• Sukulenty - i zdánlivě obyčejný netřesk střešní dokáže zaujmout

  Sukulenty: zelené miniatury pro balkon i terasu

  , 0 komentářů

  Také máte pocit, že bujně porostlý balkon je vaším nedostižným snem? Potíže mají především ti, kteří mají slunné balkony ve vyšších patrech. Největší komplikace nastávají v době dovolených. Ne každý má někoho, komu s důvěrou svěří klíče od bytu a kdo je ochoten rostliny pravidelně zalévat.

 • výhodou je, pokud má nádoba kruhové úchyty

  Osázejte staré sudy, džbery nebo vědra

  , 0 komentářů

  Budujete zahradu ve venkovském stylu? Přinášíme inspiraci na opětovné využití bednářských výrobků. Sudy na víno, pálenku nebo vodu, které už svému původnímu poslání dosloužily můžete využít na pěstování užitkových i okrasných rostlin.

 • loukoťové kolo v záplavě afrikánů

  Žehlička, džber či loukoťové kolo

  , 0 komentářů

  Ne každá věc, která doslouží, musí nutně skončit na skládce. Zvlášť dobře mohou takové věci vyniknout ve venkovsky laděných zahradách chat a chalup. Jen je potřeba se důkladně rozhlédnout a představit si, jak to či ono půjde vhodně do zahrady zakomponovat. Jako inspiraci vám nabízíme tři nápady na využití předmětů – vysloužilců – žehličky, džberu a loukoťového kola.

   

 • houpačka ze staré pneumatiky

  Houpačky potěší mrňata i puberťáky

  , 5 komentářů

  Vhodně zvolená a umístěná houpačka dokáže děti nejen na nějaký čas zabavit, ale zvlášť ty starší i pořádně rozpohybovat. Možná, že k jejímu zavěšení nebudete muset budovat žádnou složitou konstrukci. Někdy dostatečnou službu odvede stará pneumatika zavěšená na větvi starého stromu. Ale vybírat můžete i z modernějších variant.

 • mlýnský kámen s červenými tulipány

  Inspirace mlýnskými kameny

  , 0 komentářů

  Zatímco pro někoho staré věci představují nepoužitelné harampádí, pro jiné jsou vzácným otiskem dávných časů. K takovým předmětům určitě patří i mlýnské kameny, které je možné využít pro vytvoření atraktivního zákoutí venkovské zahrady.

 • nabídněte dětem různé povrchy pro bosou chůzi

  Zahrada pro bosé nohy

  , 1 komentář

  Chodit na boso je zdravé. Jenže zkuste se v dnešní době někde jen tak proběhnout bosou nohou. Ve volném terénu je to už téměř nemožné. Riziko, že šlápneme na ostrý předmět a poraníme si chodidlo je tak velké, že bosi chodíme jen velmi výjimečně. Na zahradě zas číhá nebezpečí v podobě bodavého hmyzu.

 • kvetoucí pažitka zpestří zeleninovou zahradu

  Květy pažitky osvěží vaši zahradu

  , 2 komentáře

  Pažitka zdaleka nemusí v zahradě plnit pouze roli čistě užitkové rostliny. Jejími rozkvetlými trsy můžeme zvýraznit část bylinkové zahrádky či s ní efektně olemovat kraje zeleninových záhonů. Vždyť i pokud roste planě v přírodě, tak se vyskytuje v poměrně velkých trsech.

 • děti rády pomáhají se zaléváním

  Minizáhon – ideální hřiště pro malé zahradníky

  , 0 komentářů

  Pokud se mluví o dětech na zahradě, většinou úvahy končí pouze tím, jak vhodně umístit pískoviště, houpačku případně prolézačku, skluzavku či trampolínu. Proč ale nenabídnout dětem prostor v podobě menšího záhonku, na kterém si samy zvolí, co budou pěstovat? Možná, že je právě ony zahradnické pokusy zaujmou natolik, že jednou zatouží po vlastní zahradě.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK