• zahradní lupiny mají různé barvy květů

  Lupina vlčí bob – záludná agresivní kráska

  , 0 komentářů

  Modrofialové klasy květů lupiny vlčího bobu můžeme obdivovat od června do září nejen v zahradách, ale i na mnoha místech ve volné přírodě. Zatímco v zahradách se lupina pěstuje i ve velmi atraktivních pastelových barvách, v přírodě ji potkáváme v její původní modrofialové.

 • krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus)

  Pravlastí krásenek je americký kontinent

  , 0 komentářů

  Vypadá to, jakoby krásenky byly odedávna v našich zahradách doma. Často se jim daří tak dobře, že se opakovaně vysemeňují.

 • záhon žlutých a oranžových denivek

  Denivky – krasavice z Asie

  , 0 komentářů

  Denivkám se někdy říká perfektní trvalky. To pro jejich oslnivé barvy, schopnosti snášet sucho a celkově velmi malým nárokům na péči. Většina jich upřednostňuje plné slunce, především ty se světlejšími odstíny barev květů.

 • různobarevné listy bohyšek

  Bohyška, hosta nebo funkie?

  , 0 komentářů

  Všechny tři názvy uvedené v titulku označují jednu jedinou rostlinu. Právě ona dodá svými listy stinným a polostinným koutům zahrad patřičnou eleganci. Zvlášť zajímavě působí bohyšky ve větší skupině.

 • liliovník tulipánokvětý má velmi výrazné květy

  Liliovník tulipánokvětý – strom, který nepřehlédnete

  , 0 komentářů

  Rok co rok touto dobou spouští liliovníky tulipánokvěté ze svých vysokých korun vodopád neobvyklých květů. Není divu, že jako magnet přitahují nejen hmyz, ale také zástupy obdivovatelů. Zatímco u nás se pěstují spíše vzácně, ve své domovině patří k velmi rozšířeným stromům.

 • zimolez kamčatský dozrává velmi časně

  Zimolez kamčatský, ovocný rekordman

  , 0 komentářů

  Titulem nejranějšího ovoce se pyšní zimolez ze vzdálené Kamčatky. Drobné plody tohoto ovoce můžeme konzumovat jak čerstvé, tak mražené, sušené či tepelně zpracované. První zimolezy můžeme u nejranějších odrůd sklízet až o 14 dní dříve než jahody!

 • třemdava bílá láká svými květy

  Třemdavu nehlaďte. Zvlášť za slunečných dní!

  , 0 komentářů

  Od nebezpečných zvířat nás v zoologických zahradách oddělují velmi důkladné bariéry. Nebezpečí, která v sobě skrývají některé rostliny, většinou neřešíme. Prostě si zasadíme to co se nám líbí. Pokud se však v prostoru pohybují děti nebo domácí zvířata, měli bychom před výsadbou rizikových rostlin případná nebezpečí zvážit.

 • Afrikán - ilustrační snímek

  Afrikán v roli léčitele půdy

  , 0 komentářů

  Aksamitník, známý u nás spíše pod názvem afrikán, není zdaleka jen okrasnou květinou. Je zároveň účinným ochráncem sousedních rostlin a vynikajícím léčitelem půdy. Zvlášť cenné jsou jeho vlastnosti při ochraně hlíznatých rostlin, kořenové zeleniny, jahod a růží před kořenovými háďátky.