• listy loubinců se na podzim zbarvují do sytě červených barev

  Loubince oživí podzimní zahradu

  , 0 komentářů

  Počátek října je ideální čas po ladění podzimních barev v zahradě. Pozornost k sobě v této době poutají nejen sytě kvetoucí rostliny, ale i plochy porostlé popínavými rostlinami. Jednoznačně největší pozornost k sobě nyní strhávají díky barevným proměnám listů loubince.

 • stačí vybrat ty nejkrásnější listy

  Sólo pro podzimní listy

  , 0 komentářů

  Začal podzim, dny se krátí až překotným tempem. Proto vám nabízíme inspiraci, jak kus hřejivě teplých podzimních barev přinést domů. Stačí nasbírat pestře zbarvené listy a udělat si trochu času na tvoření.

 • podzim zbarví listy révy vinné

  Réva vinná jako dekorace podzimní zahrady

  , 0 komentářů

  Réva vinná patří k ovocným druhům, které můžeme v okrasné zahradě využít také jako velmi atraktivní dekoraci. Ne každý může mít vinohrad, ale skoro každý může pěstovat vinnou révu. Jen musíme zvolit vhodnou odrůdu a zasadit ji na dostatečně osluněné místo s dobře záhřevnou půdou.

 • v zahradách tvoří ocúny mohutné trsy květů

  Ocúny vykvetou i bez vody

  , 0 komentářů

  Zatímco běžně rychlené cibuloviny potřebují pro kvetení nádobu se zeminou nebo alespoň s vodou, ocúny jsou velmi skromné. Počátek podzimu si jejich květy mohou zpestřit i ti, kteří to mají do zahrádky daleko. Jako květinový dárek můžete hlízu ocúnů bez obav věnovat i těm, kteří péči o květiny neradi ztrácejí čas. Možná budete překvapeni, kolik krásy jediná hlíza předvede.

 • vertikální zahrady mohou mít různé podoby

  Zelená vertikální inspirace

  , 2 komentáře

  Vertikální zahrady se stále častěji stávají součástí moderní architektury. Díky důmyslným konstrukcím a zavlažovacím systémům je možné ozelenit rozlehlé svislé plochy. Tyto luxusní dekorace nejčastěji zdobí banky, hotely či obchodní centra.

 • pro ozdobu sušíme kukuřici i s oloupanými listeny

  Kukuřičné šustí využijete nejen na figurky

  , 0 komentářů

  Kukuřičné šustí jsou vlastně listeny obalující kukuřičné klasy. Po sklizni kukuřice vůbec nemusí skončit jako odpad či součást kompostu. Přinášíme vám inspiraci jak můžete šustí vdechnout nový život.

 • podzimní aranžmá ozdobí byt, balkon či terasu

  Podzimní kytice za pár kaček

  , 0 komentářů

  Končící léto nabízí obrovské množství barev a tvarů vhodných pro aranžování. Zvlášť ti, kteří mají vlastní zahradu, se mohou doslova vyřádit. Materiál pro aranžování mají vlastně zadarmo a určitě se vyplatí vyběhnout i do volné přírody. Možná budete překvapeni, jak snadná příprava originální podzimní kytice může být.

 • dřevěná polena u stěny chalupy

  Sklad dřeva ozdobou zahrady?

  , 1 komentář

  Možná zní titulek poněkud troufale, ale i dříví připravené na zimu může vypadat zajímavě. A to nejen vyskládané pod okny venkovské chalupy. Zažloutlé fotografie a vzpomínky pamětníků připomínají, jak důmyslně naši předci nechávali naštípaná polena prosychat na volném prostranství. Stavbám s kruhovým půdorysem říkávali ježek a k vidění bývaly hlavně v příhraničních oblastech.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK