kousky prodejci rostlin rádi vystavují do popředí, často v pestře namixovaných kolekcích. Bohužel, po nadšení z nákupu nádherných rostlin přichází často vystřízlivění v podobě rozpaků, co jsme to vlastně koupili.

 • pažitku můžeme snadno rychlit doma

  Rychlení pažitky aneb čerstvé vitamíny i v zimě

  , 0 komentářů

  Pokud patříte k milovníkům pažitky, nemusíte o čerstvou podobu své oblíbené bylinky přijít ani v zimním období. Buď si ji můžete koupit již narychlenou, a nebo – máte-li dostatek rostlin na zahradě, se můžete pustit do rychlení sami. Druhá varianta je pracnější, ale můžete si tak připravit mnohem levněji průběžný přísun vitamínů.

 • kadeřavá kapusta

  Kadeřávek, kadeřník či jarmuz

  , 0 komentářů

  V době, kdy můžeme v obchodech koupit celoročně téměř vše, nač si vzpomeneme, poněkud zanikají přednosti sezónní zeleniny. A tak možná nedokážeme dostatečně ocenit ty druhy, které byly dostupné v čerstvém stavu i v zimním období. K nejotužilejším zeleninám patří kadeřávek, někdy uváděný jako kapusta kadeřavá.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK