• jedlá chryzantéma - listy

  Maiko, jedlá chryzantéma

  , 0 komentářů

  Řekne-li se chryzantéma, vybaví se většině lidí nádherná podzimní rostlina s množstvím malých nebo jednotlivých velkých květů. České jméno listopadka napovídá, že její květy můžeme obdivovat ještě v pozdním podzimu. Naopak rostlina označovaná jako jedlá či salátová chryzantéma kvete od března do října a svými květy připomíná naši kopretinu.

 • dýně Hokkaidó nemusíte loupat

  Hokkaidó - dýně, které nemusíte loupat

  , 0 komentářů

  Na přelomu léta a podzimu můžete tyhle drobné dýně snadno sehnat v obchodech i na tržištích. Poznáte je podle výrazné oranžové barvy. Pak už stačí vybrat vhodný recept a zjistit, zda se vám hodí do jídelníčku. Pokud vás jejich chuť zaujme, pak vám nic nebrání je přidat k plodinám pěstovaným na vaší zahrádce.

 • pole slunečnic pod horou Fuji

  Slunečnice – proč se někdy neotáčí za sluncem?

  , 0 komentářů

  Není divu, že slunečnice v květomluvě symbolizuje hrdost a oddanost. Zvlášť majestnátným dojmem působí v zahradě samostatně stojící rostliny. Prozradíme vám, odkud, kdy a jak k nám připutovala; k čemu ji můžeme využít i to, proč se někdy neotáčí za sluncem.

 • Trojpuk růžový neboli Deutzia Mont Rose

  Jak pěstovat trojpuk

  , 0 komentářů

  Zajímavý opadavý keř roste v mnoha parcích i zahradách a zkrášluje živé ploty i v městských aglomeracích. Bez potíží zvládá rozdílnou kvalitu ovzduší. Dokáže potěšit svou nenápadnou elegancí a některé druhy jsou navíc bohatým zdrojem potravy včel. A jak vznikl český název „trojpuk“?

 • Medvědí česnek

  Medvědí česnek a zdraví

  , 0 komentářů

  Česnek jako zelenina je nepochybně velmi oblíbený a zdraví prospěšný, některým lidem však  po jeho konzumaci může způsobit natolik vážné  problémy, že se mu raději úplně vyhýbají. Je potřeba být opatrný při některých obtížích, např. při  onemocnění žlučníku je na místě česnek z jídelníčku zcela vyloučit. V poslední době rapidně stoupá obliba česneku medvědího, který by mohl částečně pomoci eliminovat některé méně příjemné průvodní jevy po užití česneku běžného.

 • Maklura aneb indiánské pomeranče

  , 1 komentář

  Když lidé nedovedou nějakou rostlinu pojmenovat, tak si prostě vymyslí vlastní název. Tak tomu je i v případě maklury, tajemného stromu ze Severní Ameriky. Počátkem podzimu jsou jeho plody nepřehlédnutelné. Pozornost přitahují nejen svou barvou a velikostí, ale také strukturou povrchu.

 • škvor připadá lidem nebezpečný

  Škvor – škůdce nebo pomocník?

  , 0 komentářů

  Škvor do zjednodušených škatulek, kdy hmyz dělíme na užitečný nebo škodlivý, příliš nepasuje. Na jednu stranu nám pomáhá s likvidací larev mšic na druhou stranu se občas s chutí pustí i do listí či květů. K dobré pověsti škvorům nepomáhá ani jeho vzhled. Při pohledu na jejich kleštičky se jich mnoho lidí bojí.

 • celer bulvový s natí

  Celer na všechny způsoby

  , 1 komentář

  V našich zemích si dlouhodobě drží prvenství ve spotřebě celer bulvový. A to i přesto, že pěstování řapíkatého celeru má dlouhou historii. Znali jej už staří Řekové a Římané, kteří pěstovali vedle bulvových také odrůdy naťové a jemné odrůdy řapíkové. Už tehdy věděli, že přihrnutím listových řapíků zeminou, dosáhnou jejich vybělení a lepší chuti.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK