Diskuze na téma: Mech

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Marťa , Vloženo: 22.5. 2018 15:35
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na mech, co s ním. Vertikutujeme, ale mech mi přijde že ještě víc se rozrůstá.. co nějaká skalice nebo vápenné mléko.. nemůže zabít třeba samotný trávník? viz tipy na https://www.nedio.cz/blog/vertikutace-travniku děkuji

Autor: Redakce , Vloženo: 23.5. 2018 00:04
Dobrý den, tématikou jsme se podrobněji zabývali na našem webu v článku "Nenechte si mechem zarůst zahradu", kde najdete více informací (viz odkaz).

https://www.zahrada-centrum.cz/clanky/nahled/658-nenechte-si-mechem-zarust-zahradu

Autor: Hedvika , Vloženo: 25.5. 2018 13:16
Dobrý den, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že boj s mechem je někdy zdlouhavý a úporný. Jak vyplývá i z uvedeného článku, hodně záleží na složení a kvalitě půdy. Jestli je půda hutná a k tomu vlhká, mechu se bude dařit a nevyřeší to trvale ani vertikutace.
Naše zahrada je poměrně veliká a některá místa mechem vůbec netrpí, jsou totiž suchá. Ovšem část, která je po většinu dne ve stínu a navíc ve vlhčím pásmu, mechem zarůstá. Pravidelnou vertikutací a občasným vápněním se nám daří růst mechu omezovat, ale zcela vymýtit se nedá. Uvažujeme o provedení drenáže, která by mohla hodně pomoct, případně o úpravě půdy navezením písku, aby se trochu vylehčila.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK