• cibule kuchyňská

  Cibuloví rekordmani

  , 0 komentářů

  Obří velikost cibule odrůdy Kelsae zvlášť dobře vynikne při srovnání s běžnou cibulí. Velmi efektně vypadají snímky, kdy pěstitel drží obří výpěstek v ruce. Gigantická cibule dosahuje váhy téměř 4 kg a průměru až 40 cm.

 • vrba japonská upoutá pestrobarevnými listy

  Tajemství japonské vrby

  , 0 komentářů

  Vrbu japonskou není počátkem léta možné v předzahrádkách přehlédnout. Z větší dálky totiž připomíná rozkvetlý strom. Teprve když přistoupíte blíž, zjistíte, že onu iluzi vytvářejí mladé listy, které přecházejí od barvy zelené přes krémovou až do růžové. Lidé ji většinou znají od vidění, ale nedovedou stromek pojmenovat a netuší, odkud se najednou v našich zahradách vzala.

 • zahradní lupiny mají různé barvy květů

  Lupina vlčí bob – záludná agresivní kráska

  , 0 komentářů

  Modrofialové klasy květů lupiny vlčího bobu můžeme obdivovat od června do září nejen v zahradách, ale i na mnoha místech ve volné přírodě. Zatímco v zahradách se lupina pěstuje i ve velmi atraktivních pastelových barvách, v přírodě ji potkáváme v její původní modrofialové.

 • krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus)

  Pravlastí krásenek je americký kontinent

  , 0 komentářů

  Vypadá to, jakoby krásenky byly odedávna v našich zahradách doma. Často se jim daří tak dobře, že se opakovaně vysemeňují.

 • záhon žlutých a oranžových denivek

  Denivky – krasavice z Asie

  , 0 komentářů

  Denivkám se někdy říká perfektní trvalky. To pro jejich oslnivé barvy, schopnosti snášet sucho a celkově velmi malým nárokům na péči. Většina jich upřednostňuje plné slunce, především ty se světlejšími odstíny barev květů.

 • různobarevné listy bohyšek

  Bohyška, hosta nebo funkie?

  , 0 komentářů

  Všechny tři názvy uvedené v titulku označují jednu jedinou rostlinu. Právě ona dodá svými listy stinným a polostinným koutům zahrad patřičnou eleganci. Zvlášť zajímavě působí bohyšky ve větší skupině.

 • liliovník tulipánokvětý má velmi výrazné květy

  Liliovník tulipánokvětý – strom, který nepřehlédnete

  , 0 komentářů

  Rok co rok touto dobou spouští liliovníky tulipánokvěté ze svých vysokých korun vodopád neobvyklých květů. Není divu, že jako magnet přitahují nejen hmyz, ale také zástupy obdivovatelů. Zatímco u nás se pěstují spíše vzácně, ve své domovině patří k velmi rozšířeným stromům.

 • zimolez kamčatský dozrává velmi časně

  Zimolez kamčatský, ovocný rekordman

  , 0 komentářů

  Titulem nejranějšího ovoce se pyšní zimolez ze vzdálené Kamčatky. Drobné plody tohoto ovoce můžeme konzumovat jak čerstvé, tak mražené, sušené či tepelně zpracované. První zimolezy můžeme u nejranějších odrůd sklízet až o 14 dní dříve než jahody!