• proutěný věnec ozdobený květináči se sukulenty

  Rozpustilé květináče

  , 1 komentář

  Květináč bývá většinou méně výrazným doplňkem rostlin. Jak je však patrné ze snímků, můžeme mu bez obav přenechat i hlavní roli. Snadno a levně si tak pořídíme naprosto osobitou ozdobu zahrady.

 • sítě se hodí i pro pěstování hrachu ve velkém

  Nejlepší opory pro hrách

  , 0 komentářů

  Toužíte po co největší a pohodlné sklizni hrášku? Využijte úponky, kterými se hrách zachytává o opory. Stačí rostlinám včas nabídnout vhodnou oporu. Vždyť pár deštivých dní či silnější vítr mohou porost obtěžkaný dozrávajícími lusky snadno znehodnotit. Navíc dobře zvolená opora dodá vaší zahradě šmrnc.

 • na skalce to velmi dobře sluší rostlinám, které tvoří nízké koberce květů

  Toužíte po skalce? Jděte na výlet!

  , 0 komentářů

  Výzva z titulku není v žádném případě míněna tak, že byste rostliny pro svou budoucí skalku měli vyrýpávat v přírodě. To nejen proto, že většina rostlin, kterým by to na skalce slušelo, je ve volné přírodě přísně chráněna, ale také proto, že by svévolné přemístění nemusely přežít.

 • koláč ozdobený červeně zbarevenými řapíky rebarbory

  Rebarborou ozdobíte koláče, chutná je i k masu

  , 0 komentářů

  Máte-li dostatek rebarbory a strávníky, kterým její konzumace ze zdravotních důvodů nevadí, pak máte v rebarboře téměř ideální rostlinu. Na jaře roste jak o závod a z jejích řapíků je možné připravit jak jídla sladká, tak i slaná. A to v době, kdy se na sklizeň většiny plodin v našich podmínkách teprve těšíme.

 • květenství kopru působí atraktivně

  Kopr jako skvělý soused pro zeleninu i květiny

  , 0 komentářů

  Kopr obvykle pěstujeme v zeleninové zahradě. Je pravda, že patří mezi kořeninovou zeleninu, ale klidně jej můžeme vyset i do okrasné části zahrady. Odvděčí se nám nejen jemnou vůní a atraktivním květenstvím, ale dokáže chránit některé rostliny před škůdci.

 • dobře osázené závěsné koše působí vzdušným dojmem

  Závěsné koše přidají prostoru další rozměr

  , 0 komentářů

  V malé i větší zahradě můžeme se závěsnými koši doslova kouzlit. Jejich vhodným umístěním přidáme zahradě vzdušné patro. Přinášíme inspiraci jak snadno zkrášlit místa, která by jinak působila smutně a nudně.

 • myš z vajíčka a plátků ředkvičky

  Rozpustilé ředkvičky dětem zachutnají

  , 0 komentářů

  O tom, že jsou ředkvičky výbornou zeleninou pro zpestření jarního jídelníčku, není pochyb. Ne vždy se to však daří vysvětlit menším dětem. Stačí, aby měly zkušenost s hodně pálivým kouskem a už je odmítají. Prostřednictvím fotografií přinášíme inspiraci, jak ředkvičky atraktivně nabídnout dětem ke svačině či večeři.

 • než přidáme narcisy k tulipánům, měly by být ve vodě den samotné

  Narcis ve váze nemusí být sám

  , 0 komentářů

  Podle pověsti Narcis zahynul kvůli přílišné sebelásce. Ve váze se však rostliny stejného jména chovají opačně: slizovitou tekutinou, která vytéká z jejich stonků, likvidují ostatní. Poradíme vám, s kým se narcisy snášejí nejlépe a co můžete udělat pro to, aby další květiny v jejich společnosti nestrádaly.