-
Jak nejlépe ochránit dozrávající hrozny?
Na tuhle otázku hledají lidé odpověď celá staletí. Ale zatím nikdo nic jednoduchého a stoprocentně účinného neobjevil. Sládnoucí šťavnaté hrozny přitahují ptáky i hmyz ve velkém. Představíme vám nejčastěji používané způsoby ochrany hroznů.
-
Škůdci na okurkách a jak je likvidovat
Nejobávanějším postrachem pěstitelů okurek jsou plísně. Ale i přemnožení škůdci mohou naši úrodu silně ohrozit. Kdy útočí nejčastěji? A jak se proti škůdcům na okurkách nejlépe chránit?
-
Drátovci škodí nejen bramborám
Pokud jste ve sklizených bramborách zaznamenali drobné dírky, nejspíš jste marně hledali jejich původce. S největší pravděpodobností mají tyhle chodbičky na svědomí larvy kovaříků. Při sklizni se jim většinou podaří uniknout. Seznámení s jejich životním cyklem nám pomůže největším škodám předcházet.
-
Sklízíme semena pro další výsevy
Semena z vlastní sklizně se nám mohou hodit ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním je možnost výhodného získání vlastního osiva. Tím druhým je jejich konzumace, pokud k tomu jsou vhodná. Některé rostliny pracují za nás - rozmnožují se samovýsevem.
-
Příprava sklepa pro skladování ovoce a zeleniny
Dříve než začneme plnit sklep našimi pěstitelskými produkty, měli bychom věnovat pozornost důkladné kontrole stavu skladovacího prostoru. Špinavý a neudržovaný sklep se stává živnou půdou pro mnoho choroboplodných zárodků, které pak působí vyšší kazivost uskladněného ovoce a zeleniny. Zaměříme se proto především na prevenci.
-
Prodlužte život řezaným květům
Květiny, které ustřihneme do vázy, mají svůj život jednou pro vždy zkrácený. Ale dodržíme-li několik základních pravidel, mohou nás těšit přece jen docela dlouho. Ať už jsme je vypěstovali na vlastní zahradě nebo dostali jako dárek.
-
Pampová tráva – jak předejít zklamání
Kortadérie, známá spíše pod názvem pampová tráva či pampas, dokáže opravdu oslnit jen tehdy, pokud jí dopřejeme vhodné podmínky. Díky mohutnému vzrůstu a hlavně nádherným chocholovitým květenstvím právem patří k nejoblíbenějším okrasným travinám našich zahrad.
-
Jak předejít vyholování višní?
S péčí o budoucí úrodu višní je vhodné začít v době jejich sklizně, případně krátce po ní. Zvlášť, pokud pěstujeme některou z převislých odrůd. Správně provedený řez pomůže zabránit vzniku dlouhých vyholených výhonů a podpoří budoucí úrodu.
-
Broskev neplodí
Dobrý den. Mám 4letou broskev Harbrite a ještě neplodila. Mám zahradu ve výšce 600m. Děkuji za odpověď. Jarda.
» odpověď -
Nežádoucí výhonky u trubače
Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
» odpověď -
Rebarbora
Prosím Vás, můžu konzumovat rebarboru, která mi právě kvete?
» odpověď