• Řez živého plotu z bobkovišně

  Řez a množení bobkovišně

  , 0 komentářů

  Stálezelené keře bobkovišně dobře snášejí zmlazování i silný řez. Jak postupovat, abychom vytvořili dřevinu podle našich představ? V následujícím článku se zaměříme na způsob řezu bobkovišně podle velikosti a účelu využití i na možnosti jejího namnožení.

 • výroba jablečného moštu

  Vybíráme nejvhodnější moštárnu

  , 1 komentář

  Nejchutnější mošt je čerstvě vylisovaný z vlastních jablek. To vám nejspíš potvrdí každý, kdo někdy výrobu jablečné šťávy zkusil. Ne všichni však mají na moštování vhodné podmínky prostorové či časové. V takovém případě mohou pomoci veřejné moštárny. Poradíme vám, co od nich můžete očekávat a také podle čeho vybrat tu ideální právě pro vás.

 • Jak zazimovat oleandr obecný Nerium oleander?

  Jak nejlépe zazimovat oleandr

  , 0 komentářů

  Oleandry patří k oblíbeným nádobovým květinám. Pokud se rozhodneme pro jejich pěstování, musíme počítat s vhodným prostorem pro jejich přezimování. Zimoviště je třeba vybrat nejen co se velikosti týče, ale také s ohledem na teplotu a množství světla.

 • Plánování a příprava osazovacího plánu

  Příprava osazovacího plánu

  , 0 komentářů

  Ať už se chystáte zaplnit úplně novou zahradu rostlinami a nebo je vaším cílem atraktivně zvelebit již částečně osázený prostor, bude se vám hodit osazovací plán. Co všechno by měl obsahovat? A co je potřeba při jeho přípravě zvážit?

 • takhle vypadá řez letitým kmenem šeříku

  Zmlazovací řez přerostlému šeříku prospěje

  , 0 komentářů

  Šeříky necháváme kolem sebe většinou růst bez dalších zásahů. Jenže pak se po letech důkladněji podíváme a neradostně shledáme, že dříve pěkně kvetoucí keř se dere do výšky a kvete tak vysoko, že už si jeho květy ani nemůžeme pořádně užít. A pak začne váhání – je ještě možné přerostlý šeřík zmladit? A kdy a jak nejlépe takový zásah provést?

 • pečujeme o zahradní nůžky aby nezrezivěly

  Jak nejlépe pečovat o zahradní nůžky

  , 0 komentářů

  Nářadí, se kterým budeme v zahradě pracovat, bychom měli vybírat velmi obezřetně. A to nejen s ohledem na jeho funkční vlastnosti, ale také na možnost a snadnost údržby. To platí i u takových zdánlivě jednoduchých pomůcek jako jsou zahradní nůžky. Mohou nás stát několik stokorun, ale jejich cena se leckdy vyšplhá přes tisícikorunu.

 • dřevěný popel můžeme použít až zcela vychladlý

  Dřevěný popel poslouží jako hnojivo

  , 4 komentáře

  Pokud máte k dispozici dřevěný popel, určitě jej nevyhazujte do popelnice. Při vhodném použití vám velmi dobře poslouží jako hnojivo. Poradíme vám, kdy, kam a jak dřevěný popel nejlépe přidávat.

 • čištění okapů je činnost nevděčná, ale potřebná

  Jak vyzrát na čištění okapů?

  , 0 komentářů

  Čištění okapů je pro mnohé majitele nemovitostí noční můrou. Je to činnost nezbytná, ale zároveň i velmi otravná. A v mnoha případech také nebezpečná. Zvlášť, pokud se jedná o vyšší budovy či starší stavby. Tuhle nepříjemnou práci však nemusíte dělat sami. S čištěním okapů vám pomohou nejen profesionálové, ale jako zdatný pracant se osvědčil i robot.