• bez černý - jak pěstovat plody bezinky

  Milujete bezinky? Zkuste je pěstovat

  , 0 komentářů

  Cíleně pěstovat něco tak všudypřítomného jako černý bez? Zdá se vám taková představa bláznivá? Ale třeba vás zaujme některý z vyšlechtěných kultivarů. Zatímco u části se šlechtitelé zaměřili na atraktivní vzhled, u dalších se soustředili na co největší výnosnost plodů – bezinek.

 • okrasné papričky červené a fialové plody

  Papričky pro užitek nebo na parádu?

  , 0 komentářů

  Stále větší oblibě se těší rostliny, které byť původně patřily do užitkové části zahrady, pronikají i do jejích okrasných částí. Na balkonech a terasách se v pozdním létě stále častěji objevují ozdobné papričky. Více než svými květy okouzlují diváky pestrobarevnými plody. Méně zkušeným pěstitelům však často přinášejí velké dilema: jíst či nejíst?

 • ořechoplodec klandonský (Caryopteris clandonensis) láká hmyz

  Ořechoplodec, ořechokřídlec nebo prostě modrovous

  , 0 komentářů

  Jsou rostliny, které si svou největší krásu schovávají na dobu, kdy většině ostatní konkurence dojde dech. K takovým patří ořechoplodec, známý také jako ořechokřídlec. Tedy spíše neznámý, protože mnoho lidí pod tímto názvem nemá představu žádné konkrétní rostliny. A to je velká škoda.

 • kytice orlíčků v mnoha barvách

  Nechte se okouzlit květy orlíčků

  , 0 komentářů

  Orlíčky nemusí být jen nenápadné krásky, které bez zvláštní péče rostou v polozapomenutých koutech venkovských zahrad. Pěstovat můžeme kultivary mnoha barev i tvarů. Asi největší pozornost poutají orlíčky dvoubarevné s dlouhými ostruhami. Velmi elegantně však působí i plnokvěté formy.

 • květy tařice skalní jsou sytě žluté

  Květy tařice skalní prozáří skalku i kamenné zídky

  , 0 komentářů

  Kvetoucí tařici skalní můžete obdivovat na přelomu dubna a května na řadě míst naší přírody. Její zářivě žluté květy často tvoří celé koberce a tak je snadno viditelná už z velké dálky. Vypadá to, jako by se pro tento čas některé skály oblékly do sytě žlutých šatů.

 • Jehličnatý cypřiš se šiškami

  Stálezelený cypřiš – jedinečný solitér i živý plot

  , 0 komentářů

  Svým výrazným kuželovitým tvarem jsou jehličnaté cypřiše nápadné a působí velice zajímavě a dekorativně. Jednotlivý strom, stejně jako keř či skupina více jedinců v řadě. Často jsou k vidění ve Středomoří i v dalších teplých oblastech, a tak nám jeho vysazení na zahradě může připomínat i příjemné zážitky ze zahraničních cest.

 • dezert přizdobený květem macešky

  Jaro na talíři: zelené lupení i pestré květy

  , 0 komentářů

  K  nejznámějšímu využití časně rašících bylinek patří velikonoční nádivky a špenát z kopřiv. Na jaře však můžete přizdobit talíř i celou řadou atraktivních jedlých květů. Poradíme vám co, kam a v jaké podobě se nejvíce hodí.

 • vypalování trávy může způsobit požár, ilustrační foto HZS ČR

  Tři důvody, proč nevypalovat starou trávu

  , 1 komentář

  Vypalování porostů výslovně zakazuje zákon i vyhlášky měst či obcí. Přesto statistiky hasičů každoročně potvrzují, že je nemálo těch, kteří zákazy překračují. Lidé si mnohdy neuvědomují, že riskují nejen vysokou pokutu, ale hlavně své zdraví a majetek. Příčinou mnoha požárů, které hasiči likvidují, jsou požáry lesních porostů a trávy.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK