Škůdci, plevel, choroby

Přidat vlákno
 • Prosba o pomoc pri zachrane stromu

  Počet komentářů: 3
  Autor: Zuzana Hevlisova, Poslední příspěvek: 20.6. 2020 22:29
  Příspěvek: Dobry den,

  moc prosim o radu,jak zachranit postupne rezavejici stromy a vyhnout se tak jejich uhynu? Nejsem zadnym odbornikem a nevim,proc po x desitek let zacaly stromy najednou jeden po druhem rezavet. Dva stromy jsou jiz cele zrezle (jehlici vsak neopadalo,zustalo na stromech) a nyni mi zacina reznout treti strom a ja se hrozim toho,ze dojde opet k jeho totalni zahube.
  Stromy hojne zalevam v obdobi sucha alespon 2x tydne.Na podzim i na jare jsem prihnojovala tekutym hnojivem na jehlicnany a konifery a davala jsem take na podzim i brzy z jara kolem korenu stromu sul draselnou.
  Jeden strom zacal reznout v unoru a v kvetnu byl jiz zrezly a uschly cely.Druhy strom zreznul minuly rok v rijnu po dvou mesicich od projeveni se prvnich znamek reznuti(hnednuti).Podotykam,ze jsem se snazila pri prvnich priznacich stromy okamzite vice zalevat a hnojit,ale ani ma dusledna pece v tomto smeru neodvratila jejich uplne seschnuti.
  Nyni zacina reznou treti strom a ja jsem jiz zoufala.Nechci prijit o dalsi nadherny strom v zahrade.Nevim,zda se nemuze jednat o nejakeho skudce?Zahradu jsem koupila s nadhernymi stromy pred 2 roky od pani,ktera tvrdila,ze stromy vubec nezaleva ani nijak nehnoji..
  Kazdopadne,jestli poznate z prilozenych fotografii,co stromu chybi ci kterym skudcem je napadnut a jakym zpusobem ho zachranit,budu Vam velice moc vdecna za jakoukoliv radu...
  Predem moc a moc dekuji.
  Zuzana.
 • Šedočerné berušky

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Honza , Poslední příspěvek: 18.6. 2020 12:32
  Příspěvek: Dobrý den, před 5 dny 12.6 se na naší (polosmuteční vrbě) usadily tisíce těchto šedočerných berušek a dnes 17.6, už je vrba komplet ožraná. Tito brouci spásli uplně všechny listky do jednoho. Nevim co jsou zač, ale nikdy před tím tu taková událost nebyla. Vrba je vysazaná 14 let (oblast Jílové u Děčína). Po postřiku na mšice něco pomřelo, ale z lesa asi 80m zase nalítali tisíce nových. Setkal jste se někdo s něčím takovým. YouTube Video
  https://youtu.be/UPCzJwygPno
 • Prokousané listy na růžích

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Adam Škutchan, Poslední příspěvek: 17.6. 2020 15:33
  Příspěvek: Dobrý den, na spodních listech od našich růží jsou malé dírky i větší okusy co to může způsobovat a jak se zbavit škůdce, který to provádí? Viz foto. Předem děkuji za odpověď
 • Dotaz červený rybíz

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Marie Popovňaková, Poslední příspěvek: 17.6. 2020 14:24
  Příspěvek: na listech červeného rybízu se ve větším rozsahu objevily puchýře,o jakého škůdce jde a jak se proti němu bránit ?Poradí někdo ?
 • Hnijící okurky

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Tom Tom, Poslední příspěvek: 17.6. 2020 14:18
  Příspěvek: Dobrý den, mohu se zeptat? mám problém s okurkama, a nevím co s tím, hniji ještě než vyrostou, děkuji za radu.
 • Slivoň kroucení listů a zelená vajíčka

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jiří , Poslední příspěvek: 13.6. 2020 21:43
  Příspěvek: Dobrý den, před několika dny se na mladé slivoní začaly kroutit listy a zespodu se objevila zelená vajíčka. Jedná se o mšici nebo jiného škůdce? Na začátku květu jsem provedl postřik Kuprikolem. Jak případně slivoň ošetřit, dá se zachránit úroda?
  Děkuji za radu.
 • Hrušeň

  Počet komentářů: 5
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Erika Mužíková, Poslední příspěvek: 09.6. 2020 09:05
  Příspěvek: Dobrý den.
  Prosím poraďte ,co by to mohlo být.Už 3 roky nám Hrušeň kvete,ale pak květy uschnou, zůstanou 4 maličkaté hruštičky, které také pomalu usychají.Listů je málo a jako by se jim nechtělo.
  Děkuji.Mužíková.
 • Bílé skvrny na listech

  Počet komentářů: 5
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Luboš Rosenbaum, Poslední příspěvek: 08.6. 2020 17:36
  Příspěvek: Dobrý den, máme před domem pod krovem Brslen. Je to roubenec na kmínku. Nyní se na něm objevili flíčky (asi plísně) a všichni tvrdí, že je to padlí, ale to by se měl list smotat a zavřít!? Nebo se mýlím??? Můžete mi prosím poradit co to je a jak h se toho zbavil???
 • Jedle

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Tomáš , Poslední příspěvek: 08.6. 2020 17:14
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o určení škůdce na jedli. Uvnitř shluku jehličí je tekutina, která po chvíli mezi prsty začne lepit. Pouhým okem není na jedli žádný škůdce vidět. Děkuji
 • Zčernalý strom švestka

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana Trojanova, Poslední příspěvek: 07.6. 2020 15:48
  Příspěvek: Dobry den,naše švestka nadherně kvetla.Radovali jsme se,že bude pěkna úroda.Ovšem cely strom,listy,zčernal. Sice bojuje,občas někde zelený lístek a par plodů.
  Můžete mi poradit
  Děkuji
  Trojanová
 • Balkonová rajčata

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Barbora Bursíková, Poslední příspěvek: 05.6. 2020 19:03
  Příspěvek: Dobrý den, poslední dobou mi spodní listy balkónových rajčat hnědnou zespodu a flekatì viz. foto. Je to jen na straně obrácené ke slunci a v malém rozsahu. Rostlinky jinak vypadají skvěle. Může to být spálené od slunce? Děkuji BB.
 • Ptačí zob

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Luboš Rosenbaum, Poslední příspěvek: 02.6. 2020 11:15
  Příspěvek: Máme na zahradě živý plot z ptačího zobu. Bohužel se nám na něm objevila tato houba. Můžete mi poradit co je to a jak se toho mám zbavit???
 • Škůdci na divizně

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Eva Vaculová, Poslední příspěvek: 02.6. 2020 10:18
  Příspěvek: Dobrý den,posílám foto škůdců kteří mi už druhým rokem napadli diviznu-prosím o upřesnění a jaká ochrana je možná.
 • Meruňka - mráz?

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jaromír Mlčoch, Poslední příspěvek: 01.6. 2020 12:09
  Příspěvek: Dobrý den. Prosím o radu.
  Druhý rok jarních mrazíků (předpokládám, že je to právě mrazem způsobeno) mám meruňky opět bez plodů. Z mladých výhonků vše zmrzlo, vč. listí - nové větve lezou nepřirozeně a často dělají i vlky.
  Mám raději provést na podzim pořádný výchovný řez? Co s těmi bodlinami? Jsou až 10 cm dlouhé.. a předpokládám, že letošní zaschnou stejně jako loňské.
  Ze zmrzlých květů se dělají "boláky" a teče z nich míza. Je to celé vlivem mrazu nebo je to choroba?
  Tři roky byla úroda ok, poslední dva roky bylo na jaře třeba týden 15-20 °C a dva dny -5°C. Letos přišel mráz ještě na začátku května a všechno (třešeň, broskve, jabloň, meruňky....) mi pomrzlo :(
  Děkuji za rady.
 • Rajčata

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Tomáš Tom, Poslední příspěvek: 01.6. 2020 10:11
  Příspěvek: Dobrý den, nevíte prosím proč můžou takto černá vršky rajčat? Děkuji
 • Levandule

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lada Předotová, Poslední příspěvek: 21.5. 2020 13:50
  Příspěvek: Mám problém- nějaký tvor mi denně uštipuje nebo uzobává rašící kvítky levandule ( oštípané jsou i konce tymiánu, rozmarýnu, ale nejvíc zjevně levandule) . Nevíte, kdo a proč to dělá a co s tím??? Podle mě to jsou nejspíše ptáci, jelikož kočka by keř vice poničila). Jsem z toho zoufalá, vypadá to, že do léta nezbyde jediný kvítek.... Děkuji za radu.
 • Pilatka švestková

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Vít , Poslední příspěvek: 19.5. 2020 17:48
  Příspěvek: Jaký účinný/kvalitní postřik proti pilatce švestkové je aktuálně v prodeji a můžete ho dopručit
 • Housenky na růžích

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Alena , Poslední příspěvek: 19.5. 2020 17:38
  Příspěvek: Dobrý den, objevily se mi housenky na růžích a ráda bych zjistila, o jaký druh se jedná. Má světlé tělo a oranžovou hlavu. Přikládám fotku. Děkuji
 • Houba zahubila vistárii

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Petra , Poslední příspěvek: 14.5. 2020 16:47
  Příspěvek: Dobry den, letos na jare jsem zjistila, ze mi uhynula 13 let stará vistarie. Jedne z hlavnich korenu byl napadeny houbou a cely strom "upadl". rostlinu i hlinu jsem zlikvidovala, prolila celou oblast fungicidem dle navodu. Doplnila novou hlinu.
  Jak dlouho je nutne misto osetrovat fungicidem, nez tam budu moct nasadit novou vistarii?
  Dekuji
 • šeřík - deformace listů

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Eva , Poslední příspěvek: 13.5. 2020 18:31
  Příspěvek: Dobrý den, u fialového šeříku je špička listu u některých listů zatáhnutá dovnitř nebo nenarostená, květy nasazeny, ale na hroznu rozkvete jen nějaký, čím to je a co na to pomůže. Děkuji za radu, Eva
 • Japonská vrba

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Patrik , Poslední příspěvek: 13.5. 2020 16:25
  Příspěvek: Dobrý den, objevili se mi na větvi japonské vrby černé skvrny s takovým šedým mazem, ta následně celá uschla.Ve vrchní části kmene se zase objevil hnědý maz Můžete mi prosím poradit. Děkuji. Hezký den.
 • Hrušeň - černá barva listu

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Eva , Poslední příspěvek: 12.5. 2020 16:08
  Příspěvek: Dobrý den, na mladé hrušni se začaly tvořit na listech tmavé fleky, Plody jsou nasazeny. Prosím o radu, co to je a co na to. Děkuji ,Eva
 • Choroby okurek

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Dana Nová, Poslední příspěvek: 11.5. 2020 13:32
  Příspěvek: Dobrý den,
  věděl by někdo, co napadlo mé okurky? Vypěstovala jsem si ze semínek sazeničky, které byly silné a krásně zelené. Ihned po přesazení do skleníku však začaly chřadnout, osychaly jim listy a přestaly růst. Můžete mi poradit, co to může být? Sazenice už jsem vytrhala a odstranila, ale chci si koupit nové, tak se bojím, aby se mi s nimi nestalo totéž. Dle obrázků na internetu by to mohla být plíseň nebo svilušky, ale na plíseň mi to přijde brzo a broučky jsem na rostlinách neviděla. Chemicky rostliny vůbec neošetřuji a nechci s tím ani začínat, preferuji přírodní cestu. Děkuji za případné rady a odpovědi. Dana
 • kadeřavost

  Počet komentářů: 1
  Autor: Honza , Poslední příspěvek: 06.5. 2020 17:38
  Příspěvek: Dobrý den, aktuálně řešíme u nových vysazených stromků (broskvoní) kadeřavost. Na internetu jsem četl, že je možné použít kromě herbicidů a fungicidů i chytrou houbu Polyversum Biogarden 5g, která je k dostání na internetu. Chtěl jsem se tedy informovat, zdali máte někdo s tímto zkušenosti a případně, zdali lze i nyní použít tuto houbu k ochraně a zničení kadeřavosti.
 • Chrousti

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Mira Holbová, Poslední příspěvek: 04.5. 2020 14:19
  Příspěvek: chrousti ničí naše zahrádky, jak je máme zlikvidovat