Škůdci, plevel, choroby

Přidat vlákno
 • Záchrana fíkusu

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - S. , Poslední příspěvek: 27.7. 2015 16:43
  Příspěvek: Prosím o radu ako postavit na nohy moj fikus elastica. Jeho problémy: 1. krutenie listov 2. bodky po obode takmer kazdeho listu. Bodky su svetlozelenej farby 3. zltnutie a opadavanie starych velkych listov (asi som ho preliala, teraz uz asi 3 tyzdne nepolievam plus kyprim podu, aby sa vzduch dostal aj hlbsie a poda vyschla. Rastlina je totiz zasadena v kvetinaci bez mozneho odtoku vody) 4. ma na sebe drobne zivocichy. Az dnes som to zistila ako tu surfujem, tak som ho dokladne prehliadla, ci to nemoze byt aj kvoli tomu. Su velmi male, volnym okom poriadne nevidim strukturu, ale skor gulateho tvaru a behaju po listoch. Nie je ich vela. A nasla som aj asi 2 velmi jemne male pavucinky. Prosim o radu co robit, co za preparat kupit, aby sa mu zacalo darit.
 • Choroba vinné révy

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Zdenek , Poslední příspěvek: 21.7. 2015 20:30
  Příspěvek: Rád bych se zeptal, jestli je toto nějaká choroba výsadby keře, pokud ano co s ní? U ostatních nic takového nevidím.

  Fotografie je prosím zde:
  http://1drv.ms/1KaTf4R

  Velice děkuji za informaci.
 • Maliny - odumírání

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Luboš Bočák, Poslední příspěvek: 20.7. 2015 22:14
  Příspěvek: Dobrý den,

  Mám vysázeno několik druhů malin, všechny krásně rodily. Loni a letos opět je cosi devastuje. Podobně napadené a často zcela zničené jsou i listnaté keře v blízkém lesoparku.
  Poradíte mi prosím, jak se bránit?
  Mohu někam poslat pár obrázků??
 • Padlí na brslenu

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Veverková , Poslední příspěvek: 13.7. 2015 15:47
  Příspěvek: Na brslenu mám takový jako "bílý prášek". Rozlézá se to skoro po všech (mám jich víc i velké rostliny). Je to možné nějak zastavit?
 • Nemoc stříbrného smrku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Petkovová,DiS. , Poslední příspěvek: 11.7. 2015 20:10
  Příspěvek: Máme na zahradě dominantní nádherný stříbrný smrk, je 44 let starý. Před pár týdny nám onemocněl, nevíme proč. Z jedné strany "zrezivěl" a začalo mohutně opadat jehličí. "Rez" postupuje dál. Potřebujeme pomoc. Nevíte o co se jedná? Je možné si u vás objednat nějaký přípravek na léčbu? S přátelským pozdravem Miluše Petkovová, DiS.
 • Kokony na jalovci skalním

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucie , Poslední příspěvek: 10.7. 2015 10:09
  Příspěvek: Dobry den, na jalovci skalnim se nam na kazde strome objevilo cca 2-3 kokonu. Jsou bile,cca 4-5 mm. Co by to mohlo byt? Muze se jednat pouze o pavoucka anebo je to neco zavaznejsiho a musi se stromy postrikat? Mam i fotografie. Dekuji za odpoved,Lucie
 • Buxusy chřadnou od kořenů

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ondráčková , Poslední příspěvek: 04.7. 2015 15:23
  Příspěvek: Odcházejí mi asi 4 roky staré docela velké buxusy. Změní barvu ze zelené na tmavě zelenou až hnědou a nakonec úplně zaschnou. Při vyndání ze záhonu mají u kořenů plíseň bílo-šedinou. Buxusů mám asi 25 a letos jsem už 4 musela dát nové. Poradíte mi jak zamezit opakování. Je na to nějaký postřik?
 • Malý žlutý "brouček"

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Daniela , Poslední příspěvek: 01.7. 2015 08:01
  Příspěvek: Dobrý den mám na balkoně i v bytě na rostlinách malého "broučka" pleťové až žluté barvy velikého asi 1mm. Mám to skoro na každé rostlině bez rozdílu druhu. Na stromečcích, bylinkách rajčatech i okrasných rostlinách. Na listech se dělají bílé až průhledné fleky s černými tečkami. Můžete mi prosím poradit co to je a jak se toho zbavit?
  Děkuji za odpověď
 • Plevel v novém mladém trávníku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucie , Poslední příspěvek: 13.7. 2015 10:08
  Příspěvek: Dobrý den, před měsícem jsme na zahradě vyseli nový trávník. Ovšem bohužel máme velký problém s plevelem, který se nám tam velmi rozmnožil a v podstatě již převažuje nad nově vzrostlou trávou na více než polovině poseté plochy. Plevel je velmi hustý, především tam převládá taková plazivá rostlina se silnými stonky takové červené barvy a tlustými zelenými zakulacenými lístky (bohužel nevím, jak se nazývá), je čím dál více rozlezlejší a máme obavu, aby nám plevel zcela neudusil novou trávu. Nevíme, co s tím, protože postřiky proti plevelům se prý mohou používat až tak po třetí seči (teprve proběhla první) a plevele je čím dál víc a nová tráva se v něm již zcela ztrácí. Možná jsme špatně upravili půdu před vysetím, ovšem snažili jsme se udělat všechno podle různých rad a návodů, které jsme si našli. Trávník denně zaléváme (pokud tedy samozřejmě neprší), takže plevelům se daří. Existuje nějaké řešení této situace? Děkuji mockrát za pomoc.
 • Bílé skvrny na listech meruněk

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Roubíček , Poslední příspěvek: 01.7. 2015 07:47
  Příspěvek: Na rubu listů 5-leté meruňky se začaly dělat bílé skvrny a listy se začínají svinovat. Prosím o radu co to je a jaký postřik použít.
 • Chroustek letní a jeho likvidace

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 25.6. 2015 18:50
  Příspěvek: Na zahradě (většina plochy zatravněná, dva zeleninové záhonky a velká třešeň) máme letos velký počet chroustka letního. Co všechno může brouk zničit? Jak je možné se ho zbavit?
 • Zasychání větví buxusu

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 24.6. 2015 17:35
  Příspěvek: Několik let máme ve venkovních květináčích buxusy. Jeden z nich nám letos dělá starosti. Konce má zkroucené, hnědé, jakoby uschlé, ale rostlina uschlá není. Zblízka bílé chomáčky nevidím, tedy hádám, že škůdce mera to není.
 • Kroucení listů u rajčat

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 17.6. 2015 17:15
  Příspěvek: Vysadil jsem rajčata a teď mám obavu, že jsem něco udělal špatně. Rostlinám se začaly kroutit listy. Škůdce jsem žádné neobjevil. Mohlo by to být nedostatečnou zálivkou? Nebo umístěním na příliš slunném místě?
 • Stříbrný smrk opadává a hnědne

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ludmila Veitová, Poslední příspěvek: 09.6. 2015 17:50
  Příspěvek: Máme na zahradě 40 let staré stříbrné smrky.Letos jsme zaznamenali hnědnutí a opadávání jehlic.Dříve jsme to řešili hořkou solí.Postřík nelze provést pro jejich výšku.Jeden hnědne ze vnitř,ale má na konci zelené přírůstky.Mšice tam nevidím.Nevíme si rady jestli strom uříznout nebo zkusit něco jiného.
  Děkuji za odpověď
 • Kroucení listů cibule

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 07.6. 2015 21:45
  Příspěvek: U cibule se mi začala podivně kroutit nať. Bojím se, abych nepřišel o úrodu. Je možné použít nějaký postřik?
 • Černý oválný brouček/larva s oranžovými postranními pruhy na zadečku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - dvora dvorska, Poslední příspěvek: 03.6. 2015 15:31
  Příspěvek: Prosím o radu, jak se zbavit snad jen brouka/larvy (úzký 2 mm, 1 cm velký,černý, 6 nohou a za nimi dlouhý oválný zadeček, postranně jakoby štětinatý a s viditelně oranžovými pruhy do jeho poloviny, spíš po stranně než na nahoře , hlavička asi s kusad) - jakoby housenka s nohamav. Objevil se listech na 1 místě zahrady na všem - psí víno+ planý ovocný stromek( třešeň ?)+ rododendrodny!!, asi náhodně ,ale i na kůře smrku, jalovce. Lepí se na stěnu domu - visé zadečekm dolů , totéž i na listech.Listy jsou s dírami,snad od něj . Kde je chyba a co to je , co s ním ? Děkuji dvora
 • Hmyz na smrku

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Petr Tuček, Poslední příspěvek: 01.6. 2015 21:17
  Příspěvek: Na smrku se mi objevil černý lezoucí hmyz, smrk je tím úplně obalen..je to cca 5mm plochý bouk s šesti hnědýma nohama a dvěmi tykadly. Zatím nepozoruji žádné poškození stromu.. mohu dodat i obrázek škůdce.Předem děkuji za plodnou odpověď.
 • Choroba jahod?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Radka , Poslední příspěvek: 01.6. 2015 21:14
  Příspěvek: Dobrý den,
  poprvé jsem letos pro vnoučky koupila sazenice stáleplodících jahod v Obi a vysadila je do truhlíků. Všechny pěkně rostou, začínají se červenat první jahůdky, ale dnes při zalévání jsem objevila několik zvadlých listů. Při bližším pohledu jsem zjistila, že listy mají řapíky zhruba v polovině hnědočerné a lepkavé asi v délce 2 cm. Listy jsem odstranila, ale co dál? Je to choroba a jak proti ní bojovat? Děkuji za odpověď.
 • Pod podlahou nakousaný polystyren

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Michal Majak, Poslední příspěvek: 31.5. 2015 13:13
  Příspěvek: Začli jsme malovat a po odstranění lišt jsme našli hromádky rozkousaných polystyrenových podložek pod plovoucí podlahou, je to nakousáno naprosto nadrobno jako hladká mouka a je to jen tam kde je ten polystyren tedy v jiných místnostech to není jsou tam gumové, a hlavně jenom za skříněma nikde jinde, dal bych sem fotky ale nejde to sem vložit...Ví někdo mi poradit? celkem mě to znepokojuje...
 • Pýr v malinách

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ivana , Poslední příspěvek: 27.5. 2015 07:04
  Příspěvek:
  dobrý den,

  prosím moc o radu jakým postřikem bych se zbavila pýru v malinách?něco aby se zničil jen pýr, maliny zůstaly zachovány. většinou se plevele zbavuju mechanicky-motykou což v tomto případě nelze, protože kopat mezi malinama kde jse spostu starých kořenů od malin a nové výhony se nedá... děkuji moc

  Hopianová
 • Buxus - bílé chomáčky na nových výhoncích

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 26.5. 2015 11:59
  Příspěvek: Koupil jsem si buxus a objevily se mi na nových výhoncích mezi lístečky bílé chomáčky.
 • Mšice na stříbrném smrku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jehlář , Poslední příspěvek: 26.5. 2015 09:32
  Příspěvek: Stříbrný smrk pichlavý, výška 6 m. Zasychání větví až do koruny, mnoho jehličí na zemi. Náhodou zjištěny zelené mšice (mnoho) ale nyní velké množství mšic černých tvarem běžným (velké) ale i kulaté až 3 mm lezoucích ze stromu na stěnu domu a hromadících se u paty stromu. Jde o kalamitu těchto stromů i běžných smrků i ve větším okolí. Co dělat a jaký postřik? Obecní úřad jsme kontaktovali.
 • Tlustice – napadení chorobou

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 25.5. 2015 11:08
  Příspěvek: Všechny 3 tlustice, které jsem měla napadl jakýsi bílý povlak. Tlustice sesychá, opadává, nevyvíjejí se nové listy. Poraďte mi prosím, co s kytičkou dělat.
 • Zasychání plodů třešní

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Kölbel , Poslední příspěvek: 23.5. 2015 09:24
  Příspěvek: Naše malá sloupková pětiletá třešeň již druhý rok krásně a hojně vykvetla, avšak drobné plody nerostou, zasychají a opadávají. Pokud neopadnou, začnou se v drobných kroužcích zbarvovat dočervena. Listy ani kůra nejeví žádné známky napadení a bujně rostou. Nedostatkem vody to není. A jelikož je to již druhý rok stejné, myslím, že odpadají povětrnostní důvody.
 • Jabloň - hnědnutí květů

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - KAŠPAROVÁ , Poslední příspěvek: 21.5. 2015 10:09
  Příspěvek: Na 4 roky staré sloupové jablůňce jsem si všimla, že je převážná část odkvetlých květů zahnědlá a jakoby seschlá do klubíčka. Když jsem je vyloupla, zůstal po něm prázdný dolík. U opadlých okvětních lupínků je plný pestíků. Totéž máme i na normálních vzrostlých stromech. Zajímá mě jestli se jedná o namrzlé květy, nebo nějakého škůdce a nebo jsou to pouze neopylené květy. Dělá mi to starost.