• Květy leknínů přitáhnou pozornost k vodní hladině.

  Znásobte svou zahradu zrcadlením

  , 0 komentářů

  Efekt zrcadlení za příznivého světla a vhodného umístění umocní výrazné tvary a barvy v zahradě. A zdaleka se nemusí odrážet jen květy leknínů nad hladinou zahradního jezírka.

 • Barvené šišky jako nevšední vánoční dekorace

  Nevšední dekorace ze šišek

  , 0 komentářů

  Na zahradě nebo při procházce v lese můžeme objevit rozmanité poklady. Mezi nimi zaujímají své místo i šišky, tradiční symbol Vánoc. Šišky jsou se svými specifickými vlastnostmi neuvěřitelně důmyslným přírodním materiálem a hodí se pro různé formy dekorování.

 • borůvková směs ve skleničce pro pečený čaj

  Vánoční pečený čaj aneb potěšení nejen sváteční

  , 0 komentářů

  V průběhu adventního období často zažíváme místo zamyšlení a zklidnění mysli v duchu tradičních náboženských zvyklostí spíše nervozitu. Uklízíme, nakupujeme a doháníme vše potřebné. Vánoční náladu však nemusíme odkládat až na Štědrý večer, můžeme si ji vytvořit už nyní. Nabízíme vám voňavý recept, který vás potěší a zahřeje na těle i na duši.

 • Zimní zahrada

  Přednosti zimní zahrady

  , 2 komentáře

  Jsme-li vlastníky rodinného domu, oceníme s nadcházejícím ochlazováním a příchodem zimních měsíců tzv. zimní zahradu. Co si představit pod pojmem „zimní zahrada“? Někdo si vybaví dočasný příbytek pro rostliny, které by na zahradě venku nepřečkaly chladné období, jiný estetickou zahradní stavbu, která může nahradit pergolu a dát vašemu domu nový rozměr.

 • stačí vybrat ty nejkrásnější listy

  Sólo pro podzimní listy

  , 0 komentářů

  Začal podzim, dny se krátí až překotným tempem. Proto vám nabízíme inspiraci, jak kus hřejivě teplých podzimních barev přinést domů. Stačí nasbírat pestře zbarvené listy a udělat si trochu času na tvoření.

 • vertikální zahrady mohou mít různé podoby

  Zelená vertikální inspirace

  , 2 komentáře

  Vertikální zahrady se stále častěji stávají součástí moderní architektury. Díky důmyslným konstrukcím a zavlažovacím systémům je možné ozelenit rozlehlé svislé plochy. Tyto luxusní dekorace nejčastěji zdobí banky, hotely či obchodní centra.

 • Sukulenty - i zdánlivě obyčejný netřesk střešní dokáže zaujmout

  Sukulenty: zelené miniatury pro balkon i terasu

  , 0 komentářů

  Také máte pocit, že bujně porostlý balkon je vaším nedostižným snem? Potíže mají především ti, kteří mají slunné balkony ve vyšších patrech. Největší komplikace nastávají v době dovolených. Ne každý má někoho, komu s důvěrou svěří klíče od bytu a kdo je ochoten rostliny pravidelně zalévat.

 • výhodou je, pokud má nádoba kruhové úchyty

  Osázejte staré sudy, džbery nebo vědra

  , 0 komentářů

  Budujete zahradu ve venkovském stylu? Přinášíme inspiraci na opětovné využití bednářských výrobků. Sudy na víno, pálenku nebo vodu, které už svému původnímu poslání dosloužily můžete využít na pěstování užitkových i okrasných rostlin.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK