• pod slabě vzrůstnými ovocnými stromy udržujeme volnou půdu

  Péče o půdu pod ovocnými stromy - rýt či nerýt?

  , 0 komentářů

  Odpověď na otázku "rýt či nerýt pod ovocnými stromy" nemůže být jednoznačná. Musíme vzít v úvahu nejen druh, stáří a velikost stromů, ale také kvalitu půdy a klimatické podmínky. Proto jsme pro vás připravili přehled předností různých způsobů péče o prostor pod stromy. Věříme, že mezi nimi najdete nejvhodnější způsob kultivace půdy pro své podmínky.

 • Zahradní jezírko lemované rostlinami a přírodními kameny

  Okrasné zahradní jezírko zahradu oživí

  , 2 komentáře

  Zahradní jezírko nebo rybníček významně přispěje k estetickému zkrášlení a oživení zahrady. A nemusíte být smutní, pokud vám prostorové možnosti neumožňují vybudovat zrovna bazén na koupání. Často postačí zpestřit zahradní prostor jen malou vodní plochou, která bude působit jako zajímavý ozdobný prvek a v letním období bude navíc přinášet ochlazení a pocitovou pohodu.

 • Pěstování rajčat ve skleníku

  Jak na bohatou úrodu rajčat

  , 0 komentářů

  Rajčata patří k nejoblíbenějším druhům zeleniny u nás i po celé Evropě. K pěstování rajčat lze využít mnoho možností: vysadit je v zahradách do volného prostoru, do skleníků či fóliovníků, ale také třeba do pytlů na balkonech a lodžiích. Bohatost úrody však souvisí nejen s vynaloženou péčí, ovlivnit ji mohou i některé další faktory, které popíšeme dále.

 • Okrasné vyvýšené záhony dřevěné

  Zakládáme vyvýšené záhony

  , 0 komentářů

  Také svádíte nerovný boj s hryzci, hraboši a dalšími škůdci? Neodpovídá vašim představám složení půdy na vašich pozemcích? Pak pro vás mohou být elegantním řešením právě vyvýšené záhony.  V poslední době se záhony, vybudované nad úroveň běžného terénu, těší značné oblibě a zájem o ně má na svých zahradách stále více pěstitelů. Které výhody vyvýšené záhony poskytují a jak si je vlastními silami vytvořit?

 • kompost by neměl obtěžovat nás ani sousedy

  Ideální místo pro kompost

  , 0 komentářů

  Odvoz zahradního odpadu je drahý a často zcela zbytečný. Pokud rozumně vyřešíme kompostování, ušetříme za nákup hnojiv a zahradní zeminy. Kompost můžeme připravit v každé zahradě. Kompostováním se objem bioodpadu zmenší přibližně o třetinu Poradíme vám, kam nejlépe kompost nebo kompostér umístit.

 • děti rády rozfoukávají chmýr pampelišek

  Pampelišky a likvidace pampelišek

  , 0 komentářů

  Pampelišky představují pro někoho krásu, pro jiné snadno dostupnou surovinu. Zpracovat se může kořen, listy i květy. Existuje však i velká skupina těch, kteří zlatožluté květy nenávidí. Tu tvoří milovníci pečlivě pěstěných trávníků i zemědělci. Prozradíme vám, kdy jsou pampelišky nejvíce zranitelné.

 • rašelinové sadbovače poslouží pouze jednou

  Výsevní nádoby pro předpěstování sadby

  , 0 komentářů

  Nabídka nádob a pomůcek pro předpěstování zeleninové či květinové sadby v domácích podmínkách je pestrá. Poradíme vám, kdy je vhodnější zvolit sadbovač z lisované rašeliny či rašelinovou tabletu a kdy je naopak lépe sáhnout po sadbovačích z plastu.

 • Jarní mech na zahradě

  Nenechte si mechem zarůst zahradu

  , 0 komentářů

  Říká se, že mech je indikátorem kvality prostředí. Je citlivý na čistotu ovzduší a vodních srážek a ve znečištěném prostředí se mu většinou moc nedaří. Z tohoto pohledu by nás mech na zahrádce mohl i potěšit, ale v pěstěném trávníku a udržované zahrádce jeho výskyt nikomu radost neudělá. Mech je však svým způsobem rostlina specifická a při dodržování určitých pravidel vážnější potíže nepůsobí.