• agáve obecná kvete jen jednou za život

  Než rozkvete agáve

  , 0 komentářů

  Čekání na květy agáve v našich podmínkách není nic pro nedočkavce. Zatímco ve své mexické domovině rozkvétá Agave americana obvykle ve stáří 12 let, při pěstování v nádobách se čekání na její květ několikanásobně protahuje. Vykvétá za 30 až 50 let. V angličtině si proto vysloužila přízvisko century plant, rostlina století.

 • rostliny z rodu Mandevilla jsou vlastně tropické liány

  Sundaville, královna balkónů

  , 0 komentářů

  Tmavočervené květy Sundaville vypadají velmi atraktivně. Stále častěji bývá k vidění v některých přímořských státech jižní Evropy. Pokud vás tahle kráska při dovolené okouzlila, můžete to s jejím pěstováním také zkusit.

 • některé druhy tamaryšků dokáží přežít i drsné pouštní podmínky

  Tamaryšek – posel z dálek a bájí

  , 0 komentářů

  Hledat pod tamaryšky stín by bylo bláhové. Některé druhy sice bývají co se výšky týče mohutné, ale celá koruna je velmi vzdušná. To díky větvím, které spíše připomínají jakési šlahouny opatřené drobnými čárkovitými nebo šupinovitými listy. Zvlášť krásné jsou tamaryšky v době květu. Ale nenechte se mýlit jejich křehkým zjevem. Některé druhy dovedou přežít i na poušti.

 • sluncovka nebo též kalifornský mák je nepřehlédutelná

  Sluncovka - národní květina Kalifornie

  , 0 komentářů

  Možná, že sluncovka roste i ve vaší zahradě, jen patří k těm rostlinám, u kterých se nám mimořádně špatně pamatují jména a tak jim říkáme všelijak. O sluncovce nejčastěji hovoříme jako o kalifornském máku či máčku, to pro její podobnost s mákem a drobný vzhled.

 • dosny nejčastěji kvetou oranžově, červeně či žlutě

  Dosna nemusí být jen okrasou parků

  , 0 komentářů

  Nejčastěji se dosna, známá také jako kana, vysazuje v parcích, většinou na těch nejvýraznějích místech. Nižší odrůdy můžeme pěstovat také v nádobách. Dosny však zdaleka nejsou pouze okrasnou květinou.

 • štědřenec odvislý Laburnum anagyroides

  Zlatý déšť, zlatý řetěz i smrdutý strom

  , 0 komentářů

  Takhle to vypadá, když lidé nemohou nějaké rostlině přijít na jméno. Ano, ty žluté hrozny květů viděl kdekdo, ale mnozí se domnívají, že je to jen nějaká žlutá odrůda akátu. Těžko vyslovitelné jméno štědřenec odvislý se i velmi obtížně pamatuje. Co bychom však na paměti měli mít všichni je skutečnost, že všechny části této rostliny jsou jedovaté. Největší, až smrtelné nebezpečí hrozí při konzumaci nezralých lusků.

 • vrbina tečkovaná má nepřehlédnutelné žluté květy

  Vrbina tečkovaná - všudypřítomná žlutá krasavice

  , 0 komentářů

  Některé rostliny neměly při rozdávání jmen příliš štěstí. A tak se přihodilo, že jim lidé takříkajíc nemohou přijít na jméno. A pokud se neujala ani žádná trefná přezdívka, jsou z nich bezejmené krasavice. K takovým určitě patří vrbina tečkovaná. Roste v kdekteré zahrádce, ale málokdo tuší, jak se jmenuje. Je to prostě: taková ta vyšší kytka hustě obalená žlutými květy, co se jí dobře daří téměř všude...

 • medovník meduňkolistý má velmi zajímavé květy, foto Bernd Haynold, Wikimedia.org

  Vypěstujte si medovník

  , 0 komentářů

  Když se řekne medovník, většina lidí nejspíš dostate chuť na dort. Je škoda, že rostlina téhož názvu – medovník meduňkolistý – je širší veřejnosti známa mnohem méně. Snad je to tím, že u nás roste roztroušeně pouze v teplejších oblastech. Navíc tam, kde medovník můžeme potkat, se skrývá v porostu lesních lemů.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK