• agáve obecná kvete jen jednou za život

  Kdy kvete agáve a co když nekvete

  , 0 komentářů

  Čekání na květy agáve v našich podmínkách není nic pro nedočkavce. Zatímco ve své mexické domovině rozkvétá Agave americana obvykle ve stáří 12 let, při pěstování v nádobách se čekání na její květ několikanásobně protahuje. Vykvétá za 30 až 50 let. V angličtině si proto vysloužila přízvisko century plant, rostlina století.

 • klokočí - semena klokoče zpeřeného v otevřené tobolce, VoDeTan2, Wikipedia.org

  Klokočí z písničky i Velké Moravy

  , 0 komentářů

  Díky oblibě písničky divadla Semafor to vypadá, že klokočí zná každý. Jenže ono je to spíše tak, že se lidem vybaví slova z oné písničky - po babičce klokočí. Někteří si ještě vzpomenou, že z klokočí se vyráběly růžence. Méně lidí tuší, jak klokoč kvete a že je možné jeho oříšky konzumovat.

 • nápadné semeníky pryšce skočcového

  Pryšec skočcový proti krtkům?

  , 0 komentářů

  Tahle rostlina působí v zahrádkách v době květu jako zjevení. První rok jí většinou lidé nevěnují příliš pozornosti – nijak nevyčnívá. Zato v druhém roce už přehlédnout nejde. Mnozí netuší, co je ten vetřelec zač.

 • rostliny z rodu Mandevilla jsou vlastně tropické liány

  Sundaville, královna balkónů

  , 0 komentářů

  Tmavočervené květy Sundaville vypadají velmi atraktivně. Stále častěji bývá k vidění v některých přímořských státech jižní Evropy. Pokud vás tahle kráska při dovolené okouzlila, můžete to s jejím pěstováním také zkusit.

 • některé druhy tamaryšků dokáží přežít i drsné pouštní podmínky

  Tamaryšek – posel z dálek a bájí

  , 0 komentářů

  Hledat pod tamaryšky stín by bylo bláhové. Některé druhy sice bývají co se výšky týče mohutné, ale celá koruna je velmi vzdušná. To díky větvím, které spíše připomínají jakési šlahouny opatřené drobnými čárkovitými nebo šupinovitými listy. Zvlášť krásné jsou tamaryšky v době květu. Ale nenechte se mýlit jejich křehkým zjevem. Některé druhy dovedou přežít i na poušti.

 • ostropestřec mariánský - květy a semena

  Ostropestřec mariánský – okrasa, lék i zelenina

  , 0 komentářů

  Na pohled je ostropestřec podobný pcháčům a bodlákům. Ne náhodou se o něm mluví jako o jednom z nejkrásnějších vysokých bodláků. Proto se často v zahradách pěstuje jako okrasná rostlina. Jeho obliba však vzrůstá i mezi komerčními pěstiteli – to pro nezastupitelnou roli, kterou hraje v medicíně.

 • sluncovka nebo též kalifornský mák je nepřehlédutelná

  Sluncovka - národní květina Kalifornie

  , 0 komentářů

  Možná, že sluncovka roste i ve vaší zahradě, jen patří k těm rostlinám, u kterých se nám mimořádně špatně pamatují jména a tak jim říkáme všelijak. O sluncovce nejčastěji hovoříme jako o kalifornském máku či máčku, to pro její podobnost s mákem a drobný vzhled.

 • dosny nejčastěji kvetou oranžově, červeně či žlutě

  Dosna nemusí být jen okrasou parků

  , 0 komentářů

  Nejčastěji se dosna, známá také jako kana, vysazuje v parcích, většinou na těch nejvýraznějích místech. Nižší odrůdy můžeme pěstovat také v nádobách. Dosny však zdaleka nejsou pouze okrasnou květinou.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK