Diskuze na téma: Usychají thuje

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Olga , Vloženo: 14.5. 2018 09:47
Dobrý den, prosím o pomoc: na chatě máme 60 thují, z toho 4 usychají. Kupovány stejný den u stejného prodejce, letos v květnu je máme dva roky, závlaha nepravidelná (jedná se o chatu, takže víkendy), v zimě vůbec, přihnojování na jaře a na podzim (hnojivo pro jehličnany rozhazováním na mulč). Komunikace je neprůjezdná, v zimě se nesolí, popř. minimálně. Půda není ani hlinitá, ale ani černozem, nedaleko je rybník, 520 m.n.m., Vysočina.

A dále u jedné thuje jsem objevila černé skvrny, taktéž prosím o radu, o co se jedná.

Foto zde: https://photos.app.goo.gl/kDERO9KL9vvjIDvf1

Předem moc děkuji!

Autor: Jana , Vloženo: 16.5. 2018 10:20
Dobrý den, mohlo by se jednat o škůdce - molovku zeravovou, která napadá thuje a cypřiše. Je to malý motýlek (několik mm), jeho larvy přežívají přes zimu v rostlinách a vysávají mladé výhonky. Ty pak následně hnědnou a zasychají. V květnu dospělí jedinci vylétávají a kladou na stromky vajíčka, molovka se tak může velmi rychle přemnožit a mladé stromky úplně zničit. Jedinou ochranou je chemické ošetření.
Autor: Olga , Vloženo: 21.5. 2018 11:54
Dobrý den, děkujeme, ošetříme. Doporučila byste nějaký přípravek? Napadá mě ještě - pokud ošetřím chemií, ale stromek nebude napadený, přežije to?

Děkuji.
Autor: Andy , Vloženo: 18.5. 2018 11:57
Černé skvrny na thuji budou nejspíš výtrusy plodnic houby - houbovité onemocnění by chtělo také ošetřit fungicidem.
Autor: Jana , Vloženo: 23.5. 2018 19:10
Dobrý den, měly by pomoci opakované aplikace měďnatých fungicidů, ale spíš by Vám konkrétně poradil odborník (ze vzorku), zvlášť pokud se u vás kombinuje více problémů. Mohlo by dojít k záměně molovky a houbovité choroby, projevy mohou být podobné - rezavění thuje a při větším napadení opadávání výhonů.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK