• liliovník tulipánokvětý má velmi výrazné květy

    Liliovník tulipánokvětý – strom, který nepřehlédnete

    , 0 komentářů

    Rok co rok touto dobou spouští liliovníky tulipánokvěté ze svých vysokých korun vodopád neobvyklých květů. Není divu, že jako magnet přitahují nejen hmyz, ale také zástupy obdivovatelů. Zatímco u nás se pěstují spíše vzácně, ve své domovině patří k velmi rozšířeným stromům.

  • třemdava bílá láká svými květy

    Třemdavu nehlaďte. Zvlášť za slunečných dní!

    , 0 komentářů

    Od nebezpečných zvířat nás v zoologických zahradách oddělují velmi důkladné bariéry. Nebezpečí, která v sobě skrývají některé rostliny, většinou neřešíme. Prostě si zasadíme to co se nám líbí. Pokud se však v prostoru pohybují děti nebo domácí zvířata, měli bychom před výsadbou rizikových rostlin případná nebezpečí zvážit.

  • Afrikán - ilustrační snímek

    Afrikán v roli léčitele půdy

    , 0 komentářů

    Aksamitník, známý u nás spíše pod názvem afrikán, není zdaleka jen okrasnou květinou. Je zároveň účinným ochráncem sousedních rostlin a vynikajícím léčitelem půdy. Zvlášť cenné jsou jeho vlastnosti při ochraně hlíznatých rostlin, kořenové zeleniny, jahod a růží před kořenovými háďátky.

  • Místo zdlouhavého přehazování můžeme kompost v ECOmposteru zahradou kutálet.

    Zázračný kompostér ve tvaru koule

    , 0 komentářů

    S unikátním řešením nazvaným ECOmposter přišli přední newyorkští výrobci skleníků. Na rozdíl od stávajících zařízení podobného typu jejich kompostér lehce dopravíme tam, kde jej právě potřebujeme. Tedy přesněji řečeno dokutálíme jej - má totiž tvar koule o průměru 80 cm.

  • stévii sladkou můžete zkusit pěstovat také

    Sladký jako... stévie

    , 0 komentářů

    Humbuk, který se před několika lety strhl především v USA při prosazování stévie sladké na potravinářský trh, napovídá, že to není rostlina ledasjaká. Pochází ze severovýchodní Paraquaye, kde si už ve starověku jejími sušenými listy sladili bylinné čaje indiáni z kmene Guaraní. Španělští dobyvatelé si tohoto zvyku všimli a stévii přivezli v 16. století do Evropy.

« Předchozí 1 5 9 12 13 14 15
16
Další »