• v zahradách tvoří ocúny mohutné trsy květů

  Ocúny vykvetou i bez vody

  , 0 komentářů

  Zatímco běžně rychlené cibuloviny potřebují pro kvetení nádobu se zeminou nebo alespoň s vodou, ocúny jsou velmi skromné. Počátek podzimu si jejich květy mohou zpestřit i ti, kteří to mají do zahrádky daleko. Jako květinový dárek můžete hlízu ocúnů bez obav věnovat i těm, kteří péči o květiny neradi ztrácejí čas. Možná budete překvapeni, kolik krásy jediná hlíza předvede.

 • vertikální zahrady mohou mít různé podoby

  Zelená vertikální inspirace

  , 2 komentáře

  Vertikální zahrady se stále častěji stávají součástí moderní architektury. Díky důmyslným konstrukcím a zavlažovacím systémům je možné ozelenit rozlehlé svislé plochy. Tyto luxusní dekorace nejčastěji zdobí banky, hotely či obchodní centra.

 • pro ozdobu sušíme kukuřici i s oloupanými listeny

  Kukuřičné šustí využijete nejen na figurky

  , 0 komentářů

  Kukuřičné šustí jsou vlastně listeny obalující kukuřičné klasy. Po sklizni kukuřice vůbec nemusí skončit jako odpad či součást kompostu. Přinášíme vám inspiraci jak můžete šustí vdechnout nový život.

 • podzimní aranžmá ozdobí byt, balkon či terasu

  Podzimní kytice za pár kaček

  , 0 komentářů

  Končící léto nabízí obrovské množství barev a tvarů vhodných pro aranžování. Zvlášť ti, kteří mají vlastní zahradu, se mohou doslova vyřádit. Materiál pro aranžování mají vlastně zadarmo a určitě se vyplatí vyběhnout i do volné přírody. Možná budete překvapeni, jak snadná příprava originální podzimní kytice může být.

 • dřevěná polena u stěny chalupy

  Sklad dřeva ozdobou zahrady?

  , 1 komentář

  Možná zní titulek poněkud troufale, ale i dříví připravené na zimu může vypadat zajímavě. A to nejen vyskládané pod okny venkovské chalupy. Zažloutlé fotografie a vzpomínky pamětníků připomínají, jak důmyslně naši předci nechávali naštípaná polena prosychat na volném prostranství. Stavbám s kruhovým půdorysem říkávali ježek a k vidění bývaly hlavně v příhraničních oblastech.

 • Sukulenty - i zdánlivě obyčejný netřesk střešní dokáže zaujmout

  Sukulenty: zelené miniatury pro balkon i terasu

  , 0 komentářů

  Také máte pocit, že bujně porostlý balkon je vaším nedostižným snem? Potíže mají především ti, kteří mají slunné balkony ve vyšších patrech. Největší komplikace nastávají v době dovolených. Ne každý má někoho, komu s důvěrou svěří klíče od bytu a kdo je ochoten rostliny pravidelně zalévat.

 • červená židle u zídky z pálených cihel

  Čarování ze starých cihel

  , 0 komentářů

  Možná také někde v koutě zahrady schováváte staré květníky a omšelé pálené cihly. Tyhle věci s nádechem starých časů se většinou do moderního prostředí příliš nehodí. Ale loučit se s nimi určitě nemusíte. Zvlášť v zahradě laděné ve venkovském stylu se uplatní báječně.

 • starček přímořský v sousedství s oranžovými afrikány

  Rostliny se stříbřitými listy - stříbrné kytky pro vaši zahradu

  , 2 komentáře

  Rostliny se stříbřitými listy bývají velmi atraktivní samy o sobě. Zvlášť, když vynikají vedle své barvy také zajímavým tvarem. V okrasných záhonech naprosto dokonale doplňují syté barvy letniček, ale skvěle ladí také s jemnými tóny modrých či růžových barev. Proto některým z nich rádi promineme nepříliš výrazné květy.