Diskuze na téma: Houba

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - tom , Vloženo: 09.10. 2020 11:27
Dobrý den,
mohl bych požádat o radu, co mi to roste za houbu v trávníku? Poprvé to vypadalo jako zpola zakopaný květák, houbu jsem odstranil ale pořád roste. Savo nepomáhá, nějaká chemie?
Děkuji za odpovědi

Autor: Redakce , Vloženo: 10.10. 2020 13:16
Dobrý den,

houbovým infekcím se obecně daří v místech s vyšší vlhkostí a těžkou, nepropustnou, půdou, zbavit se jich může být někdy dlouhodobější záležitostí. Trávníku mohou škodit i nevhodná hnojiva, zvířecí výkaly nebo použití nevhodných chemických prostředků. I ty mohou podporovat růst houbových organismů v půdě. Doporučujeme odstranit z trávníku celé postižené drny do hloubky alespoň půl metru. Zeminu pak nahradit novou (kvalitní), a poté zasít certifikované travní semeno.

Důležité je zamezit vlhkosti, což v některých lokalitách, zejména v období silnějších dešťů, není snadné zajistit. Může pomoci např. prořezat porost v okolí, aby se dostalo více slunce k postiženým místům, nebo provést odvodnění drenáží. Preventivně je potřeba trávník často provzdušňovat (vertikutace). Chemická likvidace fungicidy zabrat může, ale bylo by potřeba ze vzorku houby přesně identifikovat druh infekce, aby byla látka skutečně účinná. Univerzální prostředek neexistuje a v případě nevhodného použití by mohlo dojít k ještě větším škodám.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK