• podzim nabízí pestré barvy listů

  Kdy začít sbírat podzimní listy?

  , 0 komentářů

  Začátek barevných podzimních proměn v přírodě je každý rok trochu jiný. Proto není možné doporučit nějaký konkrétní termín. Stačí však pozorně sledovat podzimní barevné proměny a podle dalších záměrů listy sušit.

 • květenství trav vyniknou na pozadí podzimně zbarvených listů keřů a stromů

  Okrasné trávy osvěží podzimní zahradu

  , 0 komentářů

  Počátkem podzimu můžeme okrasné trávy v zahradě využít nejen jako elegantní doplněk kvetoucích rostlin, ale také jako výrazný prvek, který strhne pozornost diváků. Zatímco některé trávy jsou nepřehlédnutelné kvůli své velikosti, jiné poutají pozornost sytými barvami.

 • dýňová polévka ve vydlabané dýni

  Prostřeno v dýni

  , 0 komentářů

  Skalní milovníci dýňových pokrmů servírují výsledky svého kulinářského umění ve vydlabaných dýních. Proměnu dýně v originální polévkovou mísu či misku zvládnete snadno. Při přípravě některých pokrmů vám poslouží dýně dokonce jako pekáč. Jedinou nevýhodou tohoto nádobí je, že je určeno pouze k jednorázovému použití.

 • čím nižší venkovní teploty, tím se kapusta lépe vybarví

  Kouzlení s okrasnou kapustou

  , 0 komentářů

  Už jste někdy zkusili pěstovat okrasnou kapustu? Nějaký čas na ní vlastně není ani její okrasa poznat. Na ono nádherné podzimní vybarvení, kdy střed rostliny prosvítí tóny růžové, fialové či bílé barvy, si totiž musíte počkat. Proměna barev začne až s poklesem venkovních teplot pod 10 °C, tedy ve chvíli, kdy většina ostatních zahradních rostlin začne svou krásu ztrácet.

 • zeleninové špagety se nejčastěji připravují z cuket

  Spiralizér čili špagetovač

  , 3 komentáře

  Ze špagetové dýně připravíme zeleninové špagety bez zvláštních pomůcek. Stačí ji upéct či uvařit a pak už jen servírovat její speciální dužninu. Pokud však chceme zpestřit své pokrmy i jinými druhy zeleniny v podobě úzkých dlouhých nudliček, pomůže nám jednoduchý kuchyňský kráječ. Nejčastěji se objevuje pod názvem spiralizér nebo špagetovač.

 • při nákupu vybíráme kvalitní sazenice macešek

  Sázíme macešky, okaté krasavice pro každého

  , 0 komentářů

  Jednoduché i rafinované, tak by bylo možné dvěma slovy představit macešky. Šlechtitelé se předhánějí nejen ve vytváření nových barevných variací.

 • babočka bílé C na kvetoucím rozchodníkovci

  Rozchodníky vás potěší celoročně

  , 0 komentářů

  Rozchodníky, respektive rozchodníkovce, patří k rostlinám s minimálními nároky na živiny i vláhu a přesto dovedou nadělat spoustu parády. V současné době se tyto celoročně atraktivní rostliny těší stále větší oblibě pěstitelů. S tím úzce souvisí také úsilí šlechtitelů.

 • pohled skrz lupu děti baví

  Než skončí prázdniny aneb zahrada hrou

  , 1 komentář

  Konec prázdnin už je na dohled a mnoho školáků tráví své poslední prázdninové dny doma. Nucené opakování jakékoli školní látky bývá pro děti nekonečně otravné, ale od televizorů či počítačů se někdy jen nerady odpoutávají. Pro inspiraci nabízíme fotografie, které napoví, jak ty, které už pískoviště nebaví, zaujmout.