• z palet je možné vyrobit jednoduchý zahradní nábytek

  Darujte paletám další život

  , 0 komentářů

  Původním posláním dřevěných palet je usnadnění přepravy nákladů. Ale používat je můžeme také jako přírodní materiál vhodný k recyklaci. Přinášíme inspiraci k využití palet v zahradě, ale také rady čeho si při jejich obstarávání všímat.

 • klasické motivy z indiánských totemů

  Co totem, to originál

  , 0 komentářů

  Totemy patří k méně tradičním prvkům, kterými můžeme zajímavě oživit zahradní kout s ohništěm či prostor, ve kterém kralují děti. Pokud jej vytvoříme sami, získáme navíc naprosto originální ozdobu a děti skvělou kulisu k hrám na indiány.

 • kapradiny a pivoňky vytvořily zajímavou kulisu soše dívky

  Sólo pro kapradiny

  , 0 komentářů

  Kapradiny patří k rostlinám, které vypadají zajímavě ve větší skupině i samostatně. Jejich kouzlo si tedy mohou užívat i ti, kteří na své zahradě nemají k dispozici velké zalesněné či hajní partie. Pokud zvolíte kapradinám vhodné prostředí, stanou se z nich působivé solitéry.

 • detailní pohled na hmyzí hotel

  Přilákejte na zahradu užitečný hmyz

  , 0 komentářů

  Přemýšleli jste někdy, proč je pravá vanilka tak drahá? Prý hlavně proto, že její pěstování mimo původní oblast Mexika je mimořádně náročné na ruční práci. Pěstitelům se sice tuto užitečnou orchidej daří pěstovat i na Madagaskaru, v Ugandě či na Tahiti, ale jen za cenu ručního opylení. Zatímco vanilovník se přestěhovat podařilo, jeho přirození opylovači – včelky z rodu Melipona, jinde než v Mexiku žít neumí.

 • kříženci mangoldu vynikají barevnými řapíky

  Pusťte zeleninu i do okrasné zahrady

  , 0 komentářů

  I tehdy, když nemusíme bojovat o maximální využití každého kousku zahrady, stojí za to občas trochu vybočit z běžných zvyklostí. Některé druhy zeleniny mohou svým vzhledem zpestřit i okrasnou část zahrady nebo se stát výrazným prvkem v ornamentální zeleninové zahradě.

 • zralým jahodám to sluší v kytici s květy heřmánku

  Jahody v kytici i čokoládě

  , 1 komentář

  Pokud máte na zahradě kout plný měsíčních jahod a nebo v nedaleké přírodě paseku s těmi lesními, můžete je naaranžovat do kytice. Tentokrát však ne v podobě květů, ale už s plody. Červené jahody jsou krásné samy o sobě, ale přidat můžete bílý heřmánek či blankytně modré chrpy. Každému bude jasné, že léto je tu v plné kráse.

 • Topiary: pokud máte dostatečně prostornou zahradu, můžete si pořídit třeba slona

  Topiary aneb sochy z keřů

  , 0 komentářů

  Skutečnost, že slovo topiary většině lidí u nás nejspíš vůbec nic neříká, leccos napovídá. A přitom jsme vlastně všichni nějaké topiary viděli. Vždyť bez pečlivě tvarovaných keřů se neobešel žádný barokní zámecký park. Historie tvarování dřevin však sahá ještě dál. Mistrovsky si v téhle disciplíně vedli už staří Římané...

 • květy kaliny obecné připomínají sněhové koule

  Bílá elegance pro vaši zahradu

  , 0 komentářů

  Z množství rostlin, které okouzlují bílými květy nejrůznějších tvarů a velikostí se tentokrát zaměříme na keře. Přesněji na ty, které prozáří zahrady na přelomu jara a léta. Potěší nás nejen svými květy, ale v mnoha případech i velmi příjemnou vůní.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK