• nejchutnější je čerstvě vylisovaný mošt

  Nejlepší jablečný mošt

  , 0 komentářů

  Recept na nejchutnější jablečný mošt vám nejspíš neprozradí nikdo. Každému chutná trochu něco jiného. A navíc i chuť a kvalita jednotlivých odrůd jablek závisí nejen na místě pěstování, ale také na průběhu počasí v té které sezóně. Přesto jsme pro vás pár rad jak získat skutečně lahodný jablečný mošt připravili.

 • šrucha zelná jako plevel foto Wikipedia Ethel Aardvark

  Šrucha zelná – amulet proti veškerému zlu

  , 0 komentářů

  Určit, odkud se šrucha zelná rozšířila do světa, je velmi obtížné. Někteří autoři pokládají za původní populace rostoucí v západní Asii či severní Africe.  Analýza semen z archeologických nalezišť v Severní Americe však ukázala, že tato rostlina se v USA vyskytovala už v předkolumbovské době.

 • fazol šarlatový má také jedlá semena

  Kdy a jak sklízet fazol na suchá semena?

  , 0 komentářů

  Při sklizni suchých semen fazolí je důležité nejen správné načasování sběru, ale také kvalitní dosušení a správné skladování. Jedině tak získáte ze své úrody maximum.

 • bez černý - jak pěstovat plody bezinky

  Milujete bezinky? Zkuste pěstovat černý bez

  , 0 komentářů

  Cíleně pěstovat něco tak všudypřítomného jako černý bez? Zdá se vám taková představa bláznivá? Ale třeba vás zaujme některý z vyšlechtěných kultivarů. Zatímco u části se šlechtitelé zaměřili na atraktivní vzhled, u dalších se soustředili na co největší výnosnost plodů – bezinek.

 • okrasné papričky červené a fialové plody

  Papričky pro užitek nebo na parádu?

  , 0 komentářů

  Stále větší oblibě se těší rostliny, které byť původně patřily do užitkové části zahrady, pronikají i do jejích okrasných částí. Na balkonech a terasách se v pozdním létě stále častěji objevují ozdobné papričky. Více než svými květy okouzlují diváky pestrobarevnými plody. Méně zkušeným pěstitelům však často přinášejí velké dilema: jíst či nejíst?

« Předchozí 1 6 11 15 17 18 19
20
Další »