• Kvetoucí magnolie

  Magnolie - první dáma jara

  , 0 komentářů

  V mnohých zahradách, parcích i zahrádkách v současné době dává na odiv svou krásu keř, který snad nikdo nemůže minout bez povšimnutí. Krásu magnolií neboli šácholanů, obdivovali již ve staré Číně a magnoliový keř z rukou císaře byl jedním z nejvyšších vyznamenání.

 • pěstování chřestu v hrůbcích pod fólií urychlí sklizeň

  Proč a jak rychlit chřest?

  , 1 komentář

  Milovníci této lahůdkové zeleniny velmi dobře vědí, že chřest nesnáší dlouhé skladování. Nejchutnější je, když čas mezi sklizní a konzumací zkrátíme na minimum. Rychlením získáme nejen brzkou sklizeň, ale také lahodnější úrodu. Nároky, které má chřest na přípravu pozemku před výsadbou, bohatě vyváží skutečnost, že z jednoho stanoviště můžeme sklízet 15 i více let.

 • kontrola kořenů mnohé napoví

  Chcete kvalitní rostliny? Hledejte odborníky!

  , 0 komentářů

  Spěcháme, šetříme časem i penězi. Téměř zázračné účinky mívají cedulky s nápisem vyvedeným velkými písmeny: AKCE, SLEVA. Ty nás leckdy zaslepí natolik, že koupíme i něco, co jsme nechtěli. V případě rostlin se taková unáhlená  investice může nepříjemně vymstít.

 • pestrá nabídka květů pro jarní truhlíky

  Co vysázet do truhlíků časně na jaře?

  , 2 komentáře

  Patříte k těm, kterým už se po rozkvetlých truhlících za okny či na balkoně stýská? Nemusíte čekat až přejdou i ty poslední mrazíky a budete moci okna ozdobit truhlíkovou klasikou – muškáty, petúniemi či begóniemi. Stačí, když zvolíte dostatečně otužilé a velikostí odpovídající rostliny.

 • Jaterník podléška s modrými kvítky

  Jak podléška ke svému jménu přišla

  , 0 komentářů

  Jakmile roztají poslední zbytky sněhu, začnou se brzy objevovat první časné květy trvalek. Známé jsou prvosenky nebo petrklíče, skutečné jaro však přichází až s podléškou. Její jemné kvítky ohlašují dlouho očekávaný konec zimy a vyvolávají pocit svěžesti i radostné pohody. Roste ve volné přírodě, ale své nezastupitelné místo má i v mnohých zahrádkách. A oblíbená je nejen díky svému okouzlujícímu vzhledu.

 • velikonoční osení vyséváme asi 10 dní před Velikonocemi

  Nezapomeňte na velikonoční osení

  , 0 komentářů

  Velikonoční osení můžeme koupit již předpěstované. Jeho pěstování však hravě zvládnou i ti, kteří žádné velké pěstitelské zkušenosti nemají. Stačí si pořídit osivo, trochu zeminy, nádobu a nezmeškat vhodný čas pro výsev.

 • listy a květy česneku medvědího

  Jak získat medvědí česnek?

  , 0 komentářů

  Obliba medvědího česneku v posledních letech strmě vzrůstá. Z rostlinky důvěrně známé hlavně milovníkům přírody a přírodní medicíny se proměnil ve všudypřítomnou celebritu. Jako příslib blížícího se jara jeho lístky zdobí jídla v luxusních restauracích a média se předhánějí v receptech na jeho zpracování.

 • Listy špenátu na záhonu

  Špenát vyséváme nejen na jaře

  , 0 komentářů

  Listová zelenina je obecně velmi oblíbená. Barevná rozmanitost listů a její lahodná chuť přímo vybízí ke konzumaci i v syrovém stavu. Ani špenát není v tomto ohledu výjimkou. Čerstvě utržené mladé listy jsou výživné a při pečlivém výběru odrůdy a zajištění vhodných podmínek pro pěstování mohou poskytnout téměř celoroční úrodu.