• bouquet garni můžeme svázat z oblíbených bylinek

  Vypěstujte si vlastní bouquet garni

  , 0 komentářů

  Svazek bylinek známý jako bouquet garni proslavil francouzskou kuchyni. Pokud chcete dodat pokrmu osobitou chuť koření, ale nechcete z něj v závěru jednotlivé snítky složitě lovit, svažte vše provázkem, za jehož konec v závěru vaření bylinky snadno vytáhnete. Inu nápad z kategorie jednoduše geniální.

 • denivka Awesome Blossom

  Denivky, ideální rostliny pro vášnivé sběratele

  , 0 komentářů

  Kříženci divokých denivek jsou mimořádně populární především v USA. A tak není divu, že šlechtitelé každoročně chrlí množství novinek. Jen v Americe je ročně registrováno okolo 2 500 nových odrůd těchto rostlin! A jak přiznávají i tuzemští pěstitelé, koho jednou denivky okouzlí, snadno jim podlehne.

 • potpourri směs sušených okvětních lístků a dalších vonných příměsí

  Střádejte suroviny pro výrobu potpourri

  , 0 komentářů

  V létě je ideální čas pro vytváření zásob, které se budou hodit k výrobě drobných dárků s vůní zahrady. K maličkostem, které potěší i ty, kteří vlastní zahradu nemají, určitě patří aromatické směsi známé jako potpourri. Zvlášť, pokud do nich přimícháte své nejmilovanější vůně.

 • nevadlec je použitelný na mnoho způsobů

  Purpurová královna do pokoje, na balkon i do záhonu

  , 2 komentáře

  Některé rostliny mají květy tak sytých barev, že při pohledu na ně přemýšlíme, jestli někdo rostlinu nedobarvil uměle. V případě celosie nazvané Deep Purple si můžete být jisti, že svou sytou purpurovou barvu nezískala žádnými podpůrnými prostředky, ale mnohaletým šlechtěním.

 • starček přímořský upoutá svými stříbřitými listy

  Starček přímořský – krasavec s šedivými listy

  , 0 komentářů

  Starček přímořský patří k rostlinám, jejichž největší ozdobou jsou listy. Poutají pozornost nejen svým rozeklaným tvarem, ale také stříbřitou barvou. Zatímco ve své domovině roste tento starček jako trvalka, v našich zeměpisných šířkách jej pěstujeme jako letničku. Nejčastěji se využívá k lemování květinových záhonů či jako elegantní doplněk pestře kvetoucích rostlin v nádobách.

 • kopřiva dvoudomá má řadu využití

  Kopřiv se nezbavujte, vemte je na milost

  , 0 komentářů

  Kopřiva dvoudomá určitě není klasická zahradní květina. Přesto existuje celá řada dobrých důvodů, proč by v zahradě neměla chybět. Nemusí růst na čestném místě, klidně jí může patřit odlehlý zahradní kout, ale určitě se ji nesnažte vystrnadit za každou cenu. Užitek z ní totiž můžete mít nejen v době rašení prvních lístků, ale celý rok.

 • levandule korunkatá Lavandula stoechas

  Ušatá levandule nesnáší mráz

  , 0 komentářů

  Zatímco levandule lékařská přezimuje v našich zahradách bez větších problémů, její příbuzná, levandule korunkatá, je na mráz podstatně citlivější. Ve své domovině – Středozemí – roste jako vytrvalý polokeř na křovinatých stanovištích a v okrajích borových lesů. Bohužel, řada prodejců na tuto skutečnost zákazníky řádně neupozorní, a tak se mnozí pěstitelé na jaře dočkají zklamání nad zbytečně vymrzlou rostlinou.

 • do ledu můžete zamrazit nejen jedlé květy, ale i drobné plody

  Jedlé květy začarujte do ledu

  , 0 komentářů

  Se stoupající venkovní teplotou vzrůstá také chuť na důkladně vychlazené nápoje. Chuťově i vzhledově je pomohou oživit originální ledové kostky. Příprava je mimořádně snadná a rychlá. Stačí natrhat vhodné květy, zalít vodou a zmrazit. Poradíme vám, co můžete do ledového krunýře uvěznit, aniž by hostům hrozily zdravotní komplikace.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK