• šrucha zelná jako plevel foto Wikipedia Ethel Aardvark

  Šrucha zelná – amulet proti veškerému zlu

  , 0 komentářů

  Určit, odkud se šrucha zelná rozšířila do světa, je velmi obtížné. Někteří autoři pokládají za původní populace rostoucí v západní Asii či severní Africe.  Analýza semen z archeologických nalezišť v Severní Americe však ukázala, že tato rostlina se v USA vyskytovala už v předkolumbovské době.

 • fazol šarlatový má také jedlá semena

  Kdy a jak sklízet fazol na suchá semena?

  , 0 komentářů

  Při sklizni suchých semen fazolí je důležité nejen správné načasování sběru, ale také kvalitní dosušení a správné skladování. Jedině tak získáte ze své úrody maximum.

 • bez černý - jak pěstovat plody bezinky

  Milujete bezinky? Zkuste pěstovat černý bez

  , 0 komentářů

  Cíleně pěstovat něco tak všudypřítomného jako černý bez? Zdá se vám taková představa bláznivá? Ale třeba vás zaujme některý z vyšlechtěných kultivarů. Zatímco u části se šlechtitelé zaměřili na atraktivní vzhled, u dalších se soustředili na co největší výnosnost plodů – bezinek.

 • okrasné papričky červené a fialové plody

  Papričky pro užitek nebo na parádu?

  , 0 komentářů

  Stále větší oblibě se těší rostliny, které byť původně patřily do užitkové části zahrady, pronikají i do jejích okrasných částí. Na balkonech a terasách se v pozdním létě stále častěji objevují ozdobné papričky. Více než svými květy okouzlují diváky pestrobarevnými plody. Méně zkušeným pěstitelům však často přinášejí velké dilema: jíst či nejíst?

 • ořechoplodec klandonský (Caryopteris clandonensis) láká hmyz

  Ořechoplodec, ořechokřídlec nebo prostě modrovous

  , 0 komentářů

  Jsou rostliny, které si svou největší krásu schovávají na dobu, kdy většině ostatní konkurence dojde dech. K takovým patří ořechoplodec, známý také jako ořechokřídlec. Tedy spíše neznámý, protože mnoho lidí pod tímto názvem nemá představu žádné konkrétní rostliny. A to je velká škoda.

 • smoothie z vlastního drobného ovoce

  Smoothie z vlastní zahrady

  , 2 komentáře

  Stále větší oblibě se těší nápoje z jemně mixovaného ovoce a zeleniny. Při jejich přípravě můžeme popustit svou fantazii opravdu naplno a maximálně využít sezónní nabídku vlastní zahrady. Smoothie můžeme připravit ovocné nebo zeleninové. Ale bát se nemusíme ani obé kombinovat. 

 • Jitrocel kopinatý - plevel i léčivka

  Jitrocel – plevel nebo léčivka?

  , 0 komentářů

  Rostlina je značně rozšířená nejen u nás, ale téměř kdekoliv na světě. Jitrocel roste v různých prostředích: na lukách, pastvinách a polích, na mezích a travnatých místech, najít ho můžete také ve světlých lesích nebo u cest a v příkopech. Mnoho druhů jitrocele se chová poměrně invazivně a vykazují typické vlastnosti plevelů. Některé z nich jsou však naopak prospěšné a rozhodně stojí za pozornost..

 • Tipy jak šetřit vodou v letním období

  Šetření vodou na zahradě – móda nebo nutnost?

  , 0 komentářů

  Někoho k šetření vodou donutí zákaz jejího používání k napouštění bazénů a zalévání zahrady. Jiné vede k zamyšlení nad spotřebou vody její neustálé zdražování. Přinášíme sedmero rad, jak šetřit vodu v zahradě. Třeba si i vy mezi nimi najdete něco, co vám umožní nějaký ten litr stále cennější tekutiny ušetřit. 

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK