• dárky můžeme

  Dárky zabalte elegantně, ale zároveň osobitě

  , 0 komentářů

  Před Vánocemi se to v obchodech často hemží až kýčovitě pestrými papíry na balení dárků. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak zabalit dárky i do jednobarevného balicího papíru. Porozhlédněte se po zahradě, využijte zbytky větviček z vánočního aranžování a věřte, že originálně zabalené dárky udělají velkou radost.

 • citrusové plody mají nejčastěji barvu oranžovou, žlutou nebo zelenou

  Kouzlení s pomerančovou kůrou

  , 0 komentářů

  Usušené plátky pomerančů, případně i dalších citrusových plodů, jsou oblíbenou součástí vánočních dekorací. Ať už si je sušíte sami a nebo je kupujete usušené, nejsou zrovna nejlevnější. K výzdobě však můžete využít i kůru, která by po konzumaci dužiny skončila v odpadu.

 • pěkně zabalený dárek potěší dvojnásob

  Tipy na vánoční dárky pro malé i velké zahradníky

  , 2 komentáře

  Vybíráte dárek pro náruživého zahrádkáře? Nebo potřebujete potěšit někoho, kdo zahradničí jen za oknem či na balkoně? Připravili jsme pro vás patero tipů na pěkné, ale zároveň i velmi praktické dárky pro zahradníky začínající i pokročilé.

 • připravíme si dostatečné množství vhodného aranžovacího materiálu

  Adventní věnec na dveře zvládne i začátečník

  , 0 komentářů

  K tradičním vánočním dekoracím patří věnce. Výroba adventního věnce v domácích podmínkách není složitá. Ale pokud máte pocit, že byste napoprvé zkusili raději něco jednoduššího, pusťte se do věnce na dveře. Zhotovit ho můžete z materiálu, který najdete na zahradě či v jejím blízkém okolí.

 • květy můžeme zhotovit také z listů liliovníku tulipánokvětého

  Růže z podzimního listí

  , 0 komentářů

  Krása podzimně zbarveného listí je prchavá a každý rok naprosto jedinečná. Záleží nejen na průběhu počasí, ale také na umístění stromů, jak se jejich listy vybarví. Poradíme vám, jak aspoň kousek té krásy uchovat i pro nevlídné dny.

 • podzim nabízí pestré barvy listů

  Kdy začít sbírat podzimní listy?

  , 0 komentářů

  Začátek barevných podzimních proměn v přírodě je každý rok trochu jiný. Proto není možné doporučit nějaký konkrétní termín. Stačí však pozorně sledovat podzimní barevné proměny a podle dalších záměrů listy sušit.

 • květenství trav vyniknou na pozadí podzimně zbarvených listů keřů a stromů

  Okrasné trávy osvěží podzimní zahradu

  , 0 komentářů

  Počátkem podzimu můžeme okrasné trávy v zahradě využít nejen jako elegantní doplněk kvetoucích rostlin, ale také jako výrazný prvek, který strhne pozornost diváků. Zatímco některé trávy jsou nepřehlédnutelné kvůli své velikosti, jiné poutají pozornost sytými barvami.

 • zeleninové špagety se nejčastěji připravují z cuket

  Spiralizér čili špagetovač

  , 3 komentáře

  Ze špagetové dýně připravíme zeleninové špagety bez zvláštních pomůcek. Stačí ji upéct či uvařit a pak už jen servírovat její speciální dužninu. Pokud však chceme zpestřit své pokrmy i jinými druhy zeleniny v podobě úzkých dlouhých nudliček, pomůže nám jednoduchý kuchyňský kráječ. Nejčastěji se objevuje pod názvem spiralizér nebo špagetovač.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK