• Okrasné vyvýšené záhony dřevěné

  Zakládáme vyvýšené záhony

  , 0 komentářů

  Také svádíte nerovný boj s hryzci, hraboši a dalšími škůdci? Neodpovídá vašim představám složení půdy na vašich pozemcích? Pak pro vás mohou být elegantním řešením právě vyvýšené záhony.  V poslední době se záhony, vybudované nad úroveň běžného terénu, těší značné oblibě a zájem o ně má na svých zahradách stále více pěstitelů. Které výhody vyvýšené záhony poskytují a jak si je vlastními silami vytvořit?

 • kompost by neměl obtěžovat nás ani sousedy

  Ideální místo pro kompost

  , 0 komentářů

  Odvoz zahradního odpadu je drahý a často zcela zbytečný. Pokud rozumně vyřešíme kompostování, ušetříme za nákup hnojiv a zahradní zeminy. Kompost můžeme připravit v každé zahradě. Kompostováním se objem bioodpadu zmenší přibližně o třetinu Poradíme vám, kam nejlépe kompost nebo kompostér umístit.

 • děti rády rozfoukávají chmýr pampelišek

  Pampelišky a likvidace pampelišek

  , 0 komentářů

  Pampelišky představují pro někoho krásu, pro jiné snadno dostupnou surovinu. Zpracovat se může kořen, listy i květy. Existuje však i velká skupina těch, kteří zlatožluté květy nenávidí. Tu tvoří milovníci pečlivě pěstěných trávníků i zemědělci. Prozradíme vám, kdy jsou pampelišky nejvíce zranitelné.

 • rašelinové sadbovače poslouží pouze jednou

  Výsevní nádoby pro předpěstování sadby

  , 0 komentářů

  Nabídka nádob a pomůcek pro předpěstování zeleninové či květinové sadby v domácích podmínkách je pestrá. Poradíme vám, kdy je vhodnější zvolit sadbovač z lisované rašeliny či rašelinovou tabletu a kdy je naopak lépe sáhnout po sadbovačích z plastu.

 • Jarní mech na zahradě

  Nenechte si mechem zarůst zahradu

  , 0 komentářů

  Říká se, že mech je indikátorem kvality prostředí. Je citlivý na čistotu ovzduší a vodních srážek a ve znečištěném prostředí se mu většinou moc nedaří. Z tohoto pohledu by nás mech na zahrádce mohl i potěšit, ale v pěstěném trávníku a udržované zahrádce jeho výskyt nikomu radost neudělá. Mech je však svým způsobem rostlina specifická a při dodržování určitých pravidel vážnější potíže nepůsobí.

 • starý zahradnický nůž žabka

  Nejlepší nože na roubování a očkování

  , 1 komentář

  Roubovat můžeme nejen stromy, ale třeba vinnou révu, okurky, melouny či kaktusy. V článku vám představíme nože, které se vám budou hodit při roubování a očkování stromů či růží. Zároveň vás upozorníme na nejčastější úskalí při jejich výběru a údržbě.

 • ředkvičky ve smíšeném záhonu

  Jak mít lahodné ředkvičky stále po ruce

  , 0 komentářů

  Ředkvičky jsou tak drobná a rychle rostoucí zelenina, že jejich pěstování může zkusit každý. Určitou nevýhodou je jejich špatná skladovatelnost. Tento nedostatek hravě překonáme častějšími výsevy. Naopak předností ředkviček je, že se dobře snášejí s celou řadou zelenin. Prozradíme vám, kam všude je můžete vysévat, aby zbytečně nezabíraly místo v zahradě a mohli jste tak svůj prostor využít na maximum.

 • řez ostružiníku křovitého

  Vhodný řez ostružiníku zlepší úrodu

  , 0 komentářů

  Ostružiník křovitý, zvlášť jeho trnité druhy, patří k rostlinám, které si dovedou počínat velmi agresivně. A to nejen ve volné přírodě, ale i v zahrádkách. Kdo jej někdy nechal delší čas bez zásahu, tak o tom jistě ví své. Poradíme vám, co a kdy nejlépe udělat, aby úroda byla co nejbohatší a nejsladší.