Diskuze na téma: přemnožení pavouci

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Blanka Pezlarová , Vloženo: 24.8. 2020 21:14
Dobrý den, nemůžu nikde najít žádnou odpověď na můj problém. Mám zahrádku plnou pavouků, je jich tak neúměrně velké množství, že od druhé poloviny července už do zahrádky prakticky nevstoupím, protože jich je strašně moc. Přelezou mně i na okno na truhlíky, udělají si pavučiny a kvítka v truhlíku neprospávají. Nemůžu trhat bylinky co mám v zahrádce, protože jsou plné pavučin. Normálně v přírodě tak moc pavouků na jednom místě nepotkám. Nevím si s tím vůbec rady, opakuje se to už několikáté léto. Moc děkuji za případnou radu.

Autor: Martina , Vloženo: 25.8. 2020 18:39
Dobrý den,

pavouci Vám mohou Vám vadit z estetického hlediska a proto, že jsou Vám nepříjemní, ale pro zahradu jsou v podstatě spíš přínosem. Pavouci nejsou škůdci, naopak jsou užiteční, odchytávají a požírají mouchy, komáry, mšice a další škodlivý hmyz. Tím, že do zahrady nechodíte a možná ji tedy ani příliš neudržujete, se pro Vás problém s pavouky nejspíš zhoršuje. Mají tam klid a pavučiny se přirozenou cestou neodstraňují, ale naopak rozšiřují.

Aby se pavouci nedostali při větrání do bytu, můžete umístit do oken husté síťky. Preventivně by mělo pomoct častěji uklízet problematická místa a tam, kde se nejvíce objevují, nastříkat vůni peprmintu, skořice nebo citrusů. Takové vůně pavouci nemají rádi. Případné pavučiny v bytě snadno odstraníte smetáčkem, pavouka je možné odchytit do sklenice a vypustit ven. Z truhlíku se dají pavučiny průběžně odstraňovat v tenkých rukavicích.