• pažitku můžeme snadno rychlit doma

  Rychlení pažitky aneb čerstvé vitamíny i v zimě

  , 0 komentářů

  Pokud patříte k milovníkům pažitky, nemusíte o čerstvou podobu své oblíbené bylinky přijít ani v zimním období. Buď si ji můžete koupit již narychlenou, a nebo – máte-li dostatek rostlin na zahradě, se můžete pustit do rychlení sami. Druhá varianta je pracnější, ale můžete si tak připravit mnohem levněji průběžný přísun vitamínů.

 • kadeřavá kapusta

  Kadeřávek, kadeřník či jarmuz

  , 0 komentářů

  V době, kdy můžeme v obchodech koupit celoročně téměř vše, nač si vzpomeneme, poněkud zanikají přednosti sezónní zeleniny. A tak možná nedokážeme dostatečně ocenit ty druhy, které byly dostupné v čerstvém stavu i v zimním období. K nejotužilejším zeleninám patří kadeřávek, někdy uváděný jako kapusta kadeřavá.

 • vysazovat nebo množit můžeme na podzim bohyšky

  Podzimní množení trvalek dělením

  , 0 komentářů

  I trvalky čas od času přivítají změnu. Rostliny po několika letech na jednom místě vyčerpají živiny a přesazení jim prospěje. Toho můžeme využít ke snadnému získání dalších rostlin dělením trsů. Podzim je ideální čas pro množení druhů kvetoucích na jaře nebo počátkem léta.

 • dochan připomíná v době květu tryskající fontánu

  Dochan připomíná fontánu

  , 0 komentářů

  Okrasné trávy jsou nádherné zvlášť počátkem podzimu, kdy je zdobí bohatá květenství. Ale ne každý má na zahradě tak velký prostor, aby mohl pěstovat mohutnou pampovou trávu. Vždyť její květenství dosahují až třímetrové výšky. Tentokrát vám představíme trávu podstatně menší, ale určitě neméně atraktivní - dochan.

 • truhlík osázený vřesy, krásnohlávkem a libavkou

  Truhlíky nemusí osiřet ani na podzim

  , 0 komentářů

  Většina klasických truhlíkových květin, které nás svými květy provázely celé léto, přichází o svou krásu s prvními mrazíky. Proto je počátkem podzimu nejvyšší čas přemýšlet o další výzdobě oken či balkonů. Truhlíkům totiž touto dobou zdaleka sezóna nemusí končit. Naopak, mohou nabrat nový dech, respektive nové rostliny, a přivítat podzim v mnoha zajímavých variacích.

 • brslen na odzim oslní rudými listy

  Nebojte se solitérů v zahradě

  , 0 komentářů

  Roli solitér mohou v zahradě plnit nejen stromy či keře, ale také některé výraznější trvalky. Právě počátek podzimu je výborný čas na přemýšlení, jaké solitéry by vaší zahradě slušely? Poradíme vám, co vše je vhodné zvážit dřív, než se pro výsadbu osamocené rostliny rozhodnete.

 • třapatka - rudbeckia s netradičním nazelenalým středem

  Rudbekie neboli třapatka - všechny barvy indiánského léta

  , 0 komentářů

  Máte chuť části své zahrady vtisknout ráz americké prérie? Pak se zkuste poohlédnout po rudbekiích. Na přelomu léta a podzimu jejich teplé barvy květů doslova prohřejí zahradu a nabízejí snad všechny barevné odstíny slunce. Zvlášť dobře se vyjímají na větších plochách v sousedství trav s atraktivním květenstvím.

 • šrucha zelná jako plevel foto Wikipedia Ethel Aardvark

  Šrucha zelná – amulet proti veškerému zlu

  , 0 komentářů

  Určit, odkud se šrucha zelná rozšířila do světa, je velmi obtížné. Někteří autoři pokládají za původní populace rostoucí v západní Asii či severní Africe.  Analýza semen z archeologických nalezišť v Severní Americe však ukázala, že tato rostlina se v USA vyskytovala už v předkolumbovské době.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK