• Průhledné přepážky plodů jsou velmi atraktivní

  Jak vypěstovat poctivost a nebo rovnou dolary

  , 0 komentářů

  Pojmenování rostlin v cizích jazycích a jejich překlad do češtiny někdy nabízí velmi úsměvné situace. Tak například zjistíte, že si na své zahrádce můžete vypěstovat poctivost nebo rovnou stříbrné dolary. A to vše za pár korun, respektive eur. Sto semínek poctivosti vás přijde na 1,38 €.

 • chřest bílý a zelený

  Chřest na talíři gurmána Nerudy

  , 0 komentářů

  Chřest můžeme s trochou nadsázky označit jako superpotravinu. Kdo jednou propadne jeho kouzlu a jemné chuti, zůstane již navždy jeho věrným konzumentem. Nenechá si ujít první ani žádnou další příležitost k tomu, aby si vychutnal lahodnou chuť chřestu. Ostatně krásnými slovy popsali tento "démant jara" i některé známé osobnosti.

 • kostival lékařský má atraktivní fialové květy

  Zázrak jménem kostival

  , 0 komentářů

  Mezi velmi oblíbené byliny patří v lidovém léčitelství kostival lékařský. Jeho nejčastější použití při hojení kostí napovídá jeho český název. Ale možná budete překvapeni, k čemu všemu dalšímu jej v dobách minulých naši předci používali či používat chtěli.

 • zákula japonská, plnokvětá forma

  Zákula neboli kerie japonská

  , 2 komentáře

  Keř hustě obsypaný květy, které připomínají zářivě žluté bambule, je v našich zahradách i parcích hojně rozšířen. Svůj podíl na tom jistě mají výrazné květy, ale také skutečnost, že keř má minimální nároky na stanoviště i další péči.

 • černucha má atraktivní květy i tobolky

  Černucha – víc než obyčejná letnička

  , 0 komentářů

  I kdyby černucha nebyla ničím víc, než jen zajímavě kvetoucí letničkou, stačilo by to. Z jejích květů se můžeme těšit jak na záhoně, tak ve váze. Navíc snadno můžeme usušit její nafouklé tobolky a využít je v suché vazbě. Své místo si – díky semenům – našla černucha také v kuchyni, hlavně indické. A na mnohé neduhy ji využívali již dávní léčitelé.

« Předchozí 1 5 9 12 13 14 15
16
Další »