• Při výsadbě ovocných stromů může pomáhat celá rodina

  Výsadba ovocných stromů

  , 0 komentářů

  Zasazení nového ovocného stromu je dobré předem dobře promyslet, neboť většina stromů roste a žije po mnoho let a ne v každé oblasti se všem daří stejně.

 • vysazovat nebo množit můžeme na podzim bohyšky

  Podzimní množení trvalek dělením

  , 0 komentářů

  I trvalky čas od času přivítají změnu. Rostliny po několika letech na jednom místě vyčerpají živiny a přesazení jim prospěje. Toho můžeme využít ke snadnému získání dalších rostlin dělením trsů. Podzim je ideální čas pro množení druhů kvetoucích na jaře nebo počátkem léta.

 • Bobkovišeň lékařská neboli vavřínovec - udržovaný živý plot

  Bobkovišeň - vavřínovec - rostlina nejen pro živý plot

  , 0 komentářů

  Stálezelené neopadavé keře jsou často vyhledávaným prvkem mnohých zahrad, dobře slouží jako živý plot, hodí se k zakrytí nevzhledné zídky, zahradního koutu nebo jako nádobové rostliny. Stále větší oblibu si získává v poslední době zejména bobkovišeň neboli vavřínovec, lidově nazývaný také střemcha..

 • dochan připomíná v době květu tryskající fontánu

  Dochan připomíná fontánu

  , 2 komentáře

  Okrasné trávy jsou nádherné zvlášť počátkem podzimu, kdy je zdobí bohatá květenství. Ale ne každý má na zahradě tak velký prostor, aby mohl pěstovat mohutnou pampovou trávu. Vždyť její květenství dosahují až třímetrové výšky. Tentokrát vám představíme trávu podstatně menší, ale určitě neméně atraktivní - dochan.

 • truhlík osázený vřesy, krásnohlávkem a libavkou

  Truhlíky nemusí osiřet ani na podzim

  , 0 komentářů

  Většina klasických truhlíkových květin, které nás svými květy provázely celé léto, přichází o svou krásu s prvními mrazíky. Proto je počátkem podzimu nejvyšší čas přemýšlet o další výzdobě oken či balkonů. Truhlíkům totiž touto dobou zdaleka sezóna nemusí končit. Naopak, mohou nabrat nový dech, respektive nové rostliny, a přivítat podzim v mnoha zajímavých variacích.

 • brslen na odzim oslní rudými listy

  Nebojte se solitérů v zahradě

  , 0 komentářů

  Roli solitér mohou v zahradě plnit nejen stromy či keře, ale také některé výraznější trvalky. Právě počátek podzimu je výborný čas na přemýšlení, jaké solitéry by vaší zahradě slušely? Poradíme vám, co vše je vhodné zvážit dřív, než se pro výsadbu osamocené rostliny rozhodnete.

 • třapatka - rudbeckia s netradičním nazelenalým středem

  Rudbekie neboli třapatka - všechny barvy indiánského léta

  , 0 komentářů

  Máte chuť části své zahrady vtisknout ráz americké prérie? Pak se zkuste poohlédnout po rudbekiích. Na přelomu léta a podzimu jejich teplé barvy květů doslova prohřejí zahradu a nabízejí snad všechny barevné odstíny slunce. Zvlášť dobře se vyjímají na větších plochách v sousedství trav s atraktivním květenstvím.

 • nejchutnější je čerstvě vylisovaný mošt

  Nejlepší jablečný mošt

  , 0 komentářů

  Recept na nejchutnější jablečný mošt vám nejspíš neprozradí nikdo. Každému chutná trochu něco jiného. A navíc i chuť a kvalita jednotlivých odrůd jablek závisí nejen na místě pěstování, ale také na průběhu počasí v té které sezóně. Přesto jsme pro vás pár rad jak získat skutečně lahodný jablečný mošt připravili.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK