• předzahrádka s růžemi a hostami

  Toužíte po předzahrádce?

  , 0 komentářů

  Mnohdy je plocha mezi domem a veřejnou komunikací velmi malá. I tak je možné na ní vytvořit osobitou vizitku. Přinášíme inspiraci, jak využít tento prostor na maximum. Zároveň vás upozorníme, co všechno je třeba před budováním předzahrádky zvážit, aby výsledkem nebylo zbytečné rozčarování.

 • působivě vypadá hořící oheň v ocelovém koši

  Klasické ohniště, gril nebo oheň v koši?

  , 13 komentářů

  Zahradní zákoutí většinou komponujeme především s ohledem na denní světlo. Ale i ve chvíli, kdy slunce zapadne, může být nápaditě vyřešený zahradní kout velmi atraktivní. Středobodem, kolem kterého se večer všechno točí, se stává ohniště.

 • měsíční jahody obvykle kvetou bíle a mají červené plody

  Měsíční jahody netradičně

  , 0 komentářů

  Pokud patří tohle drobné ovoce k vašim oblíbeným, zkuste se poohlédnout po některé méně běžné odrůdě. V případě měsíčních jahod zdaleka neplatí, že mají vždy pouze zelené listy, jednoduché bílé květy a červené plody. Netradiční jahodníky mohou přinést zajímavé zpestření i do okrasné části vaší zahrady.

 • orientační světla zvyšují bezpečnost nočního pohybu

  Jak rozsvítit zahradu?

  , 4 komentáře

  Vhodně umístěné dekorační světlo dodá noční zahradě zvláštní kouzlo a tajemnou atmosféru. Některé světelné zdroje jsou díky svému vzhledu skutečnými šperky nejen noční zahrady. Naopak orientační světla bývají přes den často velmi nenápadná. O to více nám v noci usnadňují pohyb.

 • ochrana mladého salátu netkanou textilií

  Ochrana sadby před mrazíky

  , 1 komentář

  Počasí dovede být počátkem jara neuvěřitelně vrtkavé. Sotva si začneme užívat teplé dny, kdy meteorologické stanice hlásí z mnoha koutů republiky teplotní rekordy, už abychom se zas poohlíželi po teplejším oblečení. A zapomenout bychom neměli ani na rostliny, kterým chlad nedělá dobře.

 • chodník vytvořený z nášlapných kamenů doplňují kamínky

  Který chodník bude slušet vaší zahradě?

  , 1 komentář

  Cesty jsou nepřehlédnutelným prvkem zahradní architektury. Pomáhají vytvářet rámec zahrady, spojují její různé prvky a navádějí oko návštěvníků k důležitým bodům. Pokud se vám znelíbí záhon s letničkami, není nic snazšího, než v příštím roce vysadit rostliny jiných barev či tvarů. Nepovedená cesta však může být nehezkou čmouhou a zkazit dojem ze sebekrásněji osázeného prostoru.

 • zahradní domek ochrání nářadí před počasím i nenechavci

  Víc, než obyčejný zahradní domek

  , 5 komentářů

  Uvažujete o novém zahradním domku na nářadí? Připravili jsme pro vás inspiraci, jak se i takováto účelová stavba může stát atraktivním, zároveň však užitečným prvkem vaší zahrady. Čím menší pozemek máte k dispozici, tím pečlivěji každý podobný nákup zvažujte.

 • bergénie tučnolistá s růžovými květy

  Kde to sluší bergéniím?

  , 0 komentářů

  Bergénie představují v mnoha zahradách takové stálice, že už je skoro ani nevnímáme. Mnohdy ani netušíme, kdo je kdy vysadil. Tyhle skrovné trvalky každoročně vykvétají na jaře mezi prvními. Díky tomu, že jsou bergénie poměrně nenáročné stálezelené rostliny, mají v zahradě širokou škálu uplatnění.