• záhon žlutých a oranžových denivek

  Denivky – krasavice z Asie

  , 0 komentářů

  Denivkám se někdy říká perfektní trvalky. To pro jejich oslnivé barvy, schopnosti snášet sucho a celkově velmi malým nárokům na péči. Většina jich upřednostňuje plné slunce, především ty se světlejšími odstíny barev květů.

 • různobarevné listy bohyšek

  Bohyška, hosta nebo funkie?

  , 0 komentářů

  Všechny tři názvy uvedené v titulku označují jednu jedinou rostlinu. Právě ona dodá svými listy stinným a polostinným koutům zahrad patřičnou eleganci. Zvlášť zajímavě působí bohyšky ve větší skupině.

 • třemdava bílá láká svými květy

  Třemdavu nehlaďte. Zvlášť za slunečných dní!

  , 0 komentářů

  Od nebezpečných zvířat nás v zoologických zahradách oddělují velmi důkladné bariéry. Nebezpečí, která v sobě skrývají některé rostliny, většinou neřešíme. Prostě si zasadíme to co se nám líbí. Pokud se však v prostoru pohybují děti nebo domácí zvířata, měli bychom před výsadbou rizikových rostlin případná nebezpečí zvážit.

 • Místo zdlouhavého přehazování můžeme kompost v ECOmposteru zahradou kutálet.

  Zázračný kompostér ve tvaru koule

  , 0 komentářů

  S unikátním řešením nazvaným ECOmposter přišli přední newyorkští výrobci skleníků. Na rozdíl od stávajících zařízení podobného typu jejich kompostér lehce dopravíme tam, kde jej právě potřebujeme. Tedy přesněji řečeno dokutálíme jej - má totiž tvar koule o průměru 80 cm.

 • stévii sladkou můžete zkusit pěstovat také

  Sladký jako... stévie

  , 0 komentářů

  Humbuk, který se před několika lety strhl především v USA při prosazování stévie sladké na potravinářský trh, napovídá, že to není rostlina ledasjaká. Pochází ze severovýchodní Paraquaye, kde si už ve starověku jejími sušenými listy sladili bylinné čaje indiáni z kmene Guaraní. Španělští dobyvatelé si tohoto zvyku všimli a stévii přivezli v 16. století do Evropy.

« Předchozí 1 5 9 12 13 14 15
16
Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK