• Pěstování žampionů v substrátu

  Sázíme a pěstujeme žampiony na zahradě

  , 0 komentářů

  Chutné žampiony jsou žádanou pochoutkou nejen pro gurmány a milovníky hub, uplatnění nacházejí téměř v každé domácí kuchyni. Všichni, kteří již netrpělivě vyhlížejí další houbařskou sezónu, tak jistě ocení možnost vypěstovat ne příliš náročné žampiony i mimo období hlavní houbařské sklizně. V následujícím textu Vám poradíme, jak žampiony v domácích podmínkách úspěšně pěstovat a sklízet.

 • s předpěstováním rajčat začínáme v březnu

  Jak předpěstovat rajčata

  , 1 komentář

  Pokud nechcete být odkázáni na odrůdy, které jako předpěstované sazenice koupíte, pak je v březnu nejvyšší čas na předpěstování vlastní sadby rajčat. V menším množství zvládnete sazenice vypěstovat i v domácích podmínkách. Jen musíte počítat s prostorem, který sazenice obsadí přibližně do poloviny května.

 • tvorba zahradního plánu vyžaduje pečlivost

  Kreslíme plán zahrady

  , 0 komentářů

  Máte před sebou budování na prázdném pozemku? Toužíte po obnově zanedbané zahrady či jen vylepšeních té stávající? V každém případě se vám bude hodit plán zahrady. Je to vlastně podrobná mapa zahrady, která vznikne na základě vyměření pozemku a zakreslením všech jeho důležitých částí.

 • Dřevěný kompostér

  Kvalitní kompost pro jarní půdu

  , 0 komentářů

  S končící zimou se blíží i přípravy jarních zahradnických prací. Při pěstování vlastní zeleniny a ovoce každý zahrádkář usiluje o co nejvyšší kvalitu svých výpěstků a o té rozhoduje především dobrá půda. V následujícím článku vám poradíme, jak lze pravidelným kompostováním zhodnocovat přírodní zahradní odpad a které organické materiály se pro tyto účely nejvíce hodí.

 • kořenová zelenina patří mezi rostliny druhé trati

  Střídání rostlin – módní výstřelek nebo nutnost?

  , 2 komentáře

  Toužíte své úsilí věnované pěstování zeleniny zúročit na maximum? Pak by se pro vás mělo správné střídání plodin stát samozřejmostí. Úvahy kdy kam kterou zeleninu vysadit sice chvíli času zaberou, ale bohatá a kvalitní úroda vám čas strávený plánováním bohatě vynahradí.

 • Gardenia jasminoides

  Jak pěstovat Gardénii

  , 0 komentářů

  Podobá se kamélii a při dobré péči oplývá po celé léto nádhernými květy. Není divu, že gardénie našla v dřívějších dobách oblibu ve zdobení vlasů mnoha dívek. Také pánové si připínali kvítky do společenských oděvů. Této královně pokojových rostlin se vyplatí věnovat pozornost, byť se její pěstování může zdát náročné. Již samotný stálezelený keřík s lesklými listy působí velmi dekorativně, ovšem nápadné bílé květy s opojnou vůní budou silnou odměnou za váš čas a trpělivost.

 • příprava záhonu za pomoci vodováhy

  Ideální šířka zeleninových záhonů

  , 0 komentářů

  Přesný předpis či pravidlo o šířce záhonů neexistuje. Ať už tedy své zahrádce říkáte zeleninová, kuchyňská nebo užitková, připravili jsme pro vás rady, podle čeho velikost záhonů volit.

 • gerbery potřebují hodně světla

  Jak pěstovat gerbery

  , 0 komentářů

  Gerbery patří k pětici nejoblíbenějších řezaných květin. Ale prodávají se také jako pokojová rostlina. Pěstování gerber v domácích podmínkách není úplně snadné. Poradíme vám co udělat pro to, aby vám gerbera kvetla co nejdéle či dokonce opakovaně.