• Pěstování žampionů v substrátu

  Sázíme a pěstujeme žampiony na zahradě

  , 0 komentářů

  Chutné žampiony jsou žádanou pochoutkou nejen pro gurmány a milovníky hub, uplatnění nacházejí téměř v každé domácí kuchyni. Všichni, kteří již netrpělivě vyhlížejí další houbařskou sezónu, tak jistě ocení možnost vypěstovat ne příliš náročné žampiony i mimo období hlavní houbařské sklizně. V následujícím textu Vám poradíme, jak žampiony v domácích podmínkách úspěšně pěstovat a sklízet.

 • s předpěstováním rajčat začínáme v březnu

  Jak předpěstovat rajčata

  , 1 komentář

  Pokud nechcete být odkázáni na odrůdy, které jako předpěstované sazenice koupíte, pak je v březnu nejvyšší čas na předpěstování vlastní sadby rajčat. V menším množství zvládnete sazenice vypěstovat i v domácích podmínkách. Jen musíte počítat s prostorem, který sazenice obsadí přibližně do poloviny května.

 • tvorba zahradního plánu vyžaduje pečlivost

  Kreslíme plán zahrady

  , 0 komentářů

  Máte před sebou budování na prázdném pozemku? Toužíte po obnově zanedbané zahrady či jen vylepšeních té stávající? V každém případě se vám bude hodit plán zahrady. Je to vlastně podrobná mapa zahrady, která vznikne na základě vyměření pozemku a zakreslením všech jeho důležitých částí.

 • Dřevěný kompostér

  Kvalitní kompost pro jarní půdu

  , 0 komentářů

  S končící zimou se blíží i přípravy jarních zahradnických prací. Při pěstování vlastní zeleniny a ovoce každý zahrádkář usiluje o co nejvyšší kvalitu svých výpěstků a o té rozhoduje především dobrá půda. V následujícím článku vám poradíme, jak lze pravidelným kompostováním zhodnocovat přírodní zahradní odpad a které organické materiály se pro tyto účely nejvíce hodí.

« Předchozí 1 6 11 16 18 19 20
21
Další »