• zvlášť atraktivně působí rudé pruty svíd na sněhu

  Svída prozáří zimní zahradu červenými pruty

  , 0 komentářů

  Je vám líto, že je v zimě zahrada málo barevná? Využijte zimní období k hledání inspirace. Mnohé botanické zahrady nabízejí v tuto dobu návštěvu zdarma či za symbolické vstupné. Všímejte si nejen tvarů, ale také struktur a barev větví.

 • dřevěná kvedlačka průmyslové výroby

  Kvedlačka jako vánoční vzpomínka

  , 0 komentářů

  Svátek Tří králů, který se slaví 6. ledna, je posledním dnem vánočního období. Po něm přichází čas na likvidaci vánoční výzdoby, včetně stromku. Měli jste letos tak krásný kus, že je vám líto ho vyhodit? Sáhněte pro pilku a vyrobte si originální kvedlačku - samorost.

 • dárky můžeme

  Dárky zabalte elegantně, ale zároveň osobitě

  , 0 komentářů

  Před Vánocemi se to v obchodech často hemží až kýčovitě pestrými papíry na balení dárků. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak zabalit dárky i do jednobarevného balicího papíru. Porozhlédněte se po zahradě, využijte zbytky větviček z vánočního aranžování a věřte, že originálně zabalené dárky udělají velkou radost.

 • citrusové plody mají nejčastěji barvu oranžovou, žlutou nebo zelenou

  Kouzlení s pomerančovou kůrou

  , 0 komentářů

  Usušené plátky pomerančů, případně i dalších citrusových plodů, jsou oblíbenou součástí vánočních dekorací. Ať už si je sušíte sami a nebo je kupujete usušené, nejsou zrovna nejlevnější. K výzdobě však můžete využít i kůru, která by po konzumaci dužiny skončila v odpadu.

 • pěkně zabalený dárek potěší dvojnásob

  Tipy na vánoční dárky pro malé i velké zahradníky

  , 2 komentáře

  Vybíráte dárek pro náruživého zahrádkáře? Nebo potřebujete potěšit někoho, kdo zahradničí jen za oknem či na balkoně? Připravili jsme pro vás patero tipů na pěkné, ale zároveň i velmi praktické dárky pro zahradníky začínající i pokročilé.

 • připravíme si dostatečné množství vhodného aranžovacího materiálu

  Adventní věnec na dveře zvládne i začátečník

  , 0 komentářů

  K tradičním vánočním dekoracím patří věnce. Výroba adventního věnce v domácích podmínkách není složitá. Ale pokud máte pocit, že byste napoprvé zkusili raději něco jednoduššího, pusťte se do věnce na dveře. Zhotovit ho můžete z materiálu, který najdete na zahradě či v jejím blízkém okolí.

 • květy můžeme zhotovit také z listů liliovníku tulipánokvětého

  Růže z podzimního listí

  , 0 komentářů

  Krása podzimně zbarveného listí je prchavá a každý rok naprosto jedinečná. Záleží nejen na průběhu počasí, ale také na umístění stromů, jak se jejich listy vybarví. Poradíme vám, jak aspoň kousek té krásy uchovat i pro nevlídné dny.

 • podzim nabízí pestré barvy listů

  Kdy začít sbírat podzimní listy?

  , 0 komentářů

  Začátek barevných podzimních proměn v přírodě je každý rok trochu jiný. Proto není možné doporučit nějaký konkrétní termín. Stačí však pozorně sledovat podzimní barevné proměny a podle dalších záměrů listy sušit.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK