Škůdci, plevel, choroby

Přidat vlákno
 • Neznámý brouček

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jaromír J., Poslední příspěvek: 15.5. 2018 13:05
  Příspěvek: Dobrý den, doma kolem květin se mi objevuje stále větší množství neznámého broučka. Velikost jedinců je cca 2 mm. Obrázek přikládám v příloze. Mohli byste mi, prosím, poradit, o jakého brouka se jedná a popřípadě kde bych mohl hledat příčinu jeho výskytu u mě doma? Děkuji za odpověď.
 • Vadnutí části větví šeříku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Kateřina Děkanovská, Poslední příspěvek: 05.5. 2018 13:22
  Příspěvek: Šeřík se krásně olistil, nasadil na květy, ale několik větví (na straně odvrácené od slunce, asi dva metry od domu) zavadlo - květy uvadly před otevřením, zvadly i listy. Větve nejsou viditelně poškozené. Jak mám postupovat a jaká je příčina? Děkuji za radu.
 • Msice a cerni broucci

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka , Poslední příspěvek: 02.5. 2018 12:21
  Příspěvek: Mame malou zahradku, obehnanou ploty ze vsech stran. Velice se tam dari skudcum,predevsim msicim (na rybizech). Prosim,nejaka rada,jak se.jich zbavit? Bio postriky nezabiraji, vyluh z kopriv take ne.
  Aby toho nebylo malo, rok starou visen mi oziraji malinci cerni broucci. Loni mi sezrali vsechen polnicek. Jakakoliv rada draha. Dekuji
 • voskové kuličky na listech fikusu

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jan Hořínek, Poslední příspěvek: 28.4. 2018 14:52
  Příspěvek: Prosím pomozte mi identifikovat škůdce na listech fikusu. Na mladých listech se objevily jakoby voskové puchýřky. Listy opadávají. Puchýřky mají dírku, jakoby z nich něco vylezlo. Díky moc!
 • Nevadlec

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Magda , Poslední příspěvek: 08.1. 2018 18:43
  Příspěvek: Zdravím,

  mám problém. V pokoji pěstuji Nevadlec, dnes jsem si všimla, že na něm jsou pavučinky a na těch pavučinkách malí broučci světlé barvy. Nevíte někdo, co to může být a jak je odstranit? Děkuji za rady.
 • Neznámý plevel

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Miroslava , Poslední příspěvek: 30.10. 2017 18:05
  Příspěvek: Dobrý den.Objevil se mi v trávníku plevel a nemůžu se ho zbavit.Zkusila jsem postřik na dvoudelozni plevel,ale bez efektu.Nezná někdo radu jak se ho zbavit?Dekuji
 • Choroby dřevin

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Blanka , Poslední příspěvek: 20.9. 2017 11:05
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o radu. V poslední době se nám na různých dřevinách (smrk, borovice, líska, živý plot apod.) začaly tvořit takové plísňovité až houbovité útvary šedomodré až zelené barvy, které vytváří na větvích takové shluky, které se rozšiřují. Důsledkem toho dochází k postupnému usychání celých větví a tyto shluky se rozšiřují. Chtěla bych poradit v tom, o jakou chorobu se jedná a jak proti ní bojovat. Mám strach, abychom nemuseli všechny dřeviny postupně odstranit. Děkuji vám za odpověď. Blanka
 • Rododendron v přírodě

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Pavel Kudrna, Poslední příspěvek: 19.9. 2017 12:05
  Příspěvek: Vysadím-li rododendron na vhodném místě v přírodě, nehrozí jeho okousání vysokou zvěří?
 • Monoliová spála

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jan , Poslední příspěvek: 26.8. 2017 13:30
  Příspěvek: Dá se vyléčit postřikem a vystříháním postižených větví? Jak hluboko je vystříhat? Kdy to vystříhat? Zahradník nám tvrdí, že jedině strom vykopat a 2 roky tam meruňku nesadit.
 • Smrk stříbrný

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Markéta , Poslední příspěvek: 21.8. 2017 17:44
  Příspěvek: Dobrý den, mám na zahradě stříbrný smrk, který začal reznout od středu ven, přičemž mě připadá, jakoby jej něco vyžíralo zevnitř - na zemi u kmene je dřevěný prášek a když u stromu stojím, slyším jakoby "chroupání".  Můžete mi, prosím, poradit, o co se jedná? Děkuji, Markéta.
 • Napadení listů

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Luboš Šimko, Poslední příspěvek: 11.8. 2017 19:33
  Příspěvek: Zdravím, týden jsem byl pryč a napadlo/postihlo to většinu kytek na balkóně - nějaký typ? http://imgur.com/a/exlOB
 • maliník

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Hanka , Poslední příspěvek: 28.7. 2017 17:10
  Příspěvek: Maliník kvetl, plody se utvořily, ale i když zčervenají (někdy nepravidelně) jsou tvrdé, kyselé, velmi špatně oddělitelné, jakoby vůbec nezralé. Mám sazenice i nové pruty zlikvidovat? Co je to za nemoc?
 • Broučci na stole

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Martin , Poslední příspěvek: 28.7. 2017 11:15
  Příspěvek: Dobrý den, potýkáme se s malými světle hnědými broučky, kteří nám stále lezou po stole. Nevíme co s tím, pokaždé se objeví znovu. Stůl se nachází pod venkovní pergolou. Děkuji za rady.
 • Padlí na katalpě

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Dana Hrazdírová, Poslední příspěvek: 15.7. 2017 22:02
  Příspěvek: Dobrý den,
  mám na zahradě katalpu, která má již druhým rokem, bílé skvrny na listech, které postupně opadávají.
  Z Vašich odpovědí na dotazy jsem pochopila, že se zřejmě jedná o padlí.
  Bohužel, nikde jsem se nedočetla, jak mám strom ošetřit.
  Prosím o radu, čím a jak ošetřit strom, aby se padlí "vyléčilo".
  Děkuji Vám.
 • Okurky

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Helena Malá, Poslední příspěvek: 14.6. 2017 23:12
  Příspěvek: Dobrý den, mám okurky s dvoubarevnými listy, takové jako panašované. Co jim chybí? Jsou zelené a v tom světle zelené skvrny.
 • Plíseň hladkolisté petržele

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jarmila Herdová, Poslední příspěvek: 06.6. 2017 20:51
  Příspěvek: Hladkolistou petržel již dlouhá léta bez jakéhokoliv problému pěstuji v truhlíku na balkóně. Druhým rokem se ale na listech začaly objevovat nepravidelné světlé skvrny, jakoby vybledlá místa, struktura povrchu listu je nezměněná. V minulém roce jsem se ptala pěstitele zeleniny, zda neví, o co se jedná. Řekl mi, že to je plíseň, bojím se proto nať v kuchyni používat. Vzhledem k tomu, že byl konec sezóny, vyřešila jsem to vyhozením rostliny a v letošním roce jsem zasela novou. A je to tu zase. Byliny pěstuji ve speciálním substrátu určeném na pěstování bylin, nevím tedy, v čem je problém. Dá se skvrnitosti něčím předejít nebo zabránit?
 • Buxusy-zavíječ

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka Vorlíčková, Poslední příspěvek: 04.6. 2017 12:29
  Příspěvek: Dobrý den, živý plot z buxusu mi zcela zlikvidoval zavíječ zimostrázový. Chtěla bych se zeptat, jestli můžeme hned po odstranění napadených keřů buxusu do půdy zasadit nové keře jiného druhu, např. brslen nebo musíme půdu předtím nějak ošetřit? Děkuji.
 • Malé zelené housenky na maliníku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Olga , Poslední příspěvek: 01.6. 2017 15:56
  Příspěvek: Hezký den. Dneska jsem si všimla, že listy maliníku mají dírky. Když jsem je prohlédla, našla jsem malinkaté zelené housenky (cca 8x1 mm). Hledám na netu a nemůžu nic najít. Co s tím? Děkuji za radu.S pozdravem, Olina
 • Napadení buxusu

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Táňa Hrnčiříková, Poslední příspěvek: 29.5. 2017 07:51
  Příspěvek: Po návratu z dovolené jsem z hrůzou zjistila, že všechny Krušpánky co mám jsou úplně jako suché. Je možná nějaká choroba, která zničí všechny plůtky, zástřihy během 12 dní? Když jsem odjížděla byli krásně zelené.
  Děkuji za odpověď
 • Buxus - likvidace housenek

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jaroslava Hořejšová, Poslední příspěvek: 22.5. 2017 15:53
  Příspěvek: Jak zlikvidovat housenky na buxusech???
 • Choroba rajčat

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Miroslav Homolka Homolka, Poslední příspěvek: 18.5. 2017 22:25
  Příspěvek: Dobrý den, potřeboval bych poradit s identifikací choroby nebo škůdce na rajčatech. Všechny listy, i nově vyrůstající jsou úplně zkroucené, téměř do kuličky. Rostlina rajčete žije, ale růst je hodně zbržděný. Má i plody, které jsou ovšem také zdeformované - nejsou kulovité, ale jsou do špice a konec té špice je hnědý. Uvnitř každého plodu jsem našel takové malé asi 1cm dlouhé ložisko malinkých bílých teček.
  Tato nemoc se vyskytla u minimálně pěti rodin v mém sousedství. Všichni jsme pod sazenice dávali stejný kompost, a sazenice jsme kupovali každý jinde a různé odrůdy. Myslím že zdroj choroby pochází ze společného kompostu. Nevím ale, jak plodiny ošetřit, případně jak ošetřit zeminu. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc M. Homolka
 • Moniliová spála meruněk.

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - marek jasinski, Poslední příspěvek: 16.5. 2017 10:07
  Příspěvek: Mám na meruňce moniliovou spálu. Napadlo to 2 ze 4 kosterních větví. Strom je starý cca 3-4 roky. Když je odstraním, tak jde půl stromu do háje. Stříkám každý rok, i letos. Dotaz zní: zkrátit a nechat nebo zrušit celý strom? Je šance, že by silná větev obrašila za rok nebo je už definitivně mrtvá?
 • Sesychání listů rajčat

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - František Veselý, Poslední příspěvek: 14.5. 2017 20:35
  Příspěvek: Dobrý den,
  nevěděl by někdo, o co se jedná? Myslel jsem si, že je to jen nevhodnými podmínkami v bytě, ale pokračuje to i po přenesení ven a hlavně celkem rychle. Předešlý rok ve stejných podmínkách žádné problémy nebyly. Nakonec listy úplně seschnou. Váhám s výsadbou na záhon, kdyby to bylo něco závažnějšího...
 • Maliník - květopas

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Zdeněk Jílek, Poslední příspěvek: 14.5. 2017 18:30
  Příspěvek: Jak ošetřit maliník proti květopasu nebo to může být i něco jiného? Zasychají pupeny květů.
 • Zasychání poupat narcisů

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - ludmila , Poslední příspěvek: 04.5. 2017 17:24
  Příspěvek: Proč mi na jaře nevykvetou narcisy? Vyženou stvoly s poupaty a následně téměř všechna zaschnou a nevykvetou. Dělá to puze jeden druh, ale bohužel nevím, jaká je to odrůda. Cibule se zdají v pořádku, žádná plíseň, hniloba ani škůdce. Ludmila.