• čím nižší venkovní teploty, tím se kapusta lépe vybarví

  Kouzlení s okrasnou kapustou

  , 0 komentářů

  Už jste někdy zkusili pěstovat okrasnou kapustu? Nějaký čas na ní vlastně není ani její okrasa poznat. Na ono nádherné podzimní vybarvení, kdy střed rostliny prosvítí tóny růžové, fialové či bílé barvy, si totiž musíte počkat. Proměna barev začne až s poklesem venkovních teplot pod 10 °C, tedy ve chvíli, kdy většina ostatních zahradních rostlin začne svou krásu ztrácet.

 • netřesk kvete pouze jednou za život

  Netřesky nemusíte pěstovat jen na skalce

  , 2 komentáře

  V zahrádkách rostou netřesky nejčastěji na skalkách. Právě tam mají podmínky velmi blízké těm, na které jsou zvyklé z volné přírody: dostatek slunce a propustnou půdu. Netřesky milují suché a výslunné skály a kamenné zídky. Poradíme vám, jak si tyto zajímavé rostliny můžete užít i tehdy, pokud skalku nemáte.

 • tradice zelených střech má kořeny ve Skandinávii

  Zelená střecha nemusí být nedostižná

  , 0 komentářů

  Možná vám zelená střecha přijde jako nádherné, ale finančně poněkud nedosažitelné řešení. Ozeleněná plocha však nemusí být nutně jen na střeše domu. Bude-li mít dostatečnou nosnost, můžete oživit třeba střechu garáže nebo jiné menší zahradní stavby. Prozradíme vám také, jak důmyslně své střechy pokrývali bájní Vikingové v dobách, kdy nebylo možné koupit izolaci ani vhodný pěstební substrát.

 • vyzdobte chalupu sušenými květy

  Usušte si vzpomínky na léto

  , 0 komentářů

  Také je vám líto, že když se po týdnu vracíte na své oblíbené víkendové místo a některé květy už jsou dávno povadlé? Prodlužte jim život usušením. Zároveň jejich vhodným umístěním příjemně zpestříte i prostor, který by šel vyzdobit jen obtížně. Pár svazků s květy či listy bude slušet zvlášť těm stavením, která mají zahradu vyladěnou do venkovského stylu.

 • Clematis na kamenné zdi

  Plamének ozdobí ploty i staré zdi

  , 0 komentářů

  Pokud zvolíte vhodný kultivar, můžete se těšit, že vám Clematis zkrášlí i méně zajímavá zákoutí zahrady nejen svými květy, ale i mnohem později svými atraktivními semeny. Vybírejte tedy nejen podle tvaru a barvy květů, ale zvažte také nároky na stanoviště. V neposlední řadě zvažujte rychlost růstu a hlavní období kvetení.

 • balkonovky nemusejí být jen za okny či na balkoně

  Petúnie udělají radost i mimo balkon

  , 0 komentářů

  Pokud nemáte balkon ani vhodný prostor pro truhlíky za okny, nemusíte se petúnií vzdávat. V klasických záhonech se většině druhů u nás příliš nedaří. Ale stačí, když pro ně připravíte prostor v nádobách. Pak vám pomohou zkrášlit zákoutí vaší zahrady.

 • starý herbář

  Herbář nemusí být jen školní zlo

  , 1 komentář

  Tentokrát vám nabídneme inspiraci školním herbářem. Nebojte se, v žádném případě nepůjde o trápení s určováním rostlin. Spíš se zkuste na zahrádce, či v místě dovolenkového pobytu, důkladně porozhlédnout. Objevujte rostliny různých barev, tvarů a struktur vhodných k lisování. Budou se hodit nejen pro netradiční pozdrav z dovolené, ale i jako základ k řadě originálních dárků.

 • letničkový záhon zakončený březovým plotem

  Letničkám sluší přírodní ploty

  , 0 komentářů

  Plot nemusí být pokaždé jen prvek, který neprostupně uzavře naši zahradu před okolním světem. Naopak. Může skulinami v proutí nabídnout pohled na zajímavá zákoutí. A nebo výtečně poslouží uvnitř zahrady, kde pomůže při rozčlenění jednotlivých částí.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK