• bergénie tučnolistá s růžovými květy

  Kde to sluší bergéniím?

  , 0 komentářů

  Bergénie představují v mnoha zahradách takové stálice, že už je skoro ani nevnímáme. Mnohdy ani netušíme, kdo je kdy vysadil. Tyhle skrovné trvalky každoročně vykvétají na jaře mezi prvními. Díky tomu, že jsou bergénie poměrně nenáročné stálezelené rostliny, mají v zahradě širokou škálu uplatnění.

 • přehledné zavěšení drobného nářadí

  Neztrácejte čas hledáním nářadí

  , 0 komentářů

  Zahradní nářadí je třeba nejen správně vybrat, ale také vhodně uskladnit. A to nejen s ohledem na povětrnostní vlivy, ale také kvůli nám samotným. Ať už své zahradní pomocníky skladujete v garáži, ve sklepě nebo speciálním domku, vždy by mělo být nářadí uloženo úsporně, dostupně a zároveň bezpečně.

 • zvlášť atraktivně působí rudé pruty svíd na sněhu

  Svída prozáří zimní zahradu červenými pruty

  , 0 komentářů

  Je vám líto, že je v zimě zahrada málo barevná? Využijte zimní období k hledání inspirace. Mnohé botanické zahrady nabízejí v tuto dobu návštěvu zdarma či za symbolické vstupné. Všímejte si nejen tvarů, ale také struktur a barev větví.

 • dřevěná kvedlačka průmyslové výroby

  Kvedlačka jako vánoční vzpomínka

  , 0 komentářů

  Svátek Tří králů, který se slaví 6. ledna, je posledním dnem vánočního období. Po něm přichází čas na likvidaci vánoční výzdoby, včetně stromku. Měli jste letos tak krásný kus, že je vám líto ho vyhodit? Sáhněte pro pilku a vyrobte si originální kvedlačku - samorost.

 • dárky můžeme

  Dárky zabalte elegantně, ale zároveň osobitě

  , 0 komentářů

  Před Vánocemi se to v obchodech často hemží až kýčovitě pestrými papíry na balení dárků. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak zabalit dárky i do jednobarevného balicího papíru. Porozhlédněte se po zahradě, využijte zbytky větviček z vánočního aranžování a věřte, že originálně zabalené dárky udělají velkou radost.

 • citrusové plody mají nejčastěji barvu oranžovou, žlutou nebo zelenou

  Kouzlení s pomerančovou kůrou

  , 0 komentářů

  Usušené plátky pomerančů, případně i dalších citrusových plodů, jsou oblíbenou součástí vánočních dekorací. Ať už si je sušíte sami a nebo je kupujete usušené, nejsou zrovna nejlevnější. K výzdobě však můžete využít i kůru, která by po konzumaci dužiny skončila v odpadu.

 • pěkně zabalený dárek potěší dvojnásob

  Tipy na vánoční dárky pro malé i velké zahradníky

  , 2 komentáře

  Vybíráte dárek pro náruživého zahrádkáře? Nebo potřebujete potěšit někoho, kdo zahradničí jen za oknem či na balkoně? Připravili jsme pro vás patero tipů na pěkné, ale zároveň i velmi praktické dárky pro zahradníky začínající i pokročilé.

 • připravíme si dostatečné množství vhodného aranžovacího materiálu

  Adventní věnec na dveře zvládne i začátečník

  , 0 komentářů

  K tradičním vánočním dekoracím patří věnce. Výroba adventního věnce v domácích podmínkách není složitá. Ale pokud máte pocit, že byste napoprvé zkusili raději něco jednoduššího, pusťte se do věnce na dveře. Zhotovit ho můžete z materiálu, který najdete na zahradě či v jejím blízkém okolí.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK