• záhon s letničkami může být velmi pestrý

  Letničky pro opozdilce

  , 0 komentářů

  Někdy chybí čas, jindy zázemí pro předpěstování sazenic. A pak nás v létě mrzí, že jsme své záhony ochudili o zářivé květy letniček. Poradíme vám, které druhy můžete úspěšně vysévat přímo na záhon ještě teď.

 • hlízy brambor vysazujeme narašené či předklíčené

  Kdy, kam a jak vysadit brambory?

  , 0 komentářů

  Kdo jednou propadl chuti dobrých brambor, nerad se spoléhá na dodávky v obchodech. Zvlášť v případě raných brambor pochází téměř polovina produkce od drobných pěstitelů. Pěstování brambor nevyžaduje žádné velké dovednosti. Výhodou raných odrůd je, že záhon můžete po sklizni opět využít.

 • první sekání nesmíme uspěchat

  Jarní péče o trávník

  , 0 komentářů

  Koncem zimy se trávník probouzí z období vegetačního klidu. Proto bychom mu měli počátkem jara věnovat dostatečnou péči: vyhrabat stařinu, provzdušnit a v případě potřeby opravit poškozená místa.

 • výhony maliníku, které nejsou napadené bejlomorkou

  Bejlomorku zlikvidujte před vylíhnutím

  , 0 komentářů

  Některým rostlinám věnujeme svůj zájem hlavně v období, kdy na nich dozrávají plody. V případě maliníků a ostružiníků se však vyplatí, pokud porosty prohlédneme i mimo sezónu. Jedině tehdy můžeme odhalit a hlavně účinně zlikvidovat některé škůdce, například bejlomorky. 

 • vhodný řez podpoří bohaté kvetení trubače

  Kdy, jak a proč řezat trubač

  , 0 komentářů

  Trubač patří k oblíbeným liánám pěstovaným i v našich zahradách. Jeho předností je nejen bujný růst, ale hlavně početné trubkovité květy, které jako střapce zdobí konce letorostů. Nejčastěji se pěstují kultivary kvetoucí oranžově, červeně či žlutě.

 • porost česneku před houbomilkou chráníme od konce zimy

  Kdy a jak chránit česnek před houbomilkou

  , 2 komentáře

  Pěstování česneku se mezi zahrádkáři těší stále větší oblibě. Se vzrůstají produkcí česneku však dochází i k šíření některých škůdců. K stále obávanějším patří houbomilka česneková. Naštěstí není potřeba hned vytahovat jedovaté postřiky. Zvlášť menší porosty můžeme účinně ochránit i nepřímo.

 • kalina bodnantská kvete už v zimních měsících

  Otužilé kaliny překvapí voňavými květy

  , 0 komentářů

  Keře obsypané drobnými vonnými růžovými květy poutají v zimních měsících mimořádnou pozornost. Můžeme je spatřit nejen v botanických zahradách, ale také v městských parcích. Překvapivě dobře odolávají nejen nízkým teplotám, ale i znečištěnému městskému prostředí.

 • zvlášť dobře se rychlí kořenové zeleniny

  Dejte mrkvi druhou šanci

  , 0 komentářů

  Mrkev obvykle pěstujeme a konzumujeme pro její kořeny. Oloupeme slupku a na obou koncích kousek odkrojíme. Nový kořen už mrkvi nenaroste, ale bude-li ten horní odkrojek dostatečně velký, můžeme si velmi snadno vypěstovat čerstvou nať.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK