• Myš na zahradě není vítaný host

  Jak na hlodavce v zahradě

  , 0 komentářů

  Většina zahrádkářů je důvěrně zná. Možná je nikdy nepřistihli při činnosti, ale určitě zaznamenali důsledky jejich soustavné „pracovitosti“. A kdo je tímto nevítaným hostem mnohých zahrad, sadů i sklepů?  Hlodavci. Drobní živočichové různých velikostí, s typicky uzpůsobeným chrupem. Boj s nimi je zdlouhavý, ale možností obrany je celá řada.

 • Kdy odebíráme rouby a jak rouby uchovávat?

  Odběr a uchování roubů

  , 0 komentářů

  Roubování patří k činnostem, které vyžadují přípravu v dostatečném předstihu. Pokud toužíte po záchraně nějakého zvlášť oblíbeného stromu, případně chcete rozšířit sortiment pěstovaných odrůd, zkuste roubování. Počítejte však s tím, že ne vždy se dostaví stoprocentní výsledky. Obrňte se trpělivostí a klidně si vše nejdříve natrénujte, napoprvé třeba na jabloních.

 • kalanchoe čili kolopejka v ozdobném obalu

  Květina jako dárek či milá pozornost

  , 6 komentářů

  V předvánočním období nás kromě shonu kolem shánění dárků čeká i řada setkání s přáteli. Často váháme, čím hostitele potěšit. Zvlášť majitelům zahrádek uděláme radost květinou. Atraktivně naaranžované řezané květy však mají velmi krátkou životnost. Proto jsme pro vás připravili přehled květin, které můžete v zimním období darovat v květináči.

 • dospělé smutnice pomůže odchytit žlutá lepová deska

  Smutnice likvidujte dřív, než se přemnoží

  , 0 komentářů

  Drobné šedočerné mušky, známé pro svou barvu jako smutnice, se nejčastěji vyskytují ve sklenících nebo v blízkosti pokojových rostlin. Pokud už se někde objeví, platí, že čím dříve s nimi začnete bojovat, tím méně vás to bude stát času a prostředků. Poradíme vám také, jak se nejlépe vpádu smutnic vyvarovat.

« Předchozí 1 6 11 16 18 19 20
21
Další »