• podzimní aranžmá ozdobí byt, balkon či terasu

  Podzimní kytice za pár kaček

  , 0 komentářů

  Končící léto nabízí obrovské množství barev a tvarů vhodných pro aranžování. Zvlášť ti, kteří mají vlastní zahradu, se mohou doslova vyřádit. Materiál pro aranžování mají vlastně zadarmo a určitě se vyplatí vyběhnout i do volné přírody. Možná budete překvapeni, jak snadná příprava originální podzimní kytice může být.

 • dřevěná polena u stěny chalupy

  Sklad dřeva ozdobou zahrady?

  , 1 komentář

  Možná zní titulek poněkud troufale, ale i dříví připravené na zimu může vypadat zajímavě. A to nejen vyskládané pod okny venkovské chalupy. Zažloutlé fotografie a vzpomínky pamětníků připomínají, jak důmyslně naši předci nechávali naštípaná polena prosychat na volném prostranství. Stavbám s kruhovým půdorysem říkávali ježek a k vidění bývaly hlavně v příhraničních oblastech.

 • červená židle u zídky z pálených cihel

  Čarování ze starých cihel

  , 0 komentářů

  Možná také někde v koutě zahrady schováváte staré květníky a omšelé pálené cihly. Tyhle věci s nádechem starých časů se většinou do moderního prostředí příliš nehodí. Ale loučit se s nimi určitě nemusíte. Zvlášť v zahradě laděné ve venkovském stylu se uplatní báječně.

 • starček přímořský v sousedství s oranžovými afrikány

  Rostliny se stříbřitými listy - stříbrné kytky pro vaši zahradu

  , 2 komentáře

  Rostliny se stříbřitými listy bývají velmi atraktivní samy o sobě. Zvlášť, když vynikají vedle své barvy také zajímavým tvarem. V okrasných záhonech naprosto dokonale doplňují syté barvy letniček, ale skvěle ladí také s jemnými tóny modrých či růžových barev. Proto některým z nich rádi promineme nepříliš výrazné květy.

 • dívka si čte v závěsné houpačce

  Nejlepší místo na čtení

  , 3 komentáře

  Čas od času je příjemné odložit zahradní nářadí, přivřít oči a zapomenout, že na zahradě je potřeba udělat to či ono. Koneckonců, koloběh zahradních prací je nekonečný a chvíle, kdy by bylo úplně všechno hotové, vlastně neexistuje. Proto se hodí mít nějaký kout, kde můžeme nerušeně relaxovat, třeba s knížkou v ruce.

 • chodník vytvořený z nášlapných kamenů doplňují kamínky

  Který chodník bude slušet vaší zahradě?

  , 1 komentář

  Cesty jsou nepřehlédnutelným prvkem zahradní architektury. Pomáhají vytvářet rámec zahrady, spojují její různé prvky a navádějí oko návštěvníků k důležitým bodům. Pokud se vám znelíbí záhon s letničkami, není nic snazšího, než v příštím roce vysadit rostliny jiných barev či tvarů. Nepovedená cesta však může být nehezkou čmouhou a zkazit dojem ze sebekrásněji osázeného prostoru.

 • kniha poradí kdy a jak stříkat keře

  Řez zahradních rostlin i pro začátečníky

  , 0 komentářů

  Možná se vám to už také někdy stalo – rádi byste ten či onen keř či stromek seřízli, ale nejste si jistí, kdy a jak to nejlépe udělat. Informací o řezu dřevin je docela dost. Potíž je v tom, že většina autorů předpokládá, že víte co chcete řezat. Jenže co když někdo se zahradničením začíná a na pozemku roste něco, co nezná? Představíme vám knihu, která by měla pomoci i v podobných případech.

 • rozkvetlá louka

  Katalogy poradí čím vylepšit zahradu

  , 1 komentář

  Nevlídné dny konce zimy jsou jako stvořené pro hledání nápadů, čím vylepšit zahradu či balkon v blížící se sezóně. Množství katalogů a ceníků můžete získat v elektronické podobě přímo z internetu. Pokud dáváte přednost tištěným katalogům, je nejvyšší čas na jejich objednání či vyzvednutí u specializovaných prodejců.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK