• hlávkový salát

  Pěstujeme salát: po salátu zasaďte opět salát

  , 0 komentářů

  Salát je jednou z mála plodin, které můžeme pěstovat několik let po sobě na stejném záhonu. Na rozdíl od jiných druhů zelenin nemá jeho opakované pěstování nepříznivý vliv na únavu půdy nebo na šíření chorob či skůdců.

 • měsíček lékařský - rostlina okrasná i léčivá

  Měsíček lékařský – nenáročný a vděčný

  , 0 komentářů

  Měsíček lékařský patří k nenáročným stálicím našich zahrad. Hodí se do letničkových výsadeb, výhodně zaplní místo po zatahujících jarních cibulovinách či ozdobí bylinkovou partii zahrady, uříznout ho můžete i do vázy. Stále častěji se vysazuje jako lem zeleninových záhonů. Zeleninu chrání před mšicemi, háďátky a sviluškami. Úspěšně jej můžeme využít i pro zelené hnojení.

 • fazol šarlatový je ozdobou letní zahrady

  Fazol šarlatový – kytka nebo zelenina?

  , 0 komentářů

  Stručně by se na otázku z titulku dalo odpovědět: to i ono. Ačkoli plody fazolu šarlatového můžeme po uvaření konzumovat, jeho semena najdeme v zahrádkářských prodejnách mezi popínavými letničkami. A záleží už jen na nás, kam tuhle rostlinu se sytě červenými, případně červenobílými nebo jen bílými květy, zasadíme.

 • zlatobýl

  Nedrážděte alergiky zlatobýlem

  , 0 komentářů

  Zlatobýl kanadský budete v pylových kalendářích hledat marně. Přesto jej mnozí alergici právě v lásce nemají. Jak to s ním tedy je? Už dávno neroste jen v zahrádkách, ale i všude tam, kam vítr jeho ochmýřená semena zavál. Statné trsy rozkvétají latami sytě žlutých květů počátkem září podél silnic, tratí, ale i na rumištích či neudržovaných loukách.

 • babočka paví oko saje nektar na motýlím keři

  Motýlí keř pokvete už prvním rokem

  , 0 komentářů

  Komule Davidova je keř oblíbený pro své výrazné květy nejen lidmi, ale kvůli velkému množství nektaru také hmyzem, především motýly. Zatímco na jaře kvetoucí keře zazáří svými květy jen krátce, komule oživí zahradu od července až do října.

 • Kytice z různobarevných pivoněk.

  Pivoňka - stanoviště a druhy

  , 0 komentářů

  Zatímco některé rostliny jsou ozdobné hlavně listem, jiné vynikají především květy. Pořiďte si do zahrádky bylinnou pivoňku - získáte obojí najednou. Pivoňky svými nepřehlédnutelnými květy poutají pozornost už v době, kdy růžím teprve vyrážejí listy. Navíc některé druhy prozáří zahradu opakovaně: počátkem podzimu barevnými listy.

 • perovskia lebedolistá kvete ještě v září

  Nechybí vám perovskie aneb ruská šalvěj?

  , 0 komentářů

  Stýská se vám po levanduli? Pak si zasaďte perovskii. Pochopitelně, vůni a kouzlo levandule vám takhle kráska ze středoasijských stepí zcela nenahradí, ale její modrofialové květy báječně přizdobí zahradu v době, kdy květy levandulí už dávno opadaly. Vlastně by se dalo říci, že po levanduli přebere v zahradě modrou štafetu.

« Předchozí 1 6 10 15 16 17 18
19
Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK